O O) CD O 10 ZE Miserabele avond voor Zeeuwse profs Wolff geprezen om aandeel in zege DuerinckenBel bepalend bij Novitas DAMMEN ONTKNOPING ZEEUWS KAMPIOENSCHAP Indeslotrondevan het Zeeuws kampioenschap voert de Goese dammer een Houdini-actop. Hij grijpt zijn zevende titel. Van Rossum komt met vier treffers dicht bij Wissel De dertigste speelronde van de eerste divisie pakte gisteravond slecht uit voor de Zeeuwen. Alle spelers en trainers verloren. Tom Boere, de topscorer van de Jupiler League, en Istvan Bakx gingen met FC Oss hard onder uit. Het thuisduel met Cambuur eindigde in 2-7. Geen van beiden kwam tot scoren. Augus tine Loof kreeg met FC Eindhoven slaag van stadsgenoot Jong PSV: 0-5. Het FC Dordrecht van coach Gérard de Nooijer en verdediger Bradley de Nooijer kreeg klop van FC Almere (3-0) en trainer Roy Hendrik- sen ging met Helmond Sport de bietenbrug op tegen De Graafschap (0-2). Raymond Wolff stond aan de basis van de 0-4-overwinning van zondag-hoofdklasser Vlissingen op Gemert. Met zijn optreden ver diende hij de titel Speler van de Week bij de CTV Awards. Griffith Vaissaire van Smerdiek werd Speelster van de Week. Ze scoorde tegen Berkel na een fraaie solo vanaf de aftrap. Haar treffer werd niet uitgeroepen tot Goal van de Week, want die kwam op naam van Goes- aanvaller Francis Kabwe Manengela, maker van de 1-1 tegen Brabantia. Het Zeeland Sport van Salim Ben Sellam klopte de nog ongesla gen koploper De Noormannen en de coach werd daarmee Trainer van de Week. Philip pine klom door de 3-1-zege op Hoeven naar de tweede plaats en werd Club van de Week. Novitas boekte in de derde klasse van de handbalcompetitie een fraaie 19-10-uitover- winning op Taxandria. In Oisterwijk namen de handbalsters uit Hulst meteen het initia tief. Dat leverde uit de eerste beste aanval een treffer op. Novitas liep snel uit naar een 6-1- voorsprong. In de tweede helft ging de sterk spelende ploeg van coach Erwin Bel op jacht naar meer doelpunten. „We gooiden er nog een schepje bovenop", zei de coach later. De Brabantse vrouwen probeerden met fysiek spel iets te forceren. „Dit maakte weinig indruk", aldus de winnende coach. Keepster Cindy Duerinck stopte voor Novitas vier strafworpen. Patricia Bel was topscoorster met tien treffers. Eli Poppe Tovaal Met zijn ge zicht in de palmen van zijn handen kijkt Johnny de Leeuw puffend en steunend naar het dambord dat voor hem op tafel staat. Het is net middag geworden in het muis stille dorpshuis Ons Dorpsleven. De dammer uit Goes staat er niet best voor en lijkt voor het eerst in zeven jaar weer eens naast de Zeeuwse titel te grijpen. Oppo nent Arjo Kousemaker is op weg om hem te beroven van dat wat al zo lang van hem is. Maar een kleine zes uur later ziet de wereld er heel anders uit. Twee keer stond De Leeuw met een been in het graf, twee keer had Kousemaker hem bij de strot. Maar beide keren kneep hij niet hard genoeg, waardoor De Leeuw kon ontsnappen, van zich afbeet en zijn zevende Zeeuwse titel op rij kon pakken. Zijn zeventiende in totaal! „Zo spannend als nu, is het nog nooit geweest", vertelt de Goese- naar glunderend, met de enorme wisselbeker in zijn handen. Een beker die hij al zo vaak won, dat het bijna de Johnny de Leeuw-tro fee genoemd kan worden. „Deze keer voelt het wel extra lekker om met die beker te staan. Want ik had eigenlijk niet verwacht dat ik nog zou winnen." Bij aanvang van de finale stond Kousemaker twee punten voor op De Leeuw. Winnen was dus een must; alleen dan zou er een beslis sende tiebreak komen. „Ik had er vooraf geen geloof in, kwam hier met het idee dat Arjo de verdiende winnaar zou worden", aldus de VLISSINGEN Rutger van Rossum zit Daniel Wissel op de hielen. De aanvaller van Luctor'88 scoorde zondagmiddag vier keer in de 7-2- overwinning op Corn Boys en bracht zijn seizoenstotaal daarmee op 29 doelpunten. Daarmee staat de speler van de voetbalclub uit Heinkenszand op de tweede plaats. Daniel Wissel maakte namens Zeelandia Middelburg zijn twin tigste doelpunt van het seizoen en heeft daardoor één punt voor sprong op Van Rossum. Op de ge deelde derde plaats staan Arjen de Koeijer (Yerseke) en Robin Pro voost (ZSC'62), die zaterdag bei den één keer scoorden. Zij hebben drie punten achterstand op Wis sel. Topscorer dinsdag 14 maart 2017 VOETBAL VOETBALAWARDS A Raymond Wolff, Speler van de Week. FOTO PAUL TEN HACKEN HANDBAL Tennisster Lesley Kerkhove is bij het 60.000 dollartoernooi in het Chinese Shenzhen al in de tweede kwalificatieronde uitgeschakeld. De Zierikzeese verloor van Vera Lapko uit Wit- Rusland: 7-6 7-6. Eric Vanhijfte is per direct opgestapt als trainer van Corn Boys. De oefenmeester heeft dat na de verloren wedstrijd (7-2) tegen Luc- tor'88 bekendgemaakt. Vanhijfte kwam eind vorig jaar een contract verlenging overeen met de hekkensluiter van de vierde klasse in het zondagvoetbal. In fe bruari kwam hij terug op dat besluit, maar hij zou wel het seizoen afmaken. Ook op die be slissing komt hij nu terug. Vanhijfte was aan zijn eerste jaar bezig bij de club. ZE De Leeuw verslindt l De Middelburgse judoka Eli Poppe (13) is in Tilburg tweede geworden tijdens het Neder lands kampioen schap onder vijf tien jaar. De dis trictskampioen in de klasse -66 kilo won vier partijen op rij, waarna hij in de finale werd ver slagen. IMS De rugbyers van Tovaal sloten in Delft de competi tie af met een 17-45-zege op DSR-C 2. Bij rust leidden de Goese- naren al met 5-19. Door try's van captain Jan Otte (2) en Harm Moes en twee conver sions van Sam Ri chel gingen de gasten met een ruime voorsprong de rust in. Na rust stelde Maarten op 't Hof het bonus- punt veilig. Ernst Berman voerde de score op tot 12- 36, waarna Brian Hendry de laatste try voor zijn reke ning nam. Sam Ri chel benutte nog twee conversions. Daniel Vervelde 's-Gravenpolder A Arjo Kousemaker (links) vertrok zaterdag van pole position, maar a Yerseke 3Azat 18 3Azat Kapelle 3Azat Terneuzen Dauwendaele 3Azat 3Azat Daniel Wissel Rutger van Rossum Robin Provoost Arjen de Koeijer Marlo Janisse nkjn*éU'«B 'HHTl* HM B Souliman Abali Can Kiran 9 ras m Maarten van Vooren Thomas Paauwe 191 HlWIlif 11 Mervin Niemantsverdriet Thomas Leegwater Stefan van de Klooster Soufian Doorns iWMMHIV. 7 IWin Bart van den Hemel Zeelandia Middelburg Luctor'88 C/3 m— 1) 03 1 O O w CD O 2Ezon 20 1,5 30 4Azon 29 1 29 Jtf' «HoaB'BWfrr >crnj 4Bzat 27 Kruiningen RCS Clinge Nieuwdorp Breskens G roede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38