OZCAN AKYOL 6 Highlights of Sri Lanka Bali Strand Bart Smit betaalt boete voor lift Column Vrij strijdlustig gaf president Erdogan gisteravond een interview aan de Turkse te levisie, waarin hij onder meer de demonstranten in Rotterdam uit voerig prees. Hij zei dat hun moed en vaderlandsliefde deden denken aan de historische nacht van 15 juli, toen legereenheden een staatsgreep wilden plegen maar door opstandige burgers werden tegengehouden. Als dit soort berichten naar Ne derland doorsijpelt, ontstaat er standaard een collectieve hysterie, zeker gezien eerdere incidenten waarbij Turkse Nederlanders wa ren betrokken. En dan maken po litieke onheilsprofeten dankbaar gebruik van alle commotie, bij voorbeeld door te stellen dat de integratie compleet is mislukt, en eigenlijk de hele multiculturele samenleving. Het ligt alleen allemaal wat genu anceerder. Er bestaat zeker een grote groep Turks-Nederlanders die zich louter in dit land bevindt om te profiteren van de welvaart, sociale zekerheid en verschil lende kansen die worden gebo den. Voor de rest voelen zij zich cultureel meer verwant met Tur kije, het land van hun (groot) ou ders, omdat ze in eerste instantie nooit zijn aangemoedigd om te integreren en daarbij zelf ook nooit die moeite hebben geno men. Laakbaar. Aan de andere kant moet u weten dat er duizenden Turkse Neder landers bestaan die zich momen teel kapot schamen. Zij voelen weliswaar genegenheid voor het land waar hun roots liggen, maar dat gevoel prevaleert niet boven de wens om hier een volwaardige en rechtschapen burger te zijn, zonder dubbele agenda of dito loyaliteit. De politiek die in Turkije wordt bedreven, staat volledig in het teken van het nakende referen dum, dat president Erdogan nóg meer macht moet geven, zodat hij als een autocraat het land kan besturen - een opmaat tot grotere ambities en fantasieën. Alleen verloopt die campagne niet zo lekker. Er zijn bedenkingen. Van daar dit paardenmiddel, het con flict met Nederland, dat wellicht doorslaggevend kan zijn voor de uitkomst van het referendum. Feitelijk zijn de schuimbekkende gasten die zaterdag in Rotterdam de boel kort en klein sloegen niets meer dan the useful idiots van Erdogan, zonder het zelf door te hebben. Maar ze vertegenwoordigen abso luut niet een complete bevol kingsgroep. Laat u niets wijsma ken door populisten die deze kwestie electoraal willen uitven ten. Problemen zijn er zeker. Het lijkt me een mooie uitdaging voor het nieuwe kabinet om die op te lossen. Want het wordt écht tijd. Laat u niks wijsmaken door populisten die dit willen uitventen Het liftongeval vorig jaar juni bij een filiaal van Bart Smit in Winkelcentrum Woensel komt de ketens van speelgoedwin kels duur te staan. De Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegen heid heeft het bedrijf een boete opgelegd van 27.000 euro. Volgens de inspectie is de speelgoedwinkel ernstig in ge breke gebleven, omdat er te weinig veiligheidsmaatregelen zijn getroffen om het ongeval te voorkomen, meldt een woordvoerder. Bij dat ongeval raakten een moeder en haar baby, die in een buggy zat, be klemd onder de vloer van de lift. Vlak voor het bizarre ongeluk had een werknemer de lift op de eerste verdieping vastgezet, om de vloer in de schacht - op de begane grond - te kunnen stofzuigen. „Daarna heeft hij de liftdeur niet goed vergrendeld, waardoor de moeder met haar buggy zo in de schacht konden stappen." Dankzij de buggy zakte het plateau tot op een hoogte van zo'n vijftig centimeter en kwa men zij uiteindelijk met de schrik vrij. Een groep criminelen met zware explosieven zorgt voor onrust Nederlanders boeken weer meer vakanties Nederlanders hebben in de eer ste maanden van dit jaar fors meer vakanties geboekt. Vol gens cijfers van reisbrancheor ganisatie ANVR lieten zowel de winter- als de zomerboekingen in januari en februari een be hoorlijke plus zien. Er werden 6,8 procent meer vakanties in het lopende winterseizoen ge boekt dan in dezelfde periode vorig jaar, en 9,6 procent meer pakketreizen voor de zomer. Vliegreis per Emirates 30 kg bagage Verblijf in toeristen klasse hotels incl. ontbijt Lokale NL-sprekende reisleiding Vliegreis per KLM 23 kg bagage Verblijf in 3-sterren hotels incl. ontbijt Incl. strandvakantie Lokale NL-sprekende reisleiding 15-daagse groepsrondreis KLM reizen nl dinsdag 14 maart 2017 @ÖzcanAkyol Schaamte ONGEVAL Bert van Steeg (Detailhandel Nederland) Onrust onder winkeliers groeit door zware plofkraken. REISBRANCHE f Incl. €100 vroegboekkorting v.a zie stipreizen.nl/cmhfsb stipreizen.nl Trincomalee Lovina Anurai Kintamani /^Polonnaruwa Sigiriya Dambulla Kandy Nuwara Eliya m Haputale Bedugul Sidemen Ubud Negombo i Colombo 4 Waskaduwa/ Hikkaduwa Candidasa Kuta 4 De"PasfA Tuban Grijp deze unieke kans en ontdek vanaf slechts €899 één van de kleinste landen van Zuidoost-Azië! Tijdens een prachtige 16-daagse groepsrondreis reist u langs alle highlights van Sri Lanka. Zo bezoekt u de indrukwekkende ruïnestad Polonnaruwa, de 'Leeuwenrots' in Sigiriya en het unieke Trincomalee. Sri Lanka staat garant voor een fascinerende combinatie van indrukwekkende cultuur, ongerepte natuur en een rijke historie. Boek nu snel uw rondreis incl. 5 dagen strandvakantie in/nabij Hikkaduwa! Tijdens deze voordelige 15-daagse groepsrondreis laat de lokale Nederlandssprekende gids u alle hoogtepunten van het eiland Bali zien. Zo bezoekt u o.a. Ubud, Lovina, Kintamani, traditionele dorpjes en markten en geniet u van de Barong-dans en het prachtige landschap. Na de rondreis kunt u bijkomen tijdens een heerlijke strandvakantie in het zuiden van het eiland. De reis is een uitstekende balans tussen rondreizen en relaxen: u begint met 1 week rondreizen en de tweede week verblijft u aan het strand! Oktober v.a. 999 November v.a. 999 December v.a. 1029 Juli v.a. 1099 Augustus v.a. 999 September v.a. 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6