Falcao is eindelijk weer die gevreesde topspits Eredivisie CV kiest tussen drie modellen voor 22 Er is nog volop scepsis en weerstand, maar een ingekrompen eredivisie volgens 'Belgisch model' is nog altijd bespreekbaar voor de eredivisieclubs. Kort Force India in het roze Formule i-renstal Force India voert een op vallende wijziging door voor de eerste race van het nieuwe seizoen. De bolides zijn in het roze gespoten. De nieuwe kleurstelling is het gevolg van een sponsorovereenkomst met het Oostenrijkse waterbedrijf BWT. Opluchting bij De Vrij Stefan de Vrij kan opgelucht ademhalen. De verdediger van Lazio heeft geen zware bles sure overgehouden aan het duel met Torino (3-1). De Vrij moest zich in de rust laten ver vangen met klachten aan zijn rechterknie. Een scan in het ziekenhuis bracht geen schade aan het licht. Slowaak fluit duel van Ajax De return in de achtste finales van de Eu ropa League tussen Ajax en FC Kopenhagen staat morgen onder leiding van de Slo waakse arbiter Ivan Kruzliak (32). Ajax moet voor eigen publiek winnen, na de 2-1 neder laag van vorige week in Kopenhagen. Vilhena kan zondag spelen De beroepszaak van middenvelder Tonny Vilhena (foto) tegen zijn schorsing is 29 maart. Dat betekent dat de Feyenoorder zondag mee kan spelen tegen sc Heeren veen. De beroepszaak zou normaal gespro ken eerder zijn, maar vanwege de interland periode is dat nu eind maart geworden. UITSLAGEN Straf Manolev Japan even uiteenlopende competitiemodellen, voor een nieuwe opzet van de voetbalcompetitie met ingang van het sei zoen 2018/19, werden tijdens een tweedaagse sessie in Wageningen in geleid en besproken door onder zoeksbureau Hypercube. Daarvan bleven er, na afloop van de vergade ring met de eredivisieclubs, nog drie concreet over. Deze drie opties worden de ko mende tijd verder uitgewerkt en ge toetst: 1. Een eredivisie met achttien clubs, grofweg volgens de huidige opzet, mogelijk met een versterkte promo tie/degradatieregeling. 2. Een eredivisie met achttien clubs, maar met onder meer een kampioens- poule/play-off voor de eerste zes clubs, gespeeld volgens het principe van een halve 'competitie'. 3. Een eredivisie met zestien clubs en een kampioenscompetitie voor de bo venste zes teams, in grote lijnen ver gelijkbaar met de huidige Belgische competitie. Met name de laatste optie zorgde de laatste weken voor veel onrust onder clubs, in het bijzonder aan de 'onder kant' van de eredivisie en in de Jupiler League. Toch is dat model, zo bleek in Wageningen, onder voorwaarden nog wel bespreekbaar voor de clubs. „Natuurlijk is dat concept het meest precair", zegt Jacco Swart, directeur van de Eredivisie. „Het is logisch dat er veel clubs zijn die daar vraagtekens bij hebben, al is het maar omdat ze hun eigen plaats dan kunnen verlie zen. De kunst wordt om een balans te vinden tussen het grotere belang van het Nederlandse voetbal, en tegelijk naar de individuele belangen van alle clubs te kijken. Daarin wordt door alle clubs heel constructief meegedacht, „Met scoren is het net als met een fles ketchup", zei Ruud van Nistel- rooy ooit. „Soms doe je ontzettend je best en komt er niets uit. Maar dan ineens gaat het vanzelf en heb je je bord vol liggen." Regelmatig zijn er spitsen die re fereren aan deze theorie. Gonzalo Higuain in zijn tijd bij Real Madrid (waarin hij met Van Nistelrooy sa menspeelde). Vincent Janssen vo rig jaar in de tweede competitie helft bij AZ. En ook Radamel Falcao kan erover meepraten. Liefst twee jaar lang, tussen de zo mer van 2014 en de zomer van 2016, stokte het scoren bij één van de beste spitsen van Europa. De carrière van de Colombiaan op topniveau leek over na een zware knieblessure. Maar zie, dit seizoen spat de ketchup weer in het rond. En het zijn vaak ronduit schitterende doelpunten. Neem ook drie weken geleden in het spektakelstuk tegen Manches ter City. Terug op Engelse bodem nam Falcao in de heenwedstrijd in de tweede ronde van de Champi ons League revanche voor zijn twee mislukte Britse jaren. Hij flopte bij Manchester United en ook bij Chel sea kwam het er daarna niet uit. Nu tekende hij voor twee goals op één avond in het Etihad-stadion. Dat waren er evenveel als op het nabu rige Old Trafford in een heel jaar bij woensdag 15 maart 2017 FORMULE 1 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Champions League Juventus - FC Porto 1-0 (1-0). 42. Dybala (pen) 1-0, Rode kaart: 40. Pereira (FC Porto). Juventus naar kwartfinales: 3-0. Leicester City - Sevilla 2-0 (1-0). 27. Morgan 1-0, 54. Albrighton 2-0. Rode kaart: 74. Nasri (2x geel). Leicester City naar kwartfinales: 3-2. Programma Champions League. Vanavond, 20.45 uur: Atlético Madrid - Bayer Leverkusen, AS Mo naco - Manchester City. Winnaars naar kwartfinales op 11/12 april en 18/19 april. Programma Europa League. Morgen, 19.00 uur: Racing Genk - AA Gent, Besiktas - Olympiakos, FC Krasnodar - Celta de Vigo. 21.05 uur: Ajax - FC Ko penhagen, Manchester United - FK Rostov, AS Roma - Olymp. Lyonnais, Borussia Mönchenglad- bach - Schalke 04, Anderlecht - Apoel Nicosia. WIELRENNEN Tirreno-Adriatico. Zevende etappe, San Bene detto del Tronto, individuele tijdrit: 1. Dennis (Aus) 10 km in 11.18, 2. Van Emden (Ned) 0.03,3. Hepburn (Aus), 13. Dumoulin 0.23, 20. Boom 0.29,29. Van Baarle 0.32,34. Gesink 0.33,36. Langeveld 0.37,47. Mollema 0.42, 65. Terpstra 0.50,67. Teunissen 0.51, 69. Timmer 0.53,103. De Kort 1.12,109. Lammertink 1.16,118. Sinkeldam 1.21,132. Verschoor 1.39,133. Van Poppel. Eindklassement: 1. Quintana (Col) 25.56.27,2. Dennis 0.25,3. Pinot (Fra) 0.36,6. Du moulin 1.01, 9. Mollema 1.38,19. Gesink 3.31,49. Lammertink 25.41, 62. Teunissen 33.02, 67. De Kort 34.45,72. Langeveld 36.11,75. Terpstra 37.57,84. Van Emden 44.55,104. Boom 57.12,110. Van Poppel II Atlete Lauren Jeska is tot achttien jaar gevangenis straf veroor deeld voor een poging tot moord. Ze stak een official van de Britse atle- tiekbond met een keuken mes, nadat er twijfels waren gerezen over haar geslacht. 31 Stanislav Man olev (foto) keert voor het WK-kwalifica- tieduel met Oranje (25/3) terug bij Bulga rije. De ex-spe- ler van PSV speelde ruim anderhalfjaar geen inter lands. De Japanse honkballers hebben een voorschot ge nomen op een plek in de halve finales van de World Baseball Classic. Het gastland won in Tokio met 8-5 van Cuba. O a Draagvlak voor een kleinere eredivisie Sjoerd Mossou Wageningen V i. V.t.'.-:,/ Het meest opwindende team in de Champions League is tot dusver AS Monaco. Met voorin Radamel Falcao, de spits die weer aan de lopende band scoort. Zorgt hij vanavond tegen Manchester City voor het vuur werk als in de heenwedstrijd, die met acht goals (5-3 voor de En gelsen) een feest was voor de liefhebber? Maarten Wijffels Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22