I Gemeente Borsele wil stille variant niet verplichten Een e-bike privé leasen? Slimmer dan kopen! Ga naarspaargids.nl/pzc 8 De Raad van State beslist of negen fruittelers in Borsele mogen doorgaan met het gebruik van hun kanonnen. De BZZB is tegen het gebruik ervan. DRIJVEN OP ZEEUWSE VLAG LUCHTBED De gemeente Borsele ziet het niet zitten om stille anti-hagelgenerato- ren voor te schrijven aan fruitteelt- bedrijven. Er is helemaal niets be kend over de werking van stille ge neratoren, zeiden woordvoerders van de gemeente gisteren bij de Raad van State in Den Haag. De Raad van State gaat in hoger beroep beslissen of negen fruitte lers in Borsele mogen doorgaan met het gebruik van hun kanonnen die met schokgolven hagelbuien pro beren te voorkomen. De telers zijn er dik tevreden over, maar de Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland (BZZB) wil dat er een einde aan wordt gemaakt vanwege de harde knallen. Die ver storen de natuur. Enkele fruittelers zitten in de buurt van dijken waar veel vogels fourageren. Ook bij tien duizenden woningen zijn de knal len te horen. Met stille kanonnen heeft de Stichting Behoud de Zak van Zuid- Beveland geen probleem, ver klaarde woordvoerder W. Sloots. In februari vorig jaar verbood de rechtbank Zeeland-West-Brabant het gebruik van de generatoren. De apparaten maken te veel lawaai en de gemeente Borsele heeft de effec ten op de natuur in de Zak van Zuid-Beveland niet onderzocht. De fruittelers wisten met een spoedprocedure bij de Raad van State in mei 2016 gedaan te krijgen dat ze voorlopig mogen doorgaan met het gebruik van de generato ren. Zowel de telers als Behoud de Een anti-hagel- generator werkt bij elkaar opgeteld maar zes uur per seizoen Zak van Zuid-Beveland vechten de uitspraak van de rechtbank in hoger beroep aan. De gemeente Borsele heeft na de uitspraak van de rechtbank de na- tuureffecten beoordeeld. Volgens de gemeente is er niets loos en wordt de Natuurbeschermingswet niet overtreden. Een anti-hagelge- nerator werkt bij elkaar opgeteld maar zes uur per seizoen. De belan gen van de fruittelers zijn daaren tegen groot omdat een enkele ha gelbui de hele oogst kan vernieti gen. Behoud de Zak van Zuid-Beve land vindt dat de gemeente meer werk had moeten maken van de stille hagelkanonnen. In de Betuwe zijn er een paar in werking. Daar had Borsele navraag kunnen doen, vindt stichtingssecretaris M. van der Stel. De uitspraak is naar verwachting over zes weken. Ontdek vrijblijvend de beste deals Ga naar spaargids.nl/pzc en schrijf u geheel gratis en vrijblijvend in! Ontvang de winnende deals: dinsdag 14 maart 2017 PC MIDDELBURG Wie zich komende zo mer op het strand echt wil onder scheiden, doet dat met een Zeeuws luchtbed. Languit op de Zeeuwse vlag en met het hoofd rustend op de naam van de provincie. Het luchtbed is bedacht door zeven studenten van de HZ University of Applied Sciences, die in het tweede jaar een onderneming moeten op richten. Dat is SeaFlow geworden. Nadat het idee eenmaal was ge rijpt, kostte de uitvoering nogal wat hoofdbrekens. Productie in Neder land bleek erg kostbaar, zeker gezien het beschikbare kapitaal van 2.000 euro, bijeengebracht door familie en vrienden. Uiteindelijk werd een be drijf in China bereid gevonden tegen een schappelijke prijs vijfhonderd exemplaren te vervaardigen. De tekst 'Zeeland' op het SeaFlow- luchtbed is uitgevoerd in hetzelfde lettertype als de huisstijl van de pro vincie. Een reden te meer voor gede puteerde Carla Schönknecht (toe risme) om gistermiddag het eerste exemplaar in ontvangst te nemen. De jonge ondernemers Jens Hazen, Wouter Colijn, Cedric Gunter, Wesley Landers (vlnr.) en Glenn Nieboer (op het luchtbed) waren daarbij aanwe zig. Meer info: facebook.com/SC.Se- aFIOW. FOTODIRK-JANGJELTEMA 'Niets mis met hagelkannon' Adri Klinkenberg Borsele Schrijf u in op spaargids.nl/pzc. Wij hebben de e-bike aanbieders tegen elkaar laten bieden. Met een geweldig resultaat! Q U ontvangt op 16 maart een e-mail met de uitkomst met de winnende e-bike deals.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36