1 fjJ iJzffT/Jrm 4 15 maart Laatste loodjes •-*.! Een beetje varen op de bontkraag. Dat is volgens spindoctor Kaj Leers het beste wat de bekende na men op de kieslijst vandaag kun nen doen. „De uitdrukking is poli tiek jargon voor dicht bij je PA (persoonlijke assistent) blijven. Je gezicht laten zien bij de stembus sen, vriendelijk zwaaien en vooral geen domme dingen doen." Een mooi voorbeeld van dat laatste vindt hij de uitspraak van CD A-lijsttrekker Sybrand Buma. De kandidaat-premier wil de dub bele nationaliteit afschaffen en verklaarde gisteren in Stand.nl op Radio dat koningin Maxima haar Argentijnse paspoort ook moet opgeven. Een blunder van for maat, vindt Leers. „Van Maxima blijf je af, vinden de meeste Ne derlanders. Dit soort emotionele zaken moet je als politicus juist nu even laten liggen." Het incident doet hem denken aan een voorval met demissionair premier Jan-Peter Balkenende. Hij bezocht in het weekend voor de Kamerverkiezingen van 2010 in Volendam moeders die strijden tegen de drugsproblematiek en liet zich fotograferen in een T- shirt met de tekst 'Fuck Drugs' en een biertje in zijn hand. Dat viel slecht bij toenmalig vicepremier Rouvoet, die vond dat dit het aan zien van Nederland in het buiten land schond. „Dan denken de mensen opeens: wat is dit? Zo kennen ze Balkenende niet." Fouten liggen op verkiezingsdag op de loer, zegt Leers. „De dames en heren zijn al dik twee maanden in touw, waardoor de kans groot is dat ze sneller boos of gefrustreerd reageren of met het verkeerde been uit bed zijn gestapt." Een 'Henkie Krol' doen op ver kiezingsdag is volgens collega spindoctor Kay van de Linde ook uit den boze. „Een belangrijke ver spreking kun je op de dag zelf nooit meer rechtzetten." Krol ging in de fout door de WAO en AOW door elkaar te halen. Een belangrijke verspreking kun je op de dag zelf nooit meer rechtzetten Wat de dames en heren politici op verkiezingsdag juist wél moeten doen, is volgens hem hun achter ban motiveren te gaan stemmen. „Dat kan via social media maar ook door vrijwilligers de wijken in te sturen. Kiezers met een bijna militair draaiboek naar de stembus slepen." Dit laatste kan volgens hem al leen door die kiezers in de aanloop naar de verkiezingsdag te identifi ceren. „GroenLinks heeft dat met haar Amerikaanse adviseurs heel slim aangepakt door meet-ups te organiseren. Bijeenkomsten waar e-mailadressen zijn verzameld. Die gegevens leiden naar telefoon nummers en woonadressen." Zo'n aanpak heeft zin, zegt Van de Linde. „Volgens de laatste pei lingen zijn er twee koplopers (WD en PW, red.) en een mid dengroep. Een paar stemmen kun nen dan het verschil maken." 10 dagen Gardameer, Verona en Venetië 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Tossa de Mar 'All-Inclusive' 10 dagen Hart van Schotland Trossachs 10 dagen Pittoresk Vrsar Istrië woensdag 15 maart 2017 CDA'er Balkenende liet zich vlak voor de verkiezingen van 2010 op de fotq zetten met een opvallend T-shirt. Fout, aldus de spindoctor, fotoanp Vooral niet blunderen Kunnen lijsttrekkers en verkies bare bewindslieden nog iets slims doen op verkiezingsdag om stemmen te trekken? Of moeten ze juist iets niet doen? Caspar Naber Den Haag Kayvan de Linde v.a. slechts Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 24 aprit 1, 8. 22,29 mei 5,12.19 juni/ll, 18, 25 sept etc. Vertrekdata: 10,17,24 april/1, 8,15, 22, 29 mei/5,12, 26 juni/ 3, 10,17juli etc. Vertrekdata: 17,2A april 1, 8,15, 22, 29 mei/5,12,19, 26 juni/5,10 juli etc. Vertrekdata: 24 april 1, 8,15, 22, 29 mei 5,12,19, 26 juni 4,11 septetc. Vertrekdata: 1, 8,15, 22, 29 mei 5,19.26juni/3,10,17, 24, 31 juli etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4