VPRO-serie Dit zijn wij voorlopig van de buis 20 M SBS 6 NIEUW BOEGBEELD Na vijfjaar keert Hart in Aktie vanavond terug op de buis. De verhalen van de mensen die nieuwe presentatrice Airen Mylene helpt, zijn haar niet in de koude kleren gaan zitten. „Zonder Taeke zou ik er aan onderdoor gaan." N Madonnafan eist kapitaal VINCENT LUISTERT RADIO Je ziet me huilen bij de psycholoog, dat vond ik behoorlijk pittig. Ik heb het antwoord op één belangrijke vraag gemist. Het kan aan mij liggen, ik heb maar een paar oren en ze waren echt overal, de lijsttrekkers. Gisteren nog, Wil- ders bij Evers Staat Op. De Verenigde Arabi sche Emiraten zijn zo superrijk, weet je dat de politie daar in Maserati's rondrijdt? Dat soort dingen weet Wilders dan weer hè. En weet je dat Wilders heel graag meezingt met het lied Alejandro van Lady Gaga? Dat lijkt me niet goed voor de concentratie van zijn beveiligers, daar gaan ze maar van lekken. Wilders heeft katten, zouden het Perzen zijn? En Buma had een konijn maar dat is nu dood, net als Buma in mijn Kamergotchi. En Buma houdt van De Kast, net als Segers, om dat homo's daar beter in kunnen blijven. En Asscher wordt vaak door de war gehaald met Usher, maar die komt uit Amerika en is R&B-zanger van professie. Rutte zingt in het Torentje graag mee met Rihanna, dat is de werkelijke reden dat Wil ders in 20t2 wegliep uit het kabinet Rutte-I. Roemer houdt van heavy metal, Pechtold van Justin Timberlake en Klaver toevallig ook. Jan Roos gebruikt geen Head&Shoul- ders, Thierry Baudet heeft homeopathisch verdund bloed en is eigenlijk een Fransman die een eeuw te laat geboren is. Henk Krol heeft een seniorenheli waarmee hij op het dak van gay-friendly bejaardenhuis Avond roze kan landen. Kees van der Staaij snijdt nooit het vlees op zaterdag, Jan Dijkgraaf heeft geen stem meer, althans ik hoor hem nergens op de ra dio en van de Burger Beweging wil niemand de Kamer in, ze blijven liever burger. De Par tij voor de Niet-stemmers zal vanavond, al thans dat is de vurige hoop van de partij, nul stemmen krijgen. Dat heb ik allemaal gehoord bij Evers, Ek- dom, Gijs 2.0, Coen Sander, je kon geen radio aanzetten of je werd geholpen bij het maken van de lastige keuze, want het is soms echt rozen met blazers vergelijken. Maar wat ik nou toch nog heb gemist, van Marianne Thieme en Ancilla van de Leest weet ik het zeker, maar van al die anderen toch niet, en het is niet geheel onbelangrijk bij het maken van mijn keuze straks, wat ik heb gemist is het antwoord op de vraag: Plassen onze lijsttrekkers staand of zittend? Quote van de dag Brian Wilson naar Carré Sister Sledge gaat door acht, zegt Airen My lene (31) aan het eind van het in terview. Waar ze eerder in het gesprek vooral beschei den overkwam, grijpt ze haar kans om even onbeschaamd reclame te maken. „Vanavond is het verkie zingsavond. Ik snap dat mensen dat spannend vinden, en de tv speciaal daar voor aanzetten. Maar tussen 20.30 en 21.30 uur is de uitslag niet bekend, dus zie alsjeblieft Hart in Ak tie als welkome afwisseling." Spannend vindt ze het, dat het pro gramma waar zij als kind naar keek nu terugkomt op tv met haarzelf als presentatrice. Eervol ook, dat ze het stokje overneemt van gevestigde na men als Wendy van Dijk en Natasja Froger. „Ik had geen idee dat de SBS- directie met dit idee speelde. Toen ze me vroegen dacht ik: wauw, oké. Wat een kans. Met drie verschillende pro gramma's kan ik mijn veelzijdigheid laten zien. Dat vind ik bijzonder." Traplift De Shownieuws- en VT Wonen-pre sentatrice keek oude afleveringen van Hart in Aktie terug ter voorberei ding. Waande zich weer even die pu ber die zich voor de tv nestelde om Wendy van Dijk aan het werk te zien. „Ik zou nu niet eens meer weten hoe SUCCES ik er precies bij zat. Als ik op tv een presentatrice goed vond, ging ik er helemaal in op. Dan bestond de rest van de wereld niet meer", vertelt Airen. „Ik was als kind ontzettend met presenteren be zig. Ik deed grote shows in mijn slaapkamer, met de deur klink als camera." Vooraf heeft ze niet met haar voorgangers gesproken. „Ik moest het toch zelf doen, op mijn eigen manier. Ik zou het nu - we zitten halverwege de opnames - wel nuttig vinden om ervaringen met ze uit te wisselen. Ik wil weten hoe zij het beleefden. Het is voor mij het meest intense programma dat ik ooit heb gedaan." Want de verhalen van de mensen die ze helpt, hakken er nogal in. Vanavond ziet de kijker hoe een moeder haar volwassen gehandicapte dochter de trap op en af sjouwt. Er zou geen ruimte zijn voor een traplift, hebben ze tot hun verdriet begrepen. Via Hart in Aktie lukt het uiteindelijk wel. „Als ik na zo'n opnamedag thuiskom, moet ik zo'n ver haal echt even verwerken." Ze praat dan honderduit te- De serie werd op de late don derdagavond uitgezonden op NPO 1 maar daar vond het niet 'het beoogde publiek', aldus de omroep. Momenteel wordt gezocht naar een geschiktere plek in het uitzendschema. In de achtdelige serie toont Van Erp een zo divers moge lijke doorsnede van de Neder landse samenleving. In elke aflevering staat een onder werp centraal. Afgelopen week trok de uitzending over dierenliefde 357.000 kijkers. „We hebben dit programma met heel veel liefde gemaakt. Er liggen nu zes prachtige af leveringen op de plank", zegt Van Erp. „Als maker wil je na tuurlijk dat veel mensen je programma zien. Hopelijk ge beurt dat binnenkort alsnog op een andere plek." In plaats van Dit zijn wij wordt vanaf komende don derdag de Omroep MAX-serie We zijn er bijna uit 2015 her haald. Een obsessieve fan die voor het huis van Madonna in New York verwijderd werd, eist maar liefst 5 miljoen dollar van de stad. Hij claimt tijdens de actie te zijn mishandeld door agenten. Het voorval vond plaats in 2010. Robert Linhart sloeg kamp op voor de deur van de Queen of Pop. Hij hield een bord omhoog waarop hij Madonna vroeg tijd voor hem vrij te maken. De fan beweert nu dat de agenten hem als boksbal ge bruikten. Zijn advocaat en de gemeente gaan eind april in ge sprek over de schadevergoeding. Gemis Reageren? vincent@persgroep.nl woensdag 15 maart 2017 CONCERT Brian Wilson (74) komt deze zomer naar Ne derland. De zanger van The Beach Boys verzorgt op maandag 3 juli een concert in theater Carré. Wilson speelt het com plete, album Pet Sounds. MUZIEK Sister Sledge blijft na het overlijden van Joni optreden. Dat hebben de overgebleven zussen beslo ten. De concer ten die al ge pland stonden voor dit jaar, gaan door. o Airen volgt haar hart Marlies van Leeuwen w Als moeder aller hulpprogramma's is Hart in Aktie mis schien wel een van de succesvolste SBS6-for- mats ooit - concurrent RTL4 heeft er nooit een geheim van gemaakt jaloers te zijn op de formule. Het begon in 1998 als een spin-off van Hart van Nederland - als daarin misstanden werden gesigna leerd, dan werd in Hart in Aktie geprobeerd die te ver helpen. Al snel kwam het pro gramma op eigen benen te staan, met achter eenvolgens presen tatrices Wendy van Dijk (tot 2006), Na tasja Froger en Le- ontine Borsato. De documentaire Dit zijn wij van Michiel van Erp wordt na twee afleveringen voor lopig van de buis gehaald. Dat hebben de NPO en de VPRO samen besloten. —Sophie Hilbrand in KRO Magazine over haar nieuwe programma Sophie in de Mentale kreukels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20