zaken? 5 De verkiezingen gaan morgen niet over Zeeland. Toch is het nuttig te weten wat de partijen die op één of meer Kamerzetels zijn gepeild vinden van Zeeuwse kwesties. De PZC nam alle partijprogramma's door. Omdat die niet overal helderheid verschaffen, is ook gekeken naar uitspraken van de lijsttrekkers in het programma #Zeelandkiest, recent stemgedrag in de Tweede Kamer en in cidenteel het standpunt van de Statenfractie. Jeffrey Kutterink en Ernst Jan Rozendaal 50 Plus DENK GroenLinks Forum voor Democratie dinsdag 14 maart 2017 PC Staat niks over in verkiezingspro gramma. Gert- Jan Segers vindt niet dat het rijk de kerncentrale moet overnemen. Een miljard euro investeren in de regio, om voor geld in aanmer king te komen moet Zeeland met plan komen, in Kamer ge stemd voor mo ties om nu al geld vrij te maken voor o.m. Zeelandfonds. Afschaffen, al staat dat niet in het verkiezings programma. Daarin staat wel dat de geplande tolheffing op an dere wegen wordt geschrapt. Investeren in kwaliteit onder wijs, 2 miljard euro investeren in defensie (onder meer voor fregatten) en dat ten goede laten komen aan werk gelegenheid in krimpregio's. Staat niet in ver kiezingspro gramma. In Tweede Kamer voor Zeeland fonds gestemd, maar tegen geld voor bètacollege. Staat niet in ver kiezingspro gramma. De kerncentrale Borssele blijft open, mits de veiligheid is ge waarborgd. Meer geld naar landelijke gebie den in plaats van naar de steden, meer geld naar defensie, kan ten goede komen aan scheepswerf Damen. Als enige partij noemt de SGP het rapport 'Zee land in stroom versnelling' van Balkenende ex pliciet in het par tijprogramma: daar moet een fi nanciële bijdrage van ten minste 25 miljoen voor komen. Niet in verkie zingsprogramma. Tol niet afschaf fen, zegt lijsttrek ker Kees van der Staaij Niet voor verdere De kustlijn inclu Niet in verkie bebouwing, maar sief duinen en zingsprogramma, Den Haag moet aangrenzend na Tweede Kamer niet proberen ge tuurgebied hou fractie heeft lopen procedu den we puur; be motie tegen res over Brou bouwing wordt Brouwerseiland werseiland terug uitgesloten. niet gesteund. te draaien. GroenLinks Daarom in Kamer stemde voor de motie voor stop motie om Brou pen Brouwersei werseiland te land niet ge stoppen. steund. Moet zo snel mo gelijk worden ge sloten. Geen stroom uit kern centrales op het Nederlandse stroomnet. Ra dioactief afval opruimen op kosten van ener giebedrijven. Meer investeren in openbaar ver voer, kilometer- beprijzing invoe ren, maar daarbij mensen in dun bevolkte gebie den ontzien. Staat niet in ver kiezingspro gramma, wel voor fonds om Zeeuwse econo mie te stimuleren en voor techni sche universiteit in Zeeland. Niet in verkie zingsprogramma. Voor Zeeuwen moet de tol wor den afgeschaft, zegt lijsttrekker Marianne Thieme. Geen verdere bebouwing, Brouwerseiland tegenhouden. Afzien van kern energie zolang niet alle risico's zijn uitgebannen. Karakter platte land moet blijven, goede verbindin gen noodzakelijk, nationale land schappen blijven bestaan. Staat niet in ver kiezingspro gramma, lijsttrek ker Henk Krol vindt Zeeland als Florida van Ne derland (zorgtoe- risme) wel een goed idee. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Geen verdere bebouwing, Tweede Kamer fractie heeft motie tegen Brouwerseiland gesteund. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Den Haag moet Zee land helpen bij fi nanciering. Er kunnen best nog kerncentrales bij, vindt lijsttrekker Jan Roos. Investeren in de fensie, moet ten goede komen aan Damen. Bre dere en snellere wegen tussen Randstad en regio. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Staat niet in ver kiezingspro gramma, maar Roos wil de tol afschaffen. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Moet worden ge sloten. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Wel voor onderwijs in kleinschalig ver band. Staat niet in ver kiezingspro gramma. In Tweede Kamer gestemd voor Zeelandfonds maar tegen geld voor bètacollege. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Staat niet in ver kiezingspro gramma, DENK steunde in de Tweede Kamer wel de motie tegen de bouw van Brouwersei land. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Juist in gebieden met weinig inwoners moet geïnves teerd worden in ov, vindt lijsttrek ker Thierry Bau- det. Groepen samen laten wonen in genera tiewoningen. Niet in verkie zingsprogramma. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Baudet wil tol afschaf fen. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Bouwen aan de kust vindt Baudet niet goed voor de econo mie. De kerncentrale in Borssele gaat dicht. Problemen rond het radioac tieve afval niet doorschuiven naar volgende generaties. Ook voor radioactief afval geldt dat de vervuiler de kos ten betaalt. Voorzieningen voor bewoners in krimpgebieden op peil houden. Dat vraagt om creatieve oplos singen, zoals ov op maat, mobiele zorgverlening, samenwerkings scholen en be zorgdiensten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33