Paviljoeneigenaar wil aanpak foutparkeren 'Geen hulpgroepen in gemeentelijke panden' 7 Waterschap Scheldestromen en Tractaatweg bv zetten zaag in groen Omrijden op sluizencomplex bij Terneuzen zv Stronken waar eens bomen stonden. Honderden bomen in midden Zeeuws-Vlaanderen zullen de nieuwe lente niet meer meemaken. Waterschap Scheldestromen en de Tractaatweg bv kappen er een groot aantal bomen. Graafmachines, trac toren, zaagsel en veel bergen met takken en stam men. De Tractaat weg ten zuiden van Terneuzen oogt heel wat kaler dan enkele weken geleden. Waar voorheen bomenrijen stonden, resten nu nog stronken. Op de hoek met de Eversdam bij Westdorpe stond eens een boerderij omgeven door bomen. Nu rest er een kapotgereden landschap met boomstammen, takken en een blauwe Dixi. Iets verderop maakt een zaag achter op een tractor korte metten met de overgebleven stronken. Vanwege de verbreding van de weg moeten er 700 bomen het veld ruimen en aangezien dat moet gebeuren voor het broed- seizoen begint, lijkt de Kanaal zone momenteel wel een bos- bouwgebied dat al nooit erg lommerrijk was. „Daar staat tegenover dat er ook op meerdere plekken bo men, struiken en andere natuur voor terugkomt", antwoordt Marjolein van Ooijen, woord voerder van Tractaatweg bv. Hoeveel bomen en struiken er terugkomen kan Van Ooijen niet in aantal bomen aangeven. Het landschapsplan voor de ver breding voorziet in de aanleg van negen hectare nieuwe na tuur. Maar niet alleen Tractaatweg bv hanteert deze dagen de zaag. Ook waterschap Scheldestro men is bezig met het rooien van bomen. Het waterschap kapt in het kader van het tienjarenplan, waarin uiteindelijk 25.000 bo men in heel Zeeland verdwij nen. Ieder jaar worden er 2.500 bomen verwijderd, waarvan een flink deel in Zeeuws-Vlaan deren. Danielle Steijn, woordvoerster van waterschap Scheldestro men, verzekert dat er in principe Daar staat tegenover dat er ook op meerdere plekken bomen, struiken en andere natuur voor terugkomt geen goede, gezonde bomen ge kapt worden. „Het betreft bo men die ziek zijn of die aan het eind van hun leven zitten. We proberen wel iets terug te doen. In principe komt voor iedere ge kapte boom een nieuwe terug. Maar dat kan niet altijd. Soms stonden bomen in de oude situ atie te dicht bij elkaar waardoor ze in de groei belemmerd wer den. Daarnaast kappen we altijd maar aan één kant van de weg en doen we pas de andere kant wanneer de nieuwe aanplant wat gegroeid is." Het is niet zo dat het water schap iets verdient aan de hout kap. „De opbrengst komt ten gunste van de aannemer", ant woordt woodvoerster Steijn van het waterschap. „Of hij de stam men verkoopt, er zaagsel van maakt of het in zijn kachel stopt, dat is aan hem. In de toekomst gaan we wel kijken of we zelf wat met de opbrengst kunnen doen." d,. Scherbeijn is eigenaar van Moio Be ach, pal over de duinen bij de Vla mingpolderweg. Hij wijst erop dat foutparkeerders daar regelmatig in de berm staan, wat niet mag. Scher beijn vindt dat het nu, tijdens de aanleg van appartementencom plexen 'Duinhof-Oost', helemaal de spuigaten uitloopt. Bouwvak kers zetten er massaal hun busjes neer. „Voetgangers en fietsers moe ten ertussendoor laveren", consta teert Scherbeijn. „Het is wachten op ongelukken." In een brief aan B en W stelt Scherbeijn het meest te zien in de aanleg van een vrijliggend voet- en fietspad. Maar ook de komst van een 'kiss and ridezone' - een plek waar je iemand kan afzetten - en verbetering van de parkeerplaats verderop, kunnen soelaas bieden, meent hij. B en W en de raad moe ten zich nog over de brief buigen. TERNEUZEN Automobilisten moeten vanaf zaterdag opnieuw omrijden op het sluizencomplex van Terneuzen. Aannemer Hol- landia Services werkt tot en met 1 april aan de noordbrug, waar aandrijfcilinders vervangen moeten worden. De brug moet daarvoor omhoog blijven staan, waardoor automobilisten een al ternatieve route moeten rijden. Verkeer van en naar Terneuzen kan het sluizencomplex beter mijden en rijden via de Sluiskil tunnel of de brug van Sluiskil. Wie toch voor de sluizen kiest, kan zomaar dertig minuten in de file staan. Het in bruikleen geven van ge meentelijke gebouwen aan hulp groepen is geen goed idee. Dat antwoordt het Terneuzense col lege van B en W op vragen van raadslid Jos van Ginneken (CDA). Van Ginneken had bij het col lege gevraagd naar de mogelijkhe den om hulpgroepen - die bij voorbeeld kleding of spullen voor arme mensen verzamelen - gratis gebruik te laten maken van leeg staande gemeentelijke gebouwen. Er zijn inderdaad hulpgroepen die het gemeentebestuur daarvoor benaderen, erkennen B en W. Maar daar gaat het college terug houdend mee om. Uitgangspunt is om overbodig vastgoed te ver kopen, en het tijdelijk onderdak bieden aan derden 'leidt veelal tot een structurele behoefte', consta teert het college. „Daarmee krij gen we een verantwoordelijkheid die wij niet willen." B en W wij zen erop dat veel groepen op een andere manier subsidie en steun krijgen. Van Ginneken noemt de ant woorden in een reactie 'jammer'. Het college 'zet wantrouwend de deur op een wel heel smalle kier', meent hij. „Met een kleine inves tering kunnen honderden men sen geholpen worden." dinsdag 14 maart 2017 Kanaalzone kaler door massale kap Guido van der Heijden Terneuzen -Marjolein van Ooijen, Tractaatweg bv boerderij ▲Waar aan de Eversdam bij Westdorpe ooit een I bomen stond rest nu nog een veld met stronken. tussen de Foutparkeerders zorgen voor problemen aan de Vlamingpol derweg bij Cadzand-Bad. De ge meente Sluis moet daar iets aan doen, het liefst door de aanleg van een fiets- en voetpad, vindt paviljoeneigenaar Marco Scher- beijn. Martijn de Koning Cadzand-Bad Martijn de Koning Terneuzen Vanwege de verbreding van de Tractaatweg worden er 700 bomen gekapt, fotos peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67