Marjan Berk Hoogtepunten van Tirol, Kirchberg REIS VAN DE WEEK René (9) schrijft liefdesbrief aan prinses 15 van£3WT- voor€349,- 8 DAGEN - Excursiereis Het milieu en het klimaat verdienen de hoogste prioriteit €50 KORTING AANBIEDING! V-; GELDIG T/M 22-03-2017 www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 De wijsvinger van de 9-jarige René van Olphen glijdt over de foto en stopt bij prinses Ariane (ook 9), die tegen het been van haar zittende vader leunt. „Zij is het, want zij is de mooiste." Ja, hij is best een beetje verliefd op de jongste dochter van koning Wil lem-Alexander en koningin Maxima. Zo komt hij ook aan de foto van het koninklijk gezin, waarop tevens de hond poseert. Dat begon een poosje geleden toen juf Marlieke de Vaan van groep 4 van basisschool Helen Parkhurst in Tilburg in de klas een les over Valentijnsdag gaf. Ze ver telde over de betekenis ervan, over verkering en de liefde. „Toen trok René me aan mijn mouw", zegt ze. „Hij zei: ik wil een liefdesbrief schrijven. Later bleek dat de brief voor prinses Ariane was." Ze hielp hem met het opstellen ervan, schreef de tekst op en René schreef die na: 'Lieve prinses Ari ane, ik vind dat je er mooi uitziet. Je bent het mooiste meisje van de hele wereld. Groet jes van René'. Ze stopten er een foto van René bij en stuurden de briefin een versierde roze enve loppe naar Paleis Noordeinde in Den Haag. Maandagmorgen kwam er ant woord. Juf Marlieke: „Op mijn bu reau lag een brief mét het officiële stempel van het koninklijk huis en de familiefoto." De tekst is zoals je van een koningshuis verwacht, een tikkeltje formeel: 'Hunne ma jesteiten de koning en koningin zeggen je hartelijk dank voor de leuke post die zij van je mochten ontvangen voor hun dochter'. Het deert de 9-jarige niet: „Ik had geen antwoord verwacht, maar ben er heel blij mee." Ook zijn juffrouw was blij ver rast. „Maar ik vond het vooral leuk dat René mij in vertrouwen heeft genomen." Ze plaatste een bericht op Facebook: 'Hoe cool is dit. Ge woon post krijgen van het konink lijk huis'. Het was meteen aanleiding voor een klein mediacircus, compleet met landelijke cameraploe gen, gisteren op school. Ilse van Die- jen, de moeder van René, zag het rustig aan. „Hij vindt die aandacht wel leuk." Ariane als schoondoch ter? Met een lach: „Ja hoor. En met zulke schoonouders zou ik best kunnen leven." René is van plan de foto goed te bewaren. „Die krijgt een plekje op mijn kamer, in mijn kast. Maar dan moet ik mijn kastje nog wel even opruimen." Op Koningsdag, als prinses Ari ane met haar zusjes en ouders Til burg bezoekt, hoopt hij erbij te kunnen zijn en zelf te zeggen: „Hier ben ik." Mijn oren suizen van al het verbale geweld - op het ogenblik dag én nacht te beluiste ren en te bezichtigen via al onze geluids- en beeldkanalen - van onze politieke lijsttrekkers en an dere smaakmakers, plus het ge varieerde stemmenkoor van het publiek. Er zijn stemmen die bij mij voor eeuwig in het hoofd zijn gegrift. Vooral de stem van heer Buma, die onvergetelijk als een scherp geslepen potlood tot ons doordringt. Behalve scherpte zit er ook vocht tussen de lettergrepen die hij uitspreekt. Als hij praat, sluit ik mijn ogen en kom in een aan gename hypnotische roes. Vooral de letter G sluipt op zo'n aange name wijze door zijn gesprek, dat al mijn zinnen worden geprik keld op een manier die de poli tiek zelfbij mij nooit teweeg heeft gebracht. Ik moet mij straks in het stemhok geweldig beheer sen om niet met grote vanzelf sprekendheid mijn rode pot loodje in zijn vakje te plaatsen...! en prietpraat had ik graag meer vernomen van iemand die over de toekomst van de wereld, onze kinderen en kleinkinderen, spreekt. Die helder praat over de problemen die onze behoefte om te consumeren - licht, warmte, vlees, benzine, vult u zelf maar aan - veroorzaakt. Die onze oe verloze behoefte tot gebruiken inperkt en bijstuurt. Wanneer ik 's ochtends braaf mijn eigen vuilnis scheid in pa pier, plastic, appelschillen, lege dozen, onduidelijke objecten, vieze lappen en wat niet al, is er nooit eens een stem bij Goede morgen Nederland die mij prijst en stimulerend roept: „Goed zo, mens! Goed zo! Blijf scheiden!" uit Groningen, haar naam ben ik even kwijt, die geweldige stap pen heeft gezet richting het be reiken van een duurzame toe komst van ons land en de wereld. Daar waren we allemaal zo blij mee. Maar ik heb haar helemaal niet gezien of gehoord tussen al die uitingen van enthousiasme bij de politici die ons probeerden te laten kiezen voor hun pro gramma. Ik heb niemand een realistisch beeld zien geven over een toe komst waarbij je geen aardappel meer gaar krijgt op het gasfor nuis. Een kraan die zelfs niet meer druppelt. Geen lamp die aangaat. Alles is op! Hebben wij met zijn allen gedaan. goed welke partij ook het milieu en de duurzame wereld ruimte geeft in zijn programma. Want in de politieke slogans die we dag en nacht moeten aanhoren, speelt nu vooral een toekomst waarin alle wensen in de oude renzorg, in de landbouw, in de vluchtelingenproblematiek, noemt u maar op, worden ver vuld. Maar het milieu en het klimaat verdienen de hoogste prioriteit. Want anders komt er straks geen druppel meer uit de kraan en kunnen we geen pannenkoeken meer bakken voor onze kinderen en kleinkinderen. 1 woensdag 15 maart 2017 Stem!!! Ariane, j e bent het mooiste meisje' De Tilburgse René van Olphen schreef een liefdesbriefje aan prinses Ariane. Hij kreeg ant woord én een foto. „Die zet ik in mijn kastje op mijn kamer." Hein Eikenaar Tilburg René laat trots foto en kaart zien. FOTO MARLIEKE DE VAAN 1500 Ikn M-GLQj, Maar nu serieus. In al die praat Effeweg.nl heeft deze zomermaanden een leuke aanbieding in het mooie Kirchberg. Tijdens deze reis maakt u kennis met de hoogtepunten van Tirol, waar onder de Krimmler watervallen, de Gerlospass en de beroemde Grossglockner. In Jenbach kunt u plaatsnemen in de authentieke stoomtrein. Op de Achensee kunt u een mooie boottocht maken. Een gezellige Tiroolse muziekavond in het hotel mag natuurlijk niet ontbreken. Wilt u nog meer gezelligheid? Reserveer dan voor het Tiroler muzikale cabaret in Hopfgarten. Succes gegarandeerd! GASTHOF UNTERM RAIN 3* Dit hotel ligt in het centrum van Kirchberg en beschikt over een restaurant, bar en kegelbaan. WiFi is beschikbaar en gratis in openbare ruimtes van het hotel. De kamers zijn voorzien van een zithoekje, tv, tetefoon en badkamer met douche en toilet. Accommodatiebeoordeling: 7,5! INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 1 x diner in een restaurant op de heenreis Welkomstdrankje met Apfelstrudel bij aankomst in Kirchberg 6 x 3-gangen diner saladebuffet in hotel Tiroler jodelavond in het hotel Gratis Wifi in de lobby van het hotel Vervoer per Comfort Class touringcar HIGHLIGHTS Krimmler watervallen Gerlospas Swarovski Kristalwelten Innsbruck Grossglockner en Zeil am See Rattenberg en Achensee Jenbach stoomtrein Kitzbühel en Kirchberg Alpenspektakel VERTREKDATA EN PRIJZEN 23jun vanJL4T9j- 369,- 30jun vanJT427f- €379,- 7, Ujul van£43?(- €389,- 2128 juL van €399,- 4,11,18 aug vanj399,- 25 aug vanC-43^j- 389,- 1 sep vanfL42^- 379,- 8 sep van£-399j- €349,- En waar is die leuke mevrouw Ga dus nu stemmen. Kijk eens kortingscode EWREIS11 Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting alleen geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 15-03-2017 t/m 22-03-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15