'Rekeningrijden? Ik hoop dat die onzin er niet komt' 3 dagen Twente**** 9 NOG1 DAG Confrontatie tussen leiders VVD en PVV ELKE PARTIJ HEEFT HAAR STOKPAARDJES, MAAR WAT HOUDT U BEZIG? www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-2359693 70 cPg Giethoorn diner**** Keukenhof hotel Grote verrassingen bleven uit in de volgepakte collegezaal van de Rotterdamse Erasmus Universi teit. VVD-lijsttrekker Mark Rutte speelde zijn leiderschaps- kaart - 'geen experimenten' - PVV-leider Geert Wilders beukte als verwacht in op diens betrouw baarheid: 'Niemand gelooft u nog'. Rutte viel op door zijn zorgvul dig ingestudeerde en goed geti mede grappen, waarin hij Wil ders' afwezigheid in de campagne op de hak nam. „Er is een verschil tussen vanaf de bank twitteren of een land besturen", sneerde hij. Even later moest Wilders het op nieuw ontgelden: „U kunt mij op Twitter wel blokkeren, maar nu moet u even naar mij luisteren." Wilders had iets langer nodig om warm te draaien bij het debat van EenVandaag, maar kwam bij zijn favoriete thema immigratie op stoom. De diplomatieke rel met Turkije bleek een kolfje naar zijn hand: „Toen ik nog bij de VVD zat heb ik gewaarschuwd voor Turkije. Ze hebben mij uit de partij geknikkerd. Ze hebben niet geluisterd. U heeft opnieuw niet geluisterd. Deze vijfde colonne die niet wil integreren, is er geko men dankzij politici als Mark Rutte." Rutte counterde telkens door de haalbaarheid van Wilders' plan nen in twijfel te trekken. „U wilt de koran verbieden. Hoe dan? Door een koranpolitie deur na deur af te laten gaan?" Wilders stak stoïcijns zijn eigen verhaal af tot hij zich aan het einde alsnog uit de tent liet lokken. „Ik wil geen ko ranpolitie, dat heb ik nooit ge zegd", zei hij geïrriteerd. Rutte liet de val behendig dichtklappen: „O, het is dus een nepbelofte!", refere rend aan het Wildersidioom 'nep- rechters' en 'nepparlement'. Eer- Toen ik nog bij de VVD zat, heb ik gewaarschuwd voor Turkije der noemde Rutte het PVV-plei- dooi om de grenzen te sluiten ook al een 'nepoplossing'. Er was lang uitgekeken naar het debat, niet in de laatste plaats door de heren zelf. Wilders wist dat hij moet vlammen om zijn achterban naar de stembus te krijgen, voor Rutte was het de kans om de zwe vende kiezer achter zich te krijgen. Rutte nam de gelegenheid te baat om het publiek nogmaals te waarschuwen voor 'slechte popu listen', onder wie hij ook Wilders schaart. Volgens de premier laat de onverwachte uitkomst van de Brexit en de verkiezing van presi dent Trump zien dat ook Neder land ten prooi kan vallen aan dit 'gevaar'. Ons land zou daarmee in ternationaal geen beste beurt ma ken, vindt hij. Wilders op zijn beurt zegt er niets van te geloven dat de VVD zijn partij kan negeren na een goede uitslag. „Als u de PVV uit sluit, met wie gaat u dan belastin gen verlagen? Wordt Jesse Klaver dan minister van Immigratie? Dat wil helemaal niemand." Roland Wolters (49) uit Oss vindt het heel erg dat sommige politici weggebruikers straks willen opzadelen met een kilometerhefïing. „Het is in deze verkiezingstijd weer een hot thema, maar wat een flauwekul. Ik wind me erover op dat deze men sen rekeningrijden brengen als de oplossing voor het fileprobleem, terwijl het gewoon gaat om een extra belasting. Onzin, want we betalen al per gereden kilometer via de accijns aan de pomp! Prima en eerlijk, toch?" De meeste mensen die in de file staan, hebben helemaal geen keuze, ziet Wolters ook bij zich zelf. „Ik ben freelance software- ontwikkelaar, reis veel door het hele land en moet op bepaalde tij den bij mijn klanten zijn. Als het weer het toelaat, ga ik meestal op de motor. Dat is leuker en je om zeilt de files gemakkelijker." Hij gelooft niet in allerlei dure en ingewikkelde poortjessyste men om rekeningrijden te facilite- ren. „Er zijn nog genoeg knelpunten die moeten worden aangepast. Bij Gouda is altijd ge doe, eigenlijk overal waar de rijbaan plots verandert of wegen bij elkaar ko men. Zo ontstaan de files meestal. Ik zeg: leg meer asfalt aan, vooral in het noorden hebben lang niet alle grote wegen drie rijstroken." Vooral de linkse partijen hebben daarentegen grote plannen met re keningrijden, die Wolters hele maal niet aanstaan. „We moeten volgens hen zelfs extra gaan heffen voor het rijden in de spits. Alsof er ook maar iemand voor zijn lol in de spits de weg op gaat; dat doe je echt alleen als je naar je werk moet of als rijden je werk is. Zo pak je dus de werkende mens. Echt een heel goed idee. Not!" Wolters doelt vooral op Groen- Links. Deze partij kwam de afgelo pen weken in het nieuws door plannen om rekeningrijden verre gaand door te voeren, via een spitsheffing. Buiten de spits gaan, als de groenen het voor het zeggen krijgen, de kosten met 3 cent per kilometer omhoog. In de spits stijgen ze met 15 cent. Het kwam GroenLinks op felle kritiek te staan, zelfs van de andere linkse partijen. „Ik hoop dat het re keningrijden er nooit komt", zegt Wolters. „Ook niet voor vrachtwagens, dan moe ten die arme chauffeurs straks 's nachts gaan rijden om de kosten te drukken. Laat de politiek motor rijden stimuleren, dat is veel beter voor de verkeersdoorstroming. Nu krijgen deze bestuurders te maken met allerlei verschillende rijbewij zen, dit kan echt veel eenvoudiger. Terwijl je op je 18de zo in een Fer rari mag stappen." incl. diner dinsdag 14 maart 2017 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting 2 nachten ind. ontbijt in 4* Huis ten Wolde 8,2 1 nacht incl. ontbijt in 3* hotel lx diner (dagplate) rondvaart Giethoorn 1 dagentree Keukenhof t.w.v. 16,- Incl. sauna en zwembad Gratis parkeren wifi y» acq Gratis parkeren en wifi Van 23 mrt t/m 21 mei Rutte deelt uit, Geert Wilders incasseert 2 nachten incl. ontbijt in 4* Resort Bad Boekelo (8,1) 1 keer een 2-gangendiner du chef 3 dagen gebruik van het wellnesscentrum Gratis wifi parkeren. Vanaf 17 juli is de prijs 75,- Mark Rutte en Geert Wilders tijdens het debat, fotoyves herman/ap Eindelijk namen Mark Rutte en Geert Wilders het tegen elkaar op. Het debat bij EenVandaag viel zeker niet tegen, maar echt vuurwerk bleef gisteravond uit. Hanneke Keultjes Laurens Kok Amsterdam Ifc —Geert Wilders Een visa gist werkt de schmink bij. FOTO REUTERS Roland Wolters is fel tegen rekeningrijden, foto koen verhei jden —Edwin van der Aa Vanuit dit wellnessresort wandel of fiets je zo de prachtige Twentse natuur in!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9