5 Kleingeld Voedsel Kleurcode op het etiket isokj 0.7g 0.1 g 5.1g Q.2i APP Op tijd betalen Energie Slimme meter zit er naast sonic TZioo wijkt wat af van de an dere camera's met een lens met ïox optische zoom. Dat levert een beeld- hoek van 25-25omm op, ideaal voor op vakantie. Daar staat tegenover dat de camera iets groter is dan de andere camera's en dat de lens minder licht sterk is, waardoor hij minder goed inzetbaar is bij weinig licht. Het compromis van het enorme zoombereik is dat de lens net wat minder scherpe foto's oplevert in Ook voor veeleisende fotografen bieden ze genoeg mogelijkheden vergelijking met de directe concur rentie. Maar in vergelijking met een smartphone of standaard compact- camera is de kwaliteitssprong nog steeds groot. Met de LX15 gooit Pana sonic het juist over een andere boeg. De lens van deze camera is in de groothoekstand nog een stukje licht sterker dan de andere camera's en dat leidt over het algemeen tot minder beeldruis. Wat bediening betreft biedt de Canon de meeste grip en een prettige knoppenindeling. De andere ca mera's houden net iets minder pret tig vast, al is dat ook persoonlijk. De Sony is het meest compact, gevolgd door de LX15 en past daardoor het makkelijkst in een broek- of jaszak. Met een accuduur van zo'n 320 foto's kun je met de Sony het langst wer ken, waar de Canon na 260 foto's al op is. De Panasonic TZ100 is de enige van het stel zonder kantelbaar scherm en dat is jammer, want daar mee kun je makkelijker vanuit lastige hoeken werken en jezelf filmen. Beide Panasonic's zijn de enige modellen in deze reeks met een 4k videofunctie, dat een scherper en meer gedetailleerd filmbeeld ople vert. De RX100III heeft dat niet, maar Sony heeft wel twee modellen daarboven met deze functionaliteit (de RX100IV enV). Tot slot zijn twee camera's voor zien van een ingebouwde zoeker: de Panasonic TZ100 en de Sony RX100 III. Meestal zul je het scherm gebrui ken, maar zo'n zoeker stelt je in staat om je volledig te concentreren op de compositie en is erg prettig bij fel zonlicht omdat het lcd-scherm dan minder goed af te lezen is. Alle camera's hebben dus hun voors en tegens en die zijn mede af hankelijk van persoonlijke voorkeu ren. De Canon is het betaalbaarst en de TZ100 een is ideale allround travel- zoom. Toch ging de eindstrijd wat ons betreft vooral tussen de Panasonic LX15 en de Sony RX100III, die wat prijs betreft zeer aan elkaar gewaagd zijn. De RX100III heeft met krappe marge de beste papieren. Hij is het meest compact en de ingebouwde zoeker is toch wel erg handig. DE UITSLAG €660 €660 €580 €585 Onder meer Mars, Coca Cola, Nestlé en Unilever ontwikkelen de komende tijd een kleur code voor voedings waarde op de verpak king. Zo weet je direct hoeveel vetten, suiker en zout in het voedsel zitten. FAT SATURATES HÜ SALT IIQkcal Lm L0W MED 6% I n ra EIS"] ra ot an adult's reference intake, Typical i/alws per 10 ÖgEnergy 15 ÏÜfc JV3€0fcca I O miljoen euro zal in 2017 de omzet in 3d- printing in Nederland zijn. (bron: Berenschot) Ben je soms ver geetachtig met be talingen? Dan biedt de app Bill Assis tant - Tracker Reminder (gratis, iOS) wellich uit komst. Het herin nert op tijd aan uit staande rekenin gen en analyseert ook desgewenst het uitgavenpa troon. Er klopt weinig van de meterstanden die elek tronische energieme ters registreren. Som mige meters geven ruim 500 procent te veel aan, andere 30 procent te weinig, constateren onderzoekers van TU Twente en Hogeschool van Amsterdam. Ze raken in de war van energiezuinige appara ten die een grilliger stroompatroon hebben. woensdag 15 maart 2017 —Jeroen Horlings Bekijk voor meer informatie en praktijkfoto's het uitgebreide artikel op Tweakers.net. Link: http://bit.ly/2n0lpwF 1. Sony Cyber-shot RX100 lil Ingebouwde zoeker Zeer lichtsterk objectief Goede beeldkwaliteit Meest compact - Beperkt zoombereik - Geen 4k video 2. Panasonic Lumix LZ15 Zeer lichtsterk objectief Goede beeldkwaliteit 4k video - Geen zoeker - Scherm kantelt niet naar beneden 3. Canon PowerShot G7X II Goede beeldkwaliteit Lichtsterke lens en mooi zoombereik - Geen zoeker - Geen 4k video - Matige accuduur 4. Panasonic Lumix TZ100 Zeer groot zoombereik 4k video Ingebouwde zoeker - Iets minder scherp ten op zichte van de andere camera's - Geen kantelbaar scherm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46