Dubbelslag voor amazone Polderman Feyenoord wint met Nieuwkoop De Kroo volgt spoor van trainer Karelse ZEELAND 11 WM*L landde hij zeer onfortuinlijk. „Eerst had ik nog wel hoop dat ik nog aan World Cups mee kon gaan doen", vertelde hij. „Maar er zat wekenlang geen verbetering in. Ik herstelde maar niet. Heel frustre rend; een topsporter wil niet stil zitten. De afgelopen drie weken ging het eindelijk de goede kant op, maar het is nu te laat." De Terneuzenenaar kan inmid dels, na maanden van alleen maar fysieke trainingen op Papendal, weer op een snowboard staan. Dat liet hij in Skidome Terneuzen nog even zien. Maar alles moet nog met beleid; volle bak trucs maken gaat nog niet. „Als ik rustigaan doe, kan er niks kapot." Achteraf zou gezegd kunnen worden: er is te snel geroepen dat Bastiaansen een grote kans had op deelname in Pyeongchang. Maar Bastiaansen vindt van niet. „Het is gewoon in de afgelopen jaren heel hard met me gegaan. Twee jaar ge leden werd ik totaal onverwacht al wereldkampioen bij de junioren. Mijn coach en ik hadden dat niet echt aan zien komen. Daarna kwam er opeens geld vrij bij NOCNSF om wintersporters te begeleiden richting de Spelen van 2018. Die kans heb ik natuurlijk gegrepen. En het is ook een gewel dige kans geweest: op Papendal ben ik weer zoveel verder geko men. Ik heb alleen die pech van die blessure gehad en dat-ie net in dit kwalificatieseizoen kwam. Het eerste deel van Bastiaansens 'Road to Beijing' staat al op papier. De jonge Zeeuws-Vlaming trekt de bergen weer in zodra hij weer wat te zoeken heeft in de echte sneeuw. In 2017 staan er trips ge- Je moet niet nadenken over wat er kan gebeuren als je hoog en ver vliegt pland naar Finland, Japan, Austra lië en Nieuw-Zeeland. „Die laatste drie landen vormen een blok, in de maanden juli, augustus en sep tember. De World Cup in Nieuw- Zeeland is het doel van die hele reis. Australië wordt helemaal nieuw voor mij. Ik wist niet eens dat ze daar bergen met sneeuw hebben. Maar het schijnt er heel mooi te zijn." Bastiaansen, die over enkele we ken bij het NK in Laax present wil zijn, zal bij zijn rentree in de sneeuw merken dat zijn trucs „roestig" zullen zijn. „Maar ik ben ze niet ineens verleerd", zei hij. „Ik moet alleen weer heel veel uren gaan maken." Bang om te vallen, is hij nog steeds niet. Die blessure heeft zijn lef niet aangetast, stelde hij. „Een snowboarder valt elke dag. Dat moet ook. Een snowboar der die een dag niet valt, heeft een dag niets geleerd. Je valt bij een training heel vaak, ómdat je nieuwe dingen uitprobeert of trucs aan het perfectioneren bent. Je moet ook niet nadenken over wat er kan gebeuren als je hoog en ver vliegt. Dan gaat het juist mis." In de klasse M2 wisselden in de strijd om de oranje erelinten Marcia van Dijke (Koudekerke) en Iris Ver- Diana Polderman stuurde Equi Ride Calypso twee keer naar de zege reijt (Aagtekerke) stuivertje. In de warmloopronde liep Van Dijke met de merrie Nefayda naar de eerste plaats (65,66). In de herkansing trok Verreijt en de Special D zoon Faust aan het langste eind (67,33). Oppermachtig In Mi was Chantal Nijpjes met de ruin Great Pleasure oppermachtig. In de eerste proef stuurde Nijpjes de Bustique zoon naar de score van 66,50 procent. De combinatie uit Sint Laurens sloeg daarmee een gat van ruimdrie procent met Iris Ver reijt en de merrie Furola. In de tweede proef liep Nijpjes en Great Pleasure met een straatlengte voorsprong naar de tweede over winning op rij (67,33). Sema van de Voorde (Middelburg) met de Fries Funske van de Molenweg en Iris Verreijt met Furole deelden de tweede plaats met een score van 62,33. In de in handicap verreden klasse L was Angelina Cevaal (Ritthem) met de merrie Gytaniki in beide proeven de beste (65,50). De Vlis- singse Franny Doppenberg en de hengst Evano eindigden uiteinde lijk op de tweede stek (64,66 en 63,00). Nieuwkoop verscheen op sport park Heksenwiel aan de aftrap. Zondag kwam hij tegen AZ nog 35 minuten in actie in het team van de huidige koploper van de eredi visie. Trainer Giovanni van Bronckhorst gunde hem die tijd als vervanger van aanvoerder Dirk Kuyt, een rol die de Zeeuw dins dagavond op zijn beurt op zich mocht nemen bij de beloften. Hij zag dat Feyenoord 2 binnen het half uur een voorsprong nam via een doelpunt van Emil Hans- son, die zondag eveneens in actie kwam als invaller. Al snel kwa men de Bredanaars langszij door een doelpunt van Vinnie Ver meer, maar Michiel Kramer zorgde ervoor dat de Rotterdam mers met een voorsprong konden gaan rusten: 1-2. Na de pauze waren het opnieuw Hansson en Vermeer die - in die De belof teploeg van de Rotterdammers gaat aan kop in de reservecompetitie volgorde - doel troffen en de eind stand bepaalden op 2-3. Door die zege gaat Feyenoord met 26 pun ten weer aan kop in de competitie voor belofteploegen. SC Heeren veen volgt op één punt. Het tweede team van NAC Breda blijft door de nederlaag in eigen huis steken op 14 punten uit twaalf du els. De Kroo kon kiezen uit alle vier de Zeeuwse topclubs. Zijn huidige werkgever Goes wilde de over eenkomst verlengen, Hoek toonde vergaande interesse en ook Kloetinge wilde de midden velder inlijven. Hij koos uiteinde lijk voor Vlissingen. „Ik zie dit als een mooie stap richting de hoofd klasse. Bovendien ga ik een nieuwe studie volgen in Vlissin gen. Met deze overstap denk ik voetbal en school beter te kunnen combineren." De Kroo is de eerste aanwinst van de Walcherse-formatie met oog op volgend seizoen. Behalve de middenvelder legde Vlissingen gisteren ook keeper Joan van Bel- zen en veldspelers Milton Roeme- ratoe, Renzo Roemeratoe, Geraldi Geerman, Menancio Weeda, Dan- gelo Martien, Jarreau Manuhuwa en Quincy Gooding vast. Het achttal kwam een nieuwe verbin tenis overeen met hun huidige club. De zondag-hoofdklasser strikte met Louis Ficq bovendien een doelman die de strijd aan moet gaan met Van Belzen. Ficq traint al mee met de huidige selectie van trainer Ruud Pennings en is af komstig van Jong Ambon. Aderlating Voor Goes is het vertrek van de creatieveling een aderlating. Eer der zag de zondag-eersteklasser Steve Schalkwijk, Teun Rent meester en Sherief Tawfik ver trekken. Daar tegenover staat ech ter de komst van Zeelandia Mid delburg-spits Daniel Wissel, die het spoor van zijn coach Rogier Veenstra volgt. woensdag 15 maart 2017 Erik Bastiaansen werkt toe naar 'Beijing 2022'. fotoandytroy - Erik Bastiaansen Diana Polderman (Oudelande) was in de dressuurwedstrijd van de RV De Eendracht in Vrou- wenpo met de ruin Equi Ride Ca lypso in de klasse Z1 goed op dreef. Polderman stuurde de Fuego Du Prelet zoon met res pectievelijk 62,50 en 63,09 pro cent twee keer op rij naar de overwinning. Tjakske de Jonge (Zoutelande) nam met de ruin Bonito in beide proeven bezit van de tweede plaats (60,15 en 59,56). Lucien Roelandt Vrouwenpolder De beloften van Feyenoord blij ven aan kop in de reservecom petitie Poule A. Met Bart Nieuwkoop uit Tholen als aan voerder en Steven Smulder uit 's-Heerenhoek op de bank was de Rotterdamse formatie te sterk voor het tweede team van NAC Breda. Mitchell Minnaard Breda Mart de Kroo (m) in het shirt van Goes, foto johan van der heijden Mart de Kroo gaat volgend sei zoen dichter bij huis voetbal len. Na twee seizoenen verruilt hij zondag-eersteklasser Goes voor Vlissingen, dat in de hoofdklasse van het zondag voetbal speelt. De middenvel der uit Koudekerke bewandelt hiermee dezelfde route als zijn huidige trainer John Karelse. Len Wolters Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39