'Topduels fantastisch' 23 seizoen2018/2019, en haalt inspiratie uit Belgische competitie T Leicester en Juve door De drie modellen die nu over zijn, zijn haalbaar BELGIE heb ik gemerkt. De drie modellen die nu nog over zijn, zouden - puur in theorie - haalbaar moeten zijn. Anders zouden we er niet mee doorgaan." Een rondgang langs betrokkenen leert dat een inkrimping alleen kans van slagen heeft als daar een sterk fi nancieel vangnet tegenover staat, waarbij degraderende clubs worden gecompenseerd uit de verwachte ex tra televisie-inkomsten. Daarnaast moet het makkelijker worden om weer terug te keren in de eredivisie, door elk seizoen minimaal twee clubs rechtstreeks te laten promoveren. Een aantal clubs pleitte met klem voor een hervorming van de Jupiler League, die in dat geval moet worden ingekrompen tot zestien clubs. De be- loftenteams, zo vinden die clubdirec ties, zouden in dat geval terug moeten naar de Tweede Divisie. Alleen zo creëer je een aantrekkelijker Jupiler League met volwaardige profclubs, zo is de gedachte, en hou je tegelijk het gat met de eredivisie overbrugbaar. „De belangen zijn heel divers, dat maakt het ook complex", aldus Swart. „De speelkalender, de inkomsten, het aantal topwedstrijden, de mate van 'eerlijkheid': het hangt met elkaar sa men. En de topclubs kijken weer an ders naar deze discussie dan bijvoor beeld Sparta of Go Ahead Eagles, ter wijl de middengroep óók weer een andere referentie heeft. Daarom gaan we de komende weken in drie groe pen van min of meer vergelijkbare clubs verder, om zo de verschillende wensen en eisen goed in kaart te krij gen. De bedoeling is om uiterlijk eind mei, bij de Algemene Vergadering Be taald Voetbal, tot een voor iedereen aanvaardbaar totaalplan te komen." De KNVB, de Eredivisie en de Jupi- Ier League zijn al maanden met elkaar in conclaaf over de opzet van de prof competities. Aanleiding is de algehele staat van het Nederlandse voetbal, dat internationaal steeds meer terrein verliest. Een nieuw competitiemodel moet de weerstand, de aantrekkelijk heid en de spanning in de eredivisie en Jupiler League vergroten. De profclubs stemmen democra tisch over de plannen. Dat moet voor de zomer gebeuren, aangezien het model ook komend seizoen al gevol gen kan hebben: mogelijk moeten er dan twee clubs 'extra' degraderen. United. En dan miste Falcao tegen City ook nog een penalty. In zijn goals zag je precies terug wat hem voor zijn blessure zo goed maakte. De combinatie van klini sche afmaker en frivole stilist in één. Bij zijn stiftbal voor de 2-3 stond Falcao al in de zestienmeter, eigenlijk was er nauwelijks ruimte om te doen wat hij tóch deed. „Ik zie het zelf zo dat ik nu eindelijk he lemaal de oude ben. Ik kan voor het eerst weer een ritme van veel wed strijden aan", zei Falcao deze week in een interview op de FIFA-site. „En dan zie je ook: scoren is iets dat je niet verleert. Monaco heeft het aangedurft me terug te nemen. Ze hebben hun volledige vertrouwen in me geuit. Ik ben ook aanvoerder geworden, wat ik als een grote eer beschouw. Trainer Leonardo Jar- dim wil dat ik mijn ervaring in dienst stel van de vele jonge, goede spelers in het team." Vertrouwen is alles, zegt ook Willem van Hanegem als hij Falcao nu ziet spelen. Monaco laat het voetbalhart van De Kromme sneller kloppen. „Als je toch ziet hoe zij uit bij City durfden te spelen. Niet dat schijterige van Paris St.-Germain op bezoek bij Barcelona, terwijl die ook nog eens met 4-0 voorstonden. Voor elke voetballiefhebber is het te hopen dat Monaco dit seizoen ver komt in de Champions League." Vanavond moet er dan wel een flinke klus worden geklaard. De koploper van Frankrijk moet met twee goals verschil winnen van City na de 5-3 nederlaag in de heenwed strijd. Dat kan ook best, Monaco is de meest scorende ploeg van Europa, met doelpuntenmakers in alle linies. Falcao had voor de winterstop doorgaans Valère Germain als col lega-spits op Champions League avonden. Een loper, iemand die ga ten in dook en ruimte voor hem maakte. Intussen is Kylian Mbappé doorgebroken en die past als blik semafleider zo mogelijk nog beter bij hem. Het is Falcao's droom om samen met die jonkies de Champions League te winnen. Bij Atlético Ma drid won Falcao twee keer de Eu ropa League. „Waarom zou het niet kunnen? Ik wil erin geloven, zoals ik ook altijd heb geloofd dat ik als spits zou terugkeren op topniveau." KWARTFINALES woensdag 15 maart 2017 Het huidige succes van de Belgi sche clubs in Europa is volgens sommigen het gevolg van de in voering van het play-offsysteem in dat land. „Die tien topduels die er nu aankomen, zijn natuurlijk fantastisch", zegt Ruud Vormer, middenvelder van Club Brugge, „Van die wedstrijden geniet je als speler volop, net als het publiek dat massaal naar de stadions komt. Maar om nu te zeggen dat het voor de eredivisie bij voor baat zaligmakend is wanneer daar play-offs worden inge voerd? Qua spanning in elk geval niet. Volgens mij is de eredivisie nu spannender dan ooit met de titelstrijd tussen Feyenoord en Ajax." Vormer legt uit: „Los van het feit dat ik vind dat de club met de meeste punten in een competitie de terechte kampioen is - en niet de nummer zes die dat ook zou kunnen worden -, hoor je bij Belgische clubs ook sceptische geluiden over de eer ste dertig duels. Dat het seizoen wel een hele lange aanloop heeft voordat het écht spannend wordt." Jacco Swart, directeur Eredivisie De Nederlander Ruud Vormer in actie voor Club Brugge. FOTOBELGA Falcao maakte tegen Manchester City twee goals, foto photo news Leicester City en Juventus hebben zich geplaatst voor de kwartfinales van de Champi ons League. Regerend lands kampioen Leicester rekende in eigen huis af met Sevilla (2- 0), nadat het eerder in Spanje met 2-1 had verloren. Juventus had het een stuk makkelijker tegen FC Porto. Na de 0-2 overwinning in Lissabon won de ploeg van trainer Massimi- liano Allegri thuis met 1-0. Eerder plaatsten Real Madrid, FC Barcelona, Bayern Mün- chen en Borussia Dortmund zich al voor de laatste acht. Bij twee van de drie modellen die nu over zijn, blijft de eredivisie achttien clubs houden. Een derde model gaat uit van zestien clubs, met een kam- pioenscompetitie voor de bovenste zes teams. 4 ">v ...w/-.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23