Zeeuwse Huiskamer praat met Dauwendaele Korfballers van Stormvogels gaan jeu-de-boulen op hun eigen baan 7 LOGISTIEKE BEDRIJVEN UITBREIDING Logistieke bedrijven willen graag uitbreiden maar kunnen op Walcheren nergens terecht. Tenzij Middelburg bedrijventerrein Trekdijk aanlegt langs de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. 4i Of het genoeg is om Vlissingen te overtui gen moet nog blijken, maar Ecorys steunt de claim van Middel burg dat het bedrijventerrein Trek dijk nodig is. Alleen daar is genoeg ruimte om vooral logistieke bedrij ven de ruimte te bieden die ze no dig hebben. Dat blijkt uit een rapport dat Eco rys heeft gemaakt op verzoek van de gemeente Middelburg. Nieuwe in zichten verschaft het rapport niet over het door Middelburg gewenste bedrijventerrein langs de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland. Toch is het rapport van groot belang voor de ge meente: het bevestigt de claim van Middelburg dat er behoefte is aan dit terrein. Ecorys onderbouwt dat met een aantal bouwstenen. De eerste is dat de meeste vraag naar bedrijfsgrond is te verwachten op Arnestein. Dat komt mede doordat de bedrijven daar fysiek meer ruimte per werk nemer nodig hebben. Op Arnestein is dat ruimtebeslag vier keer zo groot als op bijvoorbeeld de Kennis- werf in Vlissingen. Bovendien zitten daar nu logis tieke bedrijven die willen uitbrei den. Op Arnestein hebben ze die mogelijkheid niet en dus zoeken ze die elders. Maar, constateert Ecorys, op Walcheren is die ruimte er niet. Er zijn geen kavels van twee hectare of meer. Alleen de Trekdijk - dat achttien hectare groot moet worden - kan in die behoefte voorzien. De enige twee alternatieve bedrij venterreinen die op Walcheren aan gelegd worden, zijn te klein. De uit breiding van Baskensburg in Vlis singen komt met 6,5 hectare een beetje in de buurt, maar ligt voor lo gistieke bedrijven te ver van de A58 af. Buitenhaven-West, ook in Vlis singen, wordt netto ongeveer één hectare groot. Concurrentie Dit geeft Middelburg het argu ment om Vlissingen duidelijk te maken dat de Trekdijk geen con currentie vormt. Dat blijkt ook uit een andere opmerking van Ecorys: logistieke bedrijven kiezen voor Middelburg, Vlissingen trekt juist onderwijs, gezondheid en wel zijnszorg aan. Dat heeft voor Vlis singen een groot voordeel: de be drijven hebben minder ruimte no dig en leveren meer werkgelegen heid op. Met het rapport van Ecorys in de hand gaat Middelburg opnieuw met Veere en Vlissingen in gesprek over een Walcherse visie op bedrijven terreinen. De afgelopen jaren liepen die ge sprekken steeds stuk op onenigheid over de gemeentelijke eigenbelan gen. Middelburg houdt vast aan de Trekdijk en Vlissingen ziet dat als ongewenste concurrentie. Middel burg hoopt nu duidelijk te maken dat de Trekdijk geen lokaal maar een regionaal (Walchers) belang dient. De Zeeuwse Huiskamer spreekt met inwoners van de Middelburgse wijk Dauwendaele en nodigt Dau- wendaelers uit met haar in contact te treden om uit te vinden wat be woners nodig hebben om zo lang mogelijk thuis te blijven wonen. Om zorgverleners, bedrijven en overheden te informeren over pro blemen waar mensen tegenaan lo pen als ze ziekelijk en/of ouder worden, inventariseert de Zeeuwse Huiskamer die moeilijkheden. Ook onderzoekt de organisatie met hulp van de HZ University of Applied Sciences mogelijke technische op lossingen. Apparaten die studenten en de Zeeuwse Huiskamer ontwik kelen, kunnen bijvoorbeeld door bewoners van Dauwendaele wor den uitgetest. De informatie uit ge sprekken die de Zeeuwse Huiska mer met mensen voert, blijft ano niem. Voor de meest voorkomende problemen probeert de organisatie met de HZ producten te ontwikke len, die het mensen gemakkelijker maakt zelfstandig een huishouden te voeren. Mensen die niet spon taan benaderd zijn, maar wel hun ei kwijt willen, kunnen contact opne men via mailadres.petra@solidari- tyuniversity.org Met de jeu-de-boules-baan wil Stormvogels haar moto 'Een leven lang bewegen' kracht bijzetten. Vijfjaar geleden richtte de vereniging KombiFit op met als doel mensen meer te laten bewe gen, samen met anderen. Van wandelen en recreatief sporten tot fietsen. Dat aanbod wil Stormvogels verbreden met de nieuwe baan. Voorzitter Loura Kleinepier van Stormvogels: „De baan is onder meer bedoeld voor de oudere sporter. Je kunt tot op hoge leeftijd jeu-de-boulen. Als je bijvoorbeeld niet meer kunt buk ken om de ballen op te pakken, zijn daar speciale magneten voor. De baan komt op een strook voor de kantine. Wij hopen ook dat die meer een ontmoetingsplek wordt." Vrijwilligers „Het voorbereidend werk is afge lopen zaterdag door vrijwilligers gedaan tijdens NL Doet. De baan is niet alleen bedoeld voor (oud)le- den van Stormvogels. In principe kan iedereen er straks terecht. We proberen ook of we samen met an dere verenigingen toernooitjes kunnen organiseren." De gemeente Veere draagt uit het Fonds Leefbaarheid tweedui zend euro bij. Vrijwilligers leggen de baan aan en hergebruiken on der meer materiaal dat overblijft bij de gemeente, zoals oude trot toirbanden en tegels. De baan krijgt een toplaag van een fijne grindsoort. De vereniging ver wacht dat die met een week of twee, drie klaar is en voor eind april geopend wordt. woensdag 15 maart 2017 WA CH£S<k£P. Logistieke bedrijven op Ar- nestein zoeken nieuwe kavels van ruim 2 hectare. Die zijn er niet op Walcheren. In Souburg liggen kavels tot 1,5 hectare, in de Mortiere zijn het kavels tot 2 hectare. Bedrijventerrein Trekdijk biedt netto 18 hectare be- drijfsgrond. Dat is drie keer zo veel als nodig is voor de nu bekende wensen van logis tieke bedrijven (5 hectare in totaal). Middelburg geeft op Wal cheren jaarlijks de meeste bedrijfsgrond uit: gemiddeld 3,7 hectare bedrijfsgrond. Vlissingen geeft circa 1,0 hectare per jaar uit en Veere 0,2 hectare. Op Walcheren ligt 300 hec tare bedrijfsgrond. Er is 32 hectare beschikbaar. Vlissin gen heeft het meeste in de aanbieding: 22,4 hectare. Mid delburg heeft 7 hectare, Veere 2,6 hectare. Bedrijventerrein Trekdijk is gepland langs de A58 bij Nieuw- en Sint Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland Joosland, tegenover de Mortiere in Middelburg, foto ruben oreel René Hoonhorst Middelburg Geen korf ,maar stalen ballen. Korfbalvereniging Stormvogels in Westkapelle breidt haar sportaanbod uit met een jeu- de-boules-baan. Annemarie Zevenbergen Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35