£'l C9 Geen scheiding kerken bedrijf Fiets prominenter op Schouwen-Duiveland Gemeenten lonken naar jonge kiezer Snel, snel, snel 1000 LUXE KEUKENS 2 UIT VOORRAAD 7995,- verkiezingen Commentaar Het Europees Hof van Justitie heeft een monster gebaard. Be drijven mogen werkneemsters verbieden een hoofddoek te dragen. Dat verbod moet wel geborgd zijn in regels die zin nig zijn voor de bedrijfsvoering en die gelden voor alle denkbare politieke, filosofische of religieuze tekens. Het hof vindt de wens van een bedrijf om neutraliteit uit te stralen belangrijker dan het recht op godsdienstvrijheid. Deze uitspraak komt in de rij van moeizame pogingen van rechtscolleges om vergelijkbare kwesties te beslechten. Het College voor de Rechten van de Mens in Neder land oordeelde eerder dat een griffier van een rechtbank een hoofd doek mag dragen. Op Duitse openbare scholen mogen docenten dat ook. Voor het Europees Hof ging het om de receptioniste van een beveiligingsbedrijf. Het hof vindt dat zo'n bedrijf mag eisen dat deze mevrouw een 'neutrale' verschijning is. De angel zit in het woord 'neutraal'. Is iemand zonder hoofddoek per definitie neu traal en iemand met een hoofddoek per definitie vooringenomen? Geldt dit ook bij het al of niet dragen van een kruisje? Het arrest van de hoogste Europese rechtbank is moeilijk anders uit te leggen. Het hof breidt het zogenoemde neutraliteitsprincipe, op basis waarvan de overheid kiest voor een neutraal imago van mensen met een functie in de openbare ruimte, uit naar de private sector. Simpelweg: het hof zet de stap van 'scheiding tussen kerk en staat' naar 'scheiding tussen kerk en bedrijf. Dit gaat veel te ver. Het is onmenselijk om je religie thuis te moeten laten als je naar je werk gaat. Het hof is ook heel naïef in de veronderstelling dat neutraliteit (mede) geborgd is in uiterlijkheden. We weten allemaal beter. On dernemers die zwichten voor de onverdraagzaamheid van hun klanten en die vrouwen daarom verbieden een hoofddoek te dra gen zouden we moeten boycotten. Ondernemers die zwichten voor onverdraagzaamheid verdienen een boycot Het overzichtskaartje waar de pro vincie van uitgaat, is in elk geval ho peloos achterhaald of sluit niet aan bij de realiteit, hebben dorpsraden en belangenorganisaties de ge meente op het hart gedrukt. Het nieuwe vervoersplan vormt de aan zet tot een concrete uitwerking van de mogelijkheden. Daarbij wordt niet alleen gekeken naar de nood zaak van bredere fietspaden in ver band met hogere snelheden met de elektrische fiets. De gemeente be kijkt tevens hoe aantrekkelijke rou tes het fietsgebruik verder kunnen stimuleren, bijvoorbeeld als schakel naar knooppunten van het open baar busvervoer op Schouwen- Duiveland. Bij die haltes zouden dan ook diverse voorzieningen moeten komen, zoals sanitair om zich even op te frissen. Tellingen moeten aantonen wat de meest ge bruikte routes door scholieren zijn en in hoeverre die dienen te wor den aangepast. Landbouwverkeer In het conceptplan wordt verder nog eens de noodzaak benadrukt van alternatieve routes voor het landbouwverkeer op de N59 en N57. Het nieuwe vervoersplan wordt volgens planning in septem ber door de gemeenteraad vastge steld. Voor die tijd is daar voor be langhebbenden nog inspraak op mogelijk. ALMANAK Hele dagen is ze op pad en regel matig moet ze ook 's avonds weg. Om op de been te blijven hecht ze aan een gezonde maaltijd, dus als het even kan kookt (en eet) ze thuis. Zo ging het onlangs ook. Pan nen op het vuur, laptop er naast om de laatste zinnen te tikken en snel, snel weer weg want ze moest nog tanken. Terwijl de benzine in de tank liep staarde ze naar haar auto en langzaam drong het tot haar door wat ze zag. Daar stond ze: midden in het dorp, in het volle licht van de pomp met haar schort vol toma- tensausvlekken nog voor. Leden gezocht voor volkstuin ï.-- Lelijke muur is eindelijk mooi Meer digitale dienstverlening warenhuisnl Een bluetooth-speaker cadeau bij je stem of de burgemeester die je met een limo oppikt: sommige Neder landse gemeenten halen alles uit de kast om jongeren te verleiden hun stem uit te brengen. In Zeeland hoeven jongeren geen cadeautjes te verwachten. Burgemeester Van der Zwaag van Veere heeft alle 255 nieuwe stem mers 'persoonlijk', benadrukt de woordvoerder, een brief geschre ven. Ook in Reimerswaal viel bij 18- jarigen een brief van de burgemees ter op de mat. Bij nagenoeg alle gemeenten is het besef doorgedrongen dat social media een interessant middel zijn om jongeren te bereiken. Goes toont op zijn facebookpagina een liveblog en livestream over de ver kiezingen. Terneuzen laat sinds een jaar gerichte advertenties zien aan facebookers die binnen de doel groep vallen. In Hulst kregen 18-ja- rigen een brief over de verkiezingen met daarbij informatie over hoe ze via Snapchat berichtgeving over de verkiezingen vanuit de landelijke overheid konden volgen. Terneu zen heeft een stembureau bij sport complex Vliegende Vaart, waar veel jeugd komt. Het mobiele stembu reau van Vlissingen rijdt langs de Hogeschool Zeeland en Scalda. woensdag 15 maart 2017 Het gebruik van de fiets krijgt een prominentere rol in het nieuwe verkeers- en vervoers plan van Schouwen-Duiveland. De opkomst van elektrische mo dellen en het gemak waarmee langere afstanden kunnen wor den afgelegd, vergt een andere inrichting van de routes. Marcel Modde Zierikzee Tip? redactie@pzc.nl BURGH-HAAMSTEDE Volkstuinvereniging Haamstede kan nieuwe leden gebruiken. Op het complex aan de Dapper- weg staan vier tuinen leeg. Vorig jaar hebben vijf huurders opgezegd, veel om medische rede nen. Na wat wisselingen is het niet gelukt alle tui nen bezet te krijgen. Dat meldt de vereniging in haar jaarverslag. De club is financieel gezond en geeft een nieuwsblad uit. ZIERIKZEE Mensen die hun auto par keren in de Gasthuis boomgaard, lopen niet meer langs een lelijke muur de stad in. Het ver vallen pand aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee is opgeknapt. Aannemer Eric Boot, die het pand kocht en restaureert, gaat het verhuren als snackbar. De bovenver diepingen van het pandje tussen de broodjeszaak en het parkeerterrein wordt een appartement. ZIERIKZEE Een nieuwe rolemmer aanvragen, een klacht in dienen of een vraag stel len. Met de lancering van de nieuwe website in juni breidt de gemeente Schouwen-Duiveland haar digitale dienstverle ning uit. Via de website kunnen inwoners en on dernemers straks op elk moment met hun DigiD of e-Herkenning hun zaak jes digitaal regelen via een beveiligde persoon lijke internetpagina. incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 54