'Carpoolen en later beginnen' vanwege drukte in ochtendspits Welke politieke partijen hebben Zeeuwse onderwerpen in hun programma? VERKIEZINGEN De Leeuw verlengt heerschappij Dow Terneuzen neemt vanaf vandaag extra maatregelen om de drukte in de ochtendspits te spreiden. Een geplande onderhoudsstop, waar 1.500 mensen extra voor worden ingeschakeld, leidde gisteren tot verkeersopstoppingen. Goese dammer komt in slotronde van Zeeuws kampioenschap terug uit geslagen positie Kraker 2, één van de drie fabrieken op het Dow-terrein, is sinds 2 maart uit bedrijf voor groot onderhoud en moet tegen 9 april worden opge start. Om de onderhoudswerk zaamheden binnen die tijd te be werkstelligen, werken er komende weken 1.500 mensen extra bij het chemiebedrijf bij Terneuzen. Door de grote toestroom van extra mede werkers die gisterochtend begon nen met hun werk, ontstonden er op de wegen naar Dow files en ver keersopstoppingen. De tijdelijke ar beidskrachten moeten onder meer een badge en veiligheidstraining krijgen voor ze het terrein op kun nen, wat de verkeersdoorstroom belemmert. „Vanaf dinsdagoch tend wordt de toestroom daarom opgedeeld, er komt een apart traject voor de mensen die nieuw zijn", liet een woordvoerster van Dow weten. „Ook vragen we de eigen mede werkers, die niet aan de ouder- houdsstop meewerken, om zoveel mogelijk te carpoolen of later te be ginnen. Zo kunnen we de drukte van de piek spreiden." Tunnel Bij de eerste afslag, direct na de westbuis van de Westerschelde- tunnel, liep het verkeer gisteroch tend dusdanig vast dat er file in de tunnel dreigde te ontstaan. Daarom werd verkeer vanuit Zuid-Beveland daarom vanaf half negen gedoseerd door de Westerscheldetunnel gela ten. „File in de tunnel zelf willen we koste wat kost voorkomen", al dus een woordvoerster van Wester- File in de tunnel zelf willen we koste wat kost voorkomen scheldetunnel NV. Om verdere fi levorming te voorkomen, ging de afslag zelfs een poosje helemaal dicht. Verkeer naar onder meer Dow werd omgeleid via Hoek. De tunnel zelf ging vervolgens rond negen uur een kwartier dicht om de sluiting van de afslag weer onge daan te maken. Omdat de drukte niet iets een maligs is, overlegt Westerschelde tunnel NV met Dow over verkeers maatregelen. Ook worden er extra matrixborden langs het tracé gezet om mensen te waarschuwen voor verkeersopstoppingen. Sinds vorige week wordt ook de calamiteitenroute van Dow door De Braakman opengesteld in de ochtendspits. De afgelopen weken was het ook een aantal keer raak met files op de wegen naar Dow. Die hadden niet direct met de onderhoudsstop te maken maar met werkzaamheden aan een gasleiding en door harde wind die vat dreigde te krijgen op een deels gesloopte watertank bij hoofdpoort 1. Nando van As van Restaurant De Vierbannen uit Ouwerkerk is geconcentreerd bezig tijdens Foodlab in de Zeelandhallen in Goes. Spijtig voor hem gaat de Mosseltrofee echter (weer) naar een Loenense kok »zeelandi2 It dinsdag 14 maart 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND10 Dow pakt verkeerschaos aan Sophie Stockman Terneuzen - Woordvoerster van Westerscheldetunnel NV FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63