Vlissingen werkt aan terugluisteren raad Man verdacht van geven tips voor bordeel met minderjarigen 120 jaar oude harmonie uit Koudekerke is een bonte mix van jong en oud 7 Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke verzorgt zaterdag een speciaal jubileumoptreden. De muziekvereniging viert haar 120-jarig bestaan. dinsdag 14 maart 2017 Repetitie voor het voorjaarsconcert van Harmonie Voorwaarts, foto's lex de meester Piet Veijgen, het oudste lid. Marieke Kesteloo Een jubileum, bekende muziek stukken en een gastoptreden van the Voice of Holland-fmaliste Isa bel Provoost, En medewerking van popkoor X-Stream en dj Nick Milardi; het zijn dé ingrediënten die de jaar lijkse uitvoering van Harmonie Voorwaarts tot een feestelijke avond moeten maken. Voor het jongste lid van de vereniging, Elza Molenaar (10) uit Koudekerke, wordt het vooral ook een spannende avond. „Het is mijn allereerste optreden met het jeugdor kest. Dat vind ik wel een beetje eng", lacht ze. Elza speelt nu zo'n halfjaar klarinet in het leerlingenorkest van Harmonie Voor waarts, waar ze muziek maakt met andere jonge muzikanten uit Koudekerke en om streken. De vereniging kent voor een dorps harmonie vrij veel jeugd, wat zorgt voor een bonte mix aan jonge en oude leden. Hoornist Piet Veijgen uit Vlissingen is met zijn 76 jaar het oudste lid van de club, maar zijn speelplezier doet er nog lang niet voor onder. „Ik vind het nog steeds hartstikke ge weldig. Het is gewoon de sfeer onder elkaar. Men heeft wat voor elkaar over, het is een beetje een familieclubje, vind ik." Het 120-jarig bestaan van Voorwaarts is vol gens Veijgen vooral te danken aan het actieve jeugdbeleid. „Dat vind ik een groot pluspunt. Er wordt ontzettend veel voor de jeugd ge daan, ook buiten de muziekrepetities om. Bij voorbeeld een gezellige middag in het zwem bad. Daarmee behoud je leden!" Net als Veijgen heeft Elza plezier in het spelen bij Harmonie Voorwaarts. „Ik vind het eigenlijk leuker dan de lessen. Bij het leerlingenorkest zijn ook andere mensen en dat is veel gezelliger dan alleen spelen. En als je alleen speelt, klinkt het wat minder mooi." Waar het voor Elza haar eerste optreden is, maakte Veijgen al vele jaarlijkse uitvoerin gen van de vereniging mee. Vaak hebben die uitvoeringen een ludiek thema. In 2012 kon den Zeeuwse zangers en zangeressen bij voorbeeld auditeren om met het orkest op te treden onder de naam 'Voicewaarts' en in 2014 haalden prominente Zeeuwen de diri gent in zich naar boven. En ook dit jaar ver zorgen niet de minste gasten een optreden. De vaste repetitieavond is op vrijdag en wordt vaak drukbezocht. Die avond is bo vendien praktisch voor studerende leden. Ook voor Veijgen was de vrijdagavond 27 jaar geleden een reden voor Voorwaarts te kiezen. „Voor mijn baan moest ik een boek- houdcursus gaan volgen op de maandag avond, maar ik repeteerde dan altijd met muziekvereniging Sint Caecilia in Vlissin gen. Toen zei iemand tegen me, goh Piet, dan kom je toch op de vrijdagavond in Kou dekerke spelen?" Tot hoe lang Veijgen nog doorgaat? Hij grinnikt. „Ik hoop nog wel een paar jaar door te gaan, hoor! Zo lang ik nog op de fiets naar Koudekerke durf te komen en zo lang ik nog lucht heb, blijf ik spelen." Het jubileumconcert vindt plaats in sporthal De Couburg in Koudekerke en begint om 19.30 uur. Entree kost 7.50 euro. Kinderen en donateurs betalen 5 euro. Kaarten zijn op de avond zelf te koop en in de voorverkoop bij Wilma Mode en Onderkleding, Brouwer ijstraat 1 in Koudekerke. Elza Molenaar, het jongste lid. Claudia Sondervan Vlissingen Live meeluisteren blijft nog een grote wens, maar de vergaderingen van de gemeenteraad van Vlissin gen zijn voortaan wel drie dagen la ter al terug te luisteren via de ge meentewebsite. Mits de raad het goed vindt dat er 10.070 euro uit het budget voor be stuurszaken aan uitgegeven wordt. De griffie, de ondersteuningsdienst voor raad en college, hoopt daar erg op. Nu worden de verslagen van de besluitenraad in een tekstverslag uitgewerkt en dat klusje duurt wel twee tot drie weken. Raadsleden betwisten geregeld de juistheid van de tekstweergave. Met geluidsver slagen is dat probleem ondervan gen. De drie dagen tussen vergade ring en publicatie zijn nodig om sprekers en agendapunten te mer ken zodat geluidsfragmenten op te zoeken zijn. Luisterverslagen en het direct doorgeven van vergaderin gen via internet is in veel gemeen ten, ook bij iet-partners Middel burg en Veere, al lang gebruik. In Vlissingen is geldgebrek oorzaak van de late invoering. Om de verga deringen live via internet uit te zenden is nieuwe geluidsappara tuur in de raadzaal nodig. Dat duurt nog even. Een Vlissinger (30) wordt ervan verdacht dat hij een minderjarig meisje liet werken als prosti tuee. Vanuit de cel zou hij een vriend telefonisch tips hebben gegeven hoe hij zoiets ook kan doen. Emile Calon Middelburg De Vlissinger blijft in voorarrest. Onder meer omdat hij gedurende zijn voorarrest vanuit Torentijd met een gesmokkeld mobieltje belde en zijn contact tot in detail uitlegde hoe minderjarige meisjes in de prostitutie gebracht moesten worden. De Vlissinger wordt er van verdacht dat hij dat ook heeft gedaan. Raadsman Mark Dunsbergen vroeg gisteren aan de rechtbank, tijdens een tussentijdse zitting, om het voorarrest te schorsen omdat de verdachte onterecht zou wor den vastgehouden. Officier van justitie Ingeborg van Dorst ver zette zich tegen die schorsing en verwees daarbij onder andere naar dat bewuste telefoongesprek. Ook bracht ze naar voren dat het slacht offer van de Vlissinger was aange vallen door een halfbroer van de verdachte met een mes waarbij ze gewond raakte. De Vlissinger liet daarop, aldus de officier, telefo nisch weten dat hij het vervelend vond dat 'zijn handelswaar was be schadigd'. Daarop antwoordde zijn telefonisch contact 'dat ze niet be schadigd is op verkeerde delen'. Ook zou hij telefonisch hebben la ten weten dat er van zijn huis een bordeel kon worden gemaakt. Daarnaast zou ook het slachtoffer- belastende verklaringen hebben afgelegd. De raadsman van de Vlissinger vond het wel vreemd, zo merkte hij op, dat belangrijke chatge- sprekken niet in het dossier zitten dat hij heeft ontvangen van het Openbaar Ministerie. WA Voorwaarts voelt als een familieclubje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 35