STOPT! Uw laatste kans Uw laatste kans om deze hitmusical te zien! 21 1953 2017 gen haar vriend Taeke Taekema, de oud-hockeyer die ze bijna twee jaar geleden ontmoette bij de opnames van Wie is de Mol?. „Hij luistert on wijs goed en zegt de juiste dingen. Daar ben ik blij om, want die verha len kan ik niet loslaten. Ik neem ze met me mee. Ik denk dat ik er aan on derdoor zou gaan als ik niet met hem Als ik op tv een presentatrice goed vond, ging ik er helemaal in op. erover had kunnen praten." Sinds een paar maanden wonen ze samen. Helemaal huisje- boompje-beestje met hond Goldie. „Dat dit zou voortko men uit Wie is de Molhad ik totaal niet verwacht, maar het klopt helemaal tussen ons." Atypisch Door het drukke schema van Airen is alleen het huis nog niet helemaal af. „Het is geen bouwval, we kunnen er prima wonen, maar ik wil nog behangen en het dakterras aan pakken. Dat komt wel als het wat rustiger is", zegt Airen. „Ik ben een wat atypische vrouw, ik kan maar één ding tegelijk. Ik kan nu alleen na denken over Hart in Aktie, nog niet an iets anders. Dat heb ik altijd al 'ehad. Als ik vroeger ergens werkte en mijn contract liep af, kon ik ook nog geen sollicitatiebrieven schrijven terwijl ik nog aan het werk was." Daarom moet ze ook het ant woord schuldig blijven op de vraag waar ze nog van droomt. „Ik bekijk het stapje voor stapje, ver der denken durf ik niet. Laten we voor nu maar hopen dat Hart in Aktie positief ontvangen wordt." U heeft hem vast ge zien, afgelopen zater dag: die grote land kaart op deze plek in de krant met daarin per provincie het per centage Boer zoekt Vrouw-kijkers. Bron: René van Dammen, de kijkcijferexpert van de publieke omroep, veertig jaar lang. Zijn pensioen na derde - 'nog 4 jaar' - maar aan stoppen, of zoiets raars als rustiger aandoen, dacht hij niet. Hij wist alles van kijkcijfers, 'wegzap- momenten' en recla- medips. Alle grote tv- presentatoren liepen afgelopen jaren bij hem binnen voor in houdelijk advies, van Mart Smeets tot recent nog de makers van Wie is de Mol? klopte ooit eens stie kem bij hem aan, ook al was hij van het com merciële RTL 4. „Ver tel eens René, zappen de mensen echt weg bij muziek." „Ik mag het je niet zeggen Frits, maar het klopt wel." Bij René van Dam men waren kijkcijfers nooit saai. Getallen werden ineens men sen van vlees en bloed. Tot op de komma nauwkeurig wist hij wie er achter schuil gingen. Wijndrinkers of bierliefhebbers, kat- tenvrouwtjes of hon denbezitters, abonnee van het AD of juist niet, tot aan welke par tij er vandaag wordt ingevuld op het stem biljet. Over die enorme berg aan data waar over hij beschikte, kon hij als geen ander ui terst geestig en mee slepend vertellen. Ie dereen die wel eens op zijn enorme werkka mer op het Mediapark in Hilversum is ge weest, met dat bordje 'on air' naast de deur, weet dat als je eenmaal voor het grote scherm met zijn grafieken zat je daar niet zo één twee-drie weg was. Logisch dat steeds meer tv-programma's, en vooral De Wereld Draait Door, hem ook voor het scherm haalde. Altijd een petje op met een gekke titel, de sjaal van FC Gro ningen om de nek en een bril waarvan er standaard een glas be slagen leek. „Heb je me gisteren nog gezien op tv? Ging het op Twitter weer een uur over mijn bril." Vond hij natuur lijk alleen maar leuk, recalcitrant als hij was. Hij appte wel vaker, in de twaalf jaar dat ik hem kende door mijn werk als mediajourna- list. „Wat vind jij van De Maatschap?" „Je kijkt toch ook Lu- bach 1" „Boer zoekt Vrouw begint!" Om dan pesterig iets te zeggen over die foto in overall die wekelijks bij het stukje staat. Of het ging ineens over zijn dochter, die eind februari 30 werd. „Ik kan het bijna niet be vatten, zo oud al. En zo'n fijn mens." Hij stierf maandag avond in zijn stoel voor de tv, had zijn collega's nog een paar berichten gestuurd over het debat Rutte- Wilders. Het is veel te vroeg, maar ik ver moed dat hij het zelf best een mooie dood had gevonden. Ga naar pzc.nl/bodyguard woensdag 15 maart 2017 Airen Mylene stapt met Hart in Aktie in de voetsporen van haar heldinnen Wendy van Dijk, Natasja Froger en Leontine Borsato. —Airen Mylene Geheel onverwacht overleed maandag René van Dammen (63), kijkcij ferexpert van de publieke omroep. Hij was die man met dat petje en de voetbalsjaal die bij De Wereld Draait Door zo gloedvol kon vertellen over zoiets taais als kijkcijfers. Dag René Angela de Jong Zelfs Frits Barend Ook dat was René. DE MUSICAL The Bodyguard STOPT! Al meer dan 750.000 bezoekers beleefden deze gevaarlijk lekkere hitsensatie in het Beatrix Theater Utrecht. De opwindende mix van musical, popconcert, thriller en lovestory werd bekroond met maar liefst drie Musical Awards. Pak uw laatste kans om te genieten van een sterrencast en alle wereldhits van Whitney Houston, waaronder 1 will always love you'. De laatste voorstellingen zijn in verkoop, dus wacht niet te lang en boek nu! n

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21