ïr O m 16 lil»! Unilever Shell Fugro Boskalis Griekse ondernemers krijgen de rekening gepresenteerd van jaren financieel wanbeleid in het Zuid-Europese land. Meer dan 20.000 Grieken sloten in de eerste twee maanden van dit jaar hun eigen bedrijf of winkel. Kort Saoedi-Arabië laat teugels vieren: olieprijs daalt meteen Saoedi-Arabië heeft in februari meer olie opgepompt dan was beloofd: iets meer dan to miljoen vaten per dag. Dit had meteen gevolgen voor de olieprijs: door het grotere aanbod op de wereldmarkt daalde hij. De prijs van een vat Amerikaanse olie ligt nu rond de 47,75 dollar en Brentolie werd 1 pro cent goedkoper, zo'n 50,85 dollar per vat. Oliekartel Opec vreest dat het hek van de dam is, nu het belangrijkste lid zich niet aan de productieafspraken houdt. Bijna de helft minder suiker in Lipton Ice Tea met prik Unilever stopt vanaf deze week 45 procent minder suiker in Lipton Ice Tea met prik. Al leen in de Benelux scheelt dit op jaarbasis al 700 miljoen suikerklontjes. Coca-Cola kon digde onlangs aan helemaal te stoppen met de suikerhoudende versie van Sprite in ons land. Voedselwaakhond Foodwatch vindt de stappen van de frisdrankproducenten 'te klein en te laat'. Door overmatige suikercon sumptie nemen overgewicht en diabetes hand over hand toe, stelt de organisatie. Volkswagen weer boven Jan Volkswagen lijkt het dieselschandaal achter zich te hebben gelaten. De automaker zag de winstgevendheid in het vierde kwartaal fors verbeteren. Volgens topman Matthias Mül- ler heeft Volkswagen 'de boel weer op de rit'. Volkswagen zette over de laatste maan den van 2016 een positief bedrijfsresultaat van 625 miljoen euro in de boeken. KPN niet blij met frequenties van inlichtingendiensten Een valse start dreigt voor de introductie van 5G, de opvolger van het 4G-netwerk in Nederland. Dit komt omdat inlichtingen diensten AIVD en MIVD een bepaalde fre quentieband opeisen. KPN is hier niet blij mee. De provider vreest dat ons land zijn mobiele koppositie gaat verliezen. Flitsen en belangrijke, zo niet dé belangrijk ste, reden voor de faillissementen van Griekse on dernemers is een lange reeks belas ting- en premieverhogingen die de regering oplegt om aan de verplich tingen van de internationale red dingsprogramma's te voldoen. Twee jaar geleden ging de winstbe lasting van 26 naar 29 procent. De btw is inmiddels op 24 procent be land. Die tarieven behoren tot de hoogste van Europa. Verder moeten zelfstandigen dit jaar 100 procent van de belasting voor volgend jaar vooruit betalen, en betalen ze 27 procent van hun nettowinst aan ziektekosten- en pensioenpremies. Dat was voor heen een vast bedrag, onafhankelijk van de winst. „Ik denk niet dat ik aan het eind van het jaar mijn zaak nog heb", sombert onderneemster Joanna Potari (44): „Kijk hier rond in de straat. Zeven op de tien win kels staan leeg. Slagers, groente winkels, kledingwinkels. Allemaal de afgelopen tijd dichtgegaan." Potari (44) kijkt wanhopig. Ze staart een paar seconden voor zich rii i 11 n1 1 -i'i1 1 miui4< OPEC-AFSPRAKEN OVERGEWICHT BEDRIJFSRESULTATEN 5G-NETWERK De vooruitzichten voor de wereldecono mie zijn de afgelopen tijd verder verbeterd, maar het gevaar van nieuwe tegenvallers blijft groot. Dat stelt het Internationaal Mone tair Fonds (IMF) in een rapport voor de finan ciële leiders van de G20. Het IMF verwacht dat de groei van de internationale economie aantrekt ten opzichte van 2016. Achmea heeft in 2016 verlies geleden. Wel wist de verzekeraar marktaandeel te winnen in de particuliere schademarkt. Ook steeg het aantal zorgverzekerden licht. O m Het defensieve levens- en was middelencon cern was de grote winnaar in de AEX. woensdag 15 maart 2017 De olieprijs daalde meteen na een rapport over de Saoe- dische oliepro ductie. m Voor de bodem onderzoeker geldt hetzelfde als voor Shell: zodra de olieprijs daalt, staan de beleggers op scherp. m De baggeraar zit al dagen in de hoek waar de klappen vallen. O Joanna Potari vreest voor het voortbestaan van haar speel goedwinkel annex kantoorboek handel. £2».I-5 7W ondernemer is de wanhoop nabij Thijs Kettenis Athene

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16