£'l C9 Geen scheiding kerken bedrijf Isabel Provoost en PEER op podium Markt Gemeenten lonken naar jonge kiezer Snel, snel, snel 1000 LUXE KEUKENS 2 verkiezingen UIT VOORRAAD 7995,- Commentaar Het Europees Hof van Justitie heeft een monster gebaard. Be drijven mogen werkneemsters verbieden een hoofddoek te dragen. Dat verbod moet wel geborgd zijn in regels die zin nig zijn voor de bedrijfsvoering en die gelden voor alle denkbare politieke, filosofische of religieuze tekens. Het hof vindt de wens van een bedrijf om neutraliteit uit te stralen belangrijker dan het recht op godsdienstvrijheid. Deze uitspraak komt in de rij van moeizame pogingen van rechtscolleges om vergelijkbare kwesties te beslechten. Het College voor de Rechten van de Mens in Neder land oordeelde eerder dat een griffier van een rechtbank een hoofd doek mag dragen. Op Duitse openbare scholen mogen docenten dat ook. Voor het Europees Hof ging het om de receptioniste van een beveiligingsbedrijf. Het hof vindt dat zo'n bedrijf mag eisen dat deze mevrouw een 'neutrale' verschijning is. De angel zit in het woord 'neutraal'. Is iemand zonder hoofddoek per definitie neu traal en iemand met een hoofddoek per definitie vooringenomen? Geldt dit ook bij het al of niet dragen van een kruisje? Het arrest van de hoogste Europese rechtbank is moeilijk anders uit te leggen. Het hof breidt het zogenoemde neutraliteitsprincipe, op basis waarvan de overheid kiest voor een neutraal imago van mensen met een functie in de openbare ruimte, uit naar de private sector. Simpelweg: het hof zet de stap van 'scheiding tussen kerk en staat' naar 'scheiding tussen kerk en bedrijf. Dit gaat veel te ver. Het is onmenselijk om je religie thuis te moeten laten als je naar je werk gaat. Het hof is ook heel naïef in de veronderstelling dat neutraliteit (mede) geborgd is in uiterlijkheden. We weten allemaal beter. On dernemers die zwichten voor de onverdraagzaamheid van hun klanten en die vrouwen daarom verbieden een hoofddoek te dra gen zouden we moeten boycotten. Ondernemers die zwichten voor onverdraagzaamheid verdienen een boycot De SEM stelt elk jaar een pro gramma samen voor Koningsdag. Het muziekprogramma op de Markt heeft traditioneel een afwis selend aanbod van artiesten. Dit jaar springen de lokale helden extra in het oog. PEER timmert hard aan de weg met een nieuwe single die vorige week verscheen en een EP die in april wordt uitgebracht. Isa bel Provoost werd dit jaar tweede tijdens The Voice of Holland. Andere artiesten die de SEM heeft gestrikt zijn onder anderen de Groningse rapper Kraantje Pappie, Tge Originals (die alles spelen op verzoek) en de U2 Tribute Band RU2. De echte U2 toert dit jaar met een jubileumshow rond het album The Joshua Tree, dat dertig jaar ge leden uitkwam. Komende weken volgen nog andere namen voor viering Koningsdag Voor de kinderen heeft de SEM dit jaar de One Two Trio Kinder show en Bobo (van het gelijkna mige kindertijdschrift) geboekt. Bobo neemt ook zijn vriendje Tjerk mee. De komende weken worden nog meer namen aan het pro gramma toegevoegd. ALMANAK Hele dagen is ze op pad en regel matig moet ze ook 's avonds weg. Om op de been te blijven hecht ze aan een gezonde maaltijd, dus als het even kan kookt (en eet) ze thuis. Zo ging het onlangs ook. Pan nen op het vuur, laptop er naast om de laatste zinnen te tikken en snel, snel weer weg want ze moest nog tanken. Terwijl de benzine in de tank liep staarde ze naar haar auto en langzaam drong het tot haar door wat ze zag. Daar stond ze: midden in het dorp, in het volle licht van de pomp met haar schort vol toma- tensausvlekken nog voor. Digitaal café in Polderhuis Jeugd krijgt les op mountainbike Feest in Week Zorg en Welzijn enhui&nl Een bluetooth-speaker cadeau bij je stem of de burgemeester die je met een limo oppikt: sommige Neder landse gemeenten halen alles uit de kast om jongeren te verleiden hun stem uit te brengen. In Zeeland hoeven jongeren geen cadeautjes te verwachten. Burgemeester Van der Zwaag van Veere heeft alle 255 nieuwe stem mers 'persoonlijk', benadrukt de woordvoerder, een brief geschre ven. Ook in Reimerswaal viel bij 18- jarigen een brief van de burgemees ter op de mat. Bij nagenoeg alle gemeenten is het besef doorgedrongen dat social media een interessant middel zijn om jongeren te bereiken. Goes toont op zijn facebookpagina een liveblog en livestream over de ver kiezingen. Terneuzen laat sinds een jaar gerichte advertenties zien aan facebookers die binnen de doel groep vallen. In Hulst kregen 18-ja- rigen een brief over de verkiezingen met daarbij informatie over hoe ze via Snapchat berichtgeving over de verkiezingen vanuit de landelijke overheid konden volgen. Terneu zen heeft een stembureau bij sport complex Vliegende Vaart, waar veel jeugd komt. Het mobiele stembu reau van Vlissingen rijdt langs de Hogeschool Zeeland en Scalda. woensdag 15 maart 2017 Twee Middelburgse topacts geven op Koningsdag in Middel burg op de Markt een concert: Isabel Provoost en de band PEER. Stichting Evenementen Middelburg (SEM) heeft dat be kendgemaakt. Maurits Sep Middelburg Tip? redactie@pzc.nl WESTKAPELLE Het museumcafé van het Polderhuis in Westkapelle staat morgen in het teken van digitale handigheid jes. Iedere derde donder dag van de maand kun nen belangstellenden daar terecht. Elke maand is er een ander thema, zoals Word, Paint, foto's bewerken, iPad of inter- netbankieren. Jos Vaar- degem gaat tussen 13.30 en 15.30 uur in op het in ternet in de breedste zin van het woord. VLISSINGEN ATB-Team X-Treme houdt vanmiddag en de drie woensdagmiddagen er na mountainbikeclinics voor de Walcherse jeugd. Op het mountainbike parkoers van Weyevliet aan het Bossenburghpad (bij het grote hek naast CSW) kunnen jongeren van 16.00 tot 17.15 uur gratis meedoen. Er is een beperkt aantal fietsen beschikbaar. Aanmelden via x-treme.vz@zeeland- net.nl. VLISSINGEN In instellingen van WVO Zorg zijn deze Week van Zorg en Welzijn festivitei ten. Joop Meulmeester zingt zaterdag in Nieuw Bachtenpoorte in Oost- Souburg en in Ter Reede zijn die dag drie optre dens: vanaf 11.30 uur is er een klassiek concert, ter wijl vanaf 14.30 uur zowel muziekvereniging Arne- muiden als Yesterday's Papers optreden. Het hele programma staat op wvozorg.nl. incl. montage - direct uit voorraad Einsteinstraat 29 - Dordrecht Ondine van der Vleuten Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30