De Bree ging 'van de hemel naar de hel en weer terug' O O) CD O 10 ZE Stockmanen Mangnus op podium LeonieTon naar WK 50 kilometer Zeeuwse turnsters naar halve finales ERIK BASTIAANSEN ROAD TO BEIJINGA De motorcrossers Boy Stockman uit Terneu- zen en Bart Mangnus uit Vogelwaarde behaal den in Oirschot een podiumplaats tijdens de eerste wedstrijd voor het kampioenschap van het district Zuid van de KNMV. Stockman werd bij de MX 2 4-takten tweede overall. Wilko de Booij uit Walsoorden, die dit sei zoen ook in deze klasse uitkomt, werd achtste. Mangnus eindigde bij de veteranen als derde in het dagklassement. Marco Oreel uit Oost- Souburg bereikte met ongeveer twee gelijk waardige manches plaats acht. Bij de 85 cc kleine wielen miste Dylan Serrarens uit Lamswaarde met een vierde plaats in het dag klassement nipt het podium. Atlete Leonie Ton heeft zich gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap 50 kilometer. Die wedstrijd is in december in Doha. De ul traloopster uit Wissenkerke, die de regerend Nederlands kampioene 100 kilometer is, dankt haar deelname aan een goede wedstrijd van zondag in Hamme. Aanvankelijk leek het alsof ze er niet in geslaagd was een juiste tijd neer te zetten, omdat ze een paar keer ver keerd liep en in 4.05 uur op 55 kilometer uit kwam. Dinsdag hoorde Ton dat ze met 3.43.37 - haar gecorrigeerde tijd - toch onder de limiet van 3.50 uur zat. Ton deed in 2016 ook al mee aan het WK 100 kilometer in Spanje. Tijdens de landelijke kwartfinales en kwalifi catie voor de bondsfïnale in Vianen heeft jeugdturnster Renske Zijlstra van MTV een knappe vierde plaats behaald. Door deze uit slag plaatste zij zich rechtstreeks voor de halve finale. De totaalscore van 46.725 deed haar net buiten het podium belanden. Van turnschool Zeeland wisten Daniek Wit- Iox en Frederique Snijders zich redelijk mak kelijk te plaatsen voor de halve finale. Zij wer den respectievelijk 6e en 10e bij de junioren. Voor Sevasti Karagiorgos van EMM was er een vijfde plaats weggelegd bij de jeugd meisjes N2. Zij haalde 50.917 punten. Engels-Wisse Tenniszusjes Snowboarder Erik Bastiaansen krabbelt weer op na een stevige hielblessure. Hij weet dat hij nog jong is-pas 19-en zich maar het beste kan richten op de Winterspelen van 2022. Freestyle snowboar der Erik Bastiaan sen heeft de Win terspelen van 2018 wijselijk uit zijn hoofd gezet. Afge lopen week presen teerde de negentienjarige Terneu- zenaar zelfs al zijn 'Road to Bei jing', doelend op de aanloop naar het evenement van vier jaar later. „Kijk, puur in theorie kan ik Pye- ongchang nog wel halen", zei hij. „Maar dan moet ik in september bij de World Cup in Nieuw-Zee- land op het podium komen.Tja, dat zie ik niet gebeuren. Dat is te hoog gegrepen. Jammer, maar niks aan te doen." Bastiaansen had deze winter al kansen om zich te kwalificeren voor '2018', maar zag die allemaal aan zich voorbij gaan. Tijdens het seizoen, met alle wereldbeker wedstrijden nog te gaan, raakte hij geblesseerd aan zijn hielen. Tij dens een training in Oostenrijk De Bree begon immers desastreus aan het toernooi tegen Wiel van Gemert. De Middelburger maakte een punt waarop zijn tegenstander met 300 uitging. „Je gaat denken", blikte hij terug. „Kan ik dit nog goed maken? In de tweede partij miste ik zes punten voor het eind. Mijn tegenstander Jordy Jong kreeg ze meteen in de serie en ik dacht: niet wéér hèGelukkig struikelde hij op tijd. Toen had ik er weer ver trouwen in en won daarna in twee beurten. Heerlijk." „Maar het bleven toch up's en Ik kon het wel uitschreeuwen. Het was de beloning voor mijn vechtlust down's. In de vierde partij won ik wel, maar in acht beurten. Ik tui melde van 75 naar 55 gemiddeld. Na een remise en een nederlaag van de grootste concurrent Van Gemert zag het er al beter uit, al was mijn moyenne (35) nu helemaal naar de klote." De voorlaatste wedstrijd won hij en dat maakte hem 'rustig en ge spannen tegelijk'. „In de slotpartij was ik vlijmscherp en won ik in drie beurten met een slotserie van 270. Ik kon het wel uitschreeuwen, zo blij was ik. Ik was van de hemel naar de hel en terug gegaan. Mooi, maar energievretend. Het was de beloning voor mijn vechtlust." Het tweede goud voor een Zeeuwse biljarter kwam er in het driebanden klein voor vrouwen. Joke Breur pakte goud in het drie banden klein bij de vrouwen en dat was haar eerste nationale titel. Voor het eerst streden twee Zeeuwse da mes om een titel op nationaal ni veau. Het zilver ging immers naar Sylvia Eckel, die haar zevende NK speelde. woensdag 15 maart 2017 MOTORCROSS ATLETIEK A Leonie Ton. foto mechteld jansen TURNEN Turnsters van EMM Terneuzen behaalden tij dens een plaatsingswedstrijd voor de vijfde en zesde divisie in Zundert een keer goud (Na tasha van Gijs), een keer zilver (Deesje Hooi) en twee keer brons (Esmee de Putter en Mayke de Vos). Nienke Grauss van Delta Sport Zierikzee won goud bij de pupillen 1 D3. MTV-turnster Evi Buth won bij de jeugd D1. De korfballers van Tjoba spelen zaterdag (aanvang 19.00 uur) hun beslissingsduel in Rotterdam, in de hal van Wion. BEP uit Purme- rend is de tegenstander van de ploeg uit 's- Heer Hendrikskinderen. De winnaar van de extra wedstrijd tussen de clubs uit de over gangsklasse speelt zich veilig, de verliezer de gradeert naar de eerste klasse. 12 Atlete Anjolie En gels-Wisse ver zorgt in 2017 twaalf hardloop trainingen voor bovenbouwleerlin gen van Wal- cherse basisscho len. Deze trainin gen vinden op dinsdagavonden in mei, juni en sep tember plaats op het strand, over de duinen en in het bos bij Dis hoek. De deelne mers gaan om 18.00 uur van start en zijn een uur later klaar. Opge ven - 25 euro voor deelname aan alle trainingen - kan via info@fysio- therapiezee- land.nl. 2 Op het Neder lands Overdekt Junioren Kampi oenschap Tennis in Den Haag wordt Zeeland deze week vertegen woordigd door Flory (16) en Bente Bierma (12) uit Koudekerke. De beide pupillen van Tennis Orga nisatie Zuidwest spelen respectie velijk in de cate gorie tot en met 18 en -14 jaar. Het NOJK in Den Haag gaat van daag van start voor de zusjes Bierma. Roeland van Vliet Terneuzen 'Een dag niet gevallen, is een dag niets geleerd' De Nederlandse titel libre groot in de eerste klasse die Peter de Bree uit Middelburg afgelopen weekeinde veroverde was de vijfde in zijn carrière. Voor de Bree was het zijn 43e nationale titelstrijd, die hij winnend afsloot dankzij noeste arbeid en een on verwoestbare vechtersmentali teit. Joop van den Oudenhoven Rosmalen - Peter de Bree a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38