Hoe denken de landelijke partijen over Zeeuwse 4 Kerncentrale Krimp Plan Balkenende Westerscheldetunnel Kust Politieke partij Onderwerp dinsdag 14 maart 2017 De kerncentrale Borssele draait met verlies. Moet hij dicht of openblijven? Moet Den Haag te hulp schieten, zoals Zeeland wil? Zeeland is een krimpgebied. Wat moet Den Haag daaraan doen? Hoeveel geld moet Den Haag steken in een Zeelandfonds, een bètacollege en een hogere bijdrage voor Zeeland uit het provinciefonds, drie speerpunten uit het advies van oud-premier Jan Peter Balke nende om de Zeeuwse economie te ver sterken? Wel of geen tol heffen? Mag er nog gebouwd worden aan de kust? En moet Den Haag een stokje ste ken voor Brouwerseiland? Staat niet in ver kiezingspro gramma. Doen wat elke regio nodig heeft, zegt het verkiezingspro gramma. Staat niet in ver kiezingspro gramma, in Tweede Kamer gestemd tegen moties om nu al geld vrij te maken voor Zee landfonds, bèta college en verho ging bijdrage uit Provinciefonds. Staat niet in ver kiezingspro gramma. Niet genoemd in verkiezingspro gramma, Tweede Kamerfractie heeft motie om Brouwerseiland te stoppen niet gesteund. De Westerschel detunnel wordt tolvrij. De kust is één van de weinige plekken in Ne derland waar mensen ruimte en rust kunnen vinden. Er dient daarom paal en perk te worden gesteld aan. Motie tegen bouw van Brou werseiland. Kerncentrale Borssele moet zo snel mogelijk sluiten; Zeeland moet financieel worden geholpen bij de ontmante ling van Bors sele. Krimpgebieden willen wij meer steun geven om hun regio leef baar te houden. Voor krimpgebie den schrappen we allerlei regels zodat creatieve oplossingen mo gelijk worden om de voorzieningen te behouden. Voorstander van plannen voor structuurverster king in de regio's, zoals het plan Balkenende, maar in Tweede Kamer gestemd tegen moties om nu al geld vrij te maken voor Zee landfonds en bè tacollege. Per regio kijken welke economi sche impulsen het best passen, rijk ondersteunt de regionale keu zes met wetge ving en financiën. De tolheffing in de Westerschel detunnel moet worden afge schaft, onder houd betalen uit infrastructuur fonds. Verbod op bou wen langs de Noordzeekust. Brouwerseiland niet aanleggen. De kerncentrale Borssele gaat zo snel mogelijk dicht. Tot die tijd moet het rijk hem overnemen. Publieke dien sten behouden of juist vestigen in krimpregio's, meer betaalbaar openbaar ver voer op het plat teland. Niet genoemd in verkiezingspro gramma. Geen voorstander van overname door het rijk. Kleine scholen openhouden door integrale kindcentra op te richten. Dan trek ken jonge gezin nen niet weg. In vesteren in snel internet, wegen en openbaar ver voer (100 mil joen). Ja, in een nieuw regeerakkoord moet 25 miljoen euro worden ge reserveerd voor Zeeland. Gema tigd positief over een technische universiteit in Zeeland (bèta college). Tol blijft, was weloverwogen keuze. Afschaf fen kost 500 mil joen euro en dat heeft Zeeland noch het rijk. Niet genoemd in verkiezingspro gramma, Tweede Kamerfractie heeft motie om Brouwerseiland te stoppen niet gesteund. Niet vermeld in verkiezingspro gramma. Niet vermeld in verkiezingspro gramma. Niet vermeld in verkiezingspro gramma, in Tweede Kamer gestemd voor moties om nu al geld vrij te maken voor Zee landfonds, bèta college en verho ging bijdrage uit Provinciefonds. Niet vermeld in verkiezingspro gramma, Staten fractie wil tol aanzienlijk verla gen door de btw af te schaffen. Niet vermeld in verkiezingspro gramma, Twee dekamerfractie heeft motie om Brouwerseiland te stoppen niet gesteund. Nederlands kust zone beter be schermen, geen nieuwe recrea tiewoningen en appartementen aan de kust, Brouwerseiland tegenhouden. Moet worden on dergebracht in een non-profitor- ganisatie onder verantwoordelijk heid van het rijk, uiterlijk in 2033 sluiten, liever eerder. Vitale voorzienin gen, zoals zorg en onderwijs, mogen niet ver dwijnen uit krimpgebieden. Overheid moet in krimpgebieden verantwoordelijk heid nemen als werkgever. Ja, Zeeland moet pact sluiten met het rijk waarin fi nanciering wordt geregeld van ad viezen Balke nende (Zeeland fonds, bètacol lege, meer geld uit Provincie fonds, kerncen trale naar het rijk). Staat niet in ver kiezingspro gramma. In inter view zei Alexan der Pechtold: tol kan worden af geschaft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32