Advocaat: Dit meisje koos voor seks in plaats van AH 3 Uit de stemwijzer kwam 50+ Ik volg de politiek niet zo' 'Wilders wordt het in elk geval niet' „Ik heb drie stemwijzers gedaan en de belangrijkste punten van alle partijen doorgelezen. Maar ik ben er nog steeds niet uit. Volgens de stemwijzer moet ik 50+ stemmen. Daar snap ik niks van. „Ik volg de politiek niet zo. Daarom weet ik niet of ik ga stemmen. Waarom niet? Gewoon, luiheid denk ik. Op sociale media kom ik veel tegen over Wilders, Artikel t en DENK. Ik vind dat Wilders een paar goede punten heeft. Ik vind bijvoor beeld ook dat er strenger gecontro leerd moet worden aan de grens, want wie weet komt er iemand het land binnen om in Amsterdam een aanslag te plegen. Maar ik vind an dere ideeën van de PVV wat te ex treem. We zijn een multicultureel land. Ik vind dat iedereen moet kunnen zijn wie hij is. Andere par tijen ken ik eigenlijk niet. Die zou den zich meer moeten laten zien op sociale media. Anders bereiken ze de jongeren nooit." De ene partij is voor het afschaffen van het eigen risico, de ander is tegen. Maar ik zie in beide standpunten wel wat goeds. Ik vind D66 wel goed, omdat die euthanasie mogelijk willen maken. Ik vind het belangrijk dat het openbaar vervoer beter geregeld wordt en dat er beter naar reizigers geluisterd wordt. Ik kan geen partij vinden waar ik hele maal achter sta. Ik ga nog eens vragen aan familie en vrienden op wie ze stemmen." „Mijn ouders zeggen: 'stem socialistisch, dan zit je altijd goed'. Maar ik maak mijn ei gen keuzes. Ik heb drie stem wijzers ingevuld, maar daar kwam een keer Christenunie uit, terwijl ik niet eens chris telijk ben. Dat slaat dus ner gens op. Wilders wordt het in elk geval niet. Dan wordt het hier straks een tweede Ame rika. Misschien ga ik Partij voor de Dieren stemmen. Ik zag een debat op televisie en vond dat Marianne Thieme wel goede ideeën had. Ik vind het belangrijk dat de basis beurs voor studenten terug komt. Ik heb straks een schuld van 25.000 euro. Ik mag er wel vijftig jaar over doen om die terug te betalen, maar die schuld staat wel op je naam." Dit meisje maakte een keuze. Ze vond dat ze te weinig verdiende bij Albert Heijn en koos daarom voor betaalde seks, aldus advocaat Maar ten Pijnenburg. Hij stond gisteren een 21-jarige Goesenaar bij die op trad als een soort pooier voor het 15- jarig meisje. Volgens de raadsman heeft hij haar op geen enkele ma nier onder druk gezet. „Het was haar keuze." Hij wees de rechtbank erop dat de seksuele moraal onder de jeugd anders is dan tien of twin tig jaar geleden. „Dit meisje vond dat ze in de supermarkt wel heel lang moest werken voor ze vol doende geld bij elkaar had." De verdachte R.C. (21) erkende dat hij hielp door advertenties op sekssites te plaatsen. Ook moesten potentiële klanten hem bellen waarna hij een contact regelde met het meisje. Na afloop kreeg hij de helft van het geld. Hij vertelde ook dat hij niet in de buurt was als het meisje seks had bij iemand in een auto of bij een klant thuis. Officier van justitie Ingeborg van Dorst vindt dat de Goesenaar zwaar in de fout is gegaan. Volgens haar is hier sprake van mensenhandel en moderne slavernij en moet de man tot vier jaar cel worden veroordeeld. Ze erkende dat er geen sprake is van dwang door hem maar dat hij toch schuldig is omdat zulke jonge meis in eerste instantie vertelde ze dat ze seks had met tien klanten jes beschermd moeten worden en dat hulp bij jeugdprostitutie straf baar is. Volgens haar trad hij meer dan een jaar voor haar op en moet hij vele tienduizenden euro's heb ben verdiend. „In eerste instantie vertelde ze dat ze seks had met tien klanten. Later erkende ze dat het er veel en veel meer waren." De politie kwam hem op het spoor omdat een man januari vorig jaar telefonisch te horen kreeg dat hij naar het station in Goes komen met 500 euro. Want hij had seks ge had met een minderjarig meisje en kon problemen met de politie afko pen als hij dat bedrag zou betalen. De man was juist aan het pinnen toen een politieauto passeerde. Daarop hield hij de agenten aan en vertelde dat hij werd gechanteerd. Agenten gingen vervolgens naar het station en konden de 19-jarige L.P. uit Oost-Souburg aanhouden. Via hem kwamen ze vervolgens uit bij R.C. Volgens de officier hebben beide mannen zich schuldig ge maakt aan uitbuiting van het meisje. C. is eind vorig jaar al ver oordeeld tot twee jaar voor deze vorm van mensenhandel. Volgens de officier ging hij vanuit Torentij d door met de uitbuiting. En P. zou ook een ander vijftienjarig meisje op deze manier hebben uitgebuit. Volgens de verdachte werkte ze bij de Emté en wilde ze in een kortere periode veel meer verdienen. Wat de officier betreft moet P. een celstraf van 36 maanden krijgen waarvan 6 voorwaardelijk. Advo cate Virginie Serrarens stelde dat haar cliënt alleen maar de meisjes hielp omdat hij dacht dat dat niet strafbaar was. Ze vroeg de recht bank ook om de inwoner van Oost- Souburg te berechten volgens het jeugdstrafrecht omdat hij zwakbe gaafd is. Uitspraak 27 maart. dinsdag 14 maart 2017 heb ik ook iets te zeggen Naam: Mike van Doeselaar Leeftijd: 18 Woonplaats: Sint Jansteen School: Scalda Naam: Remco Steurrijs Leeftijd: 20 Woonplaats: Hoek School: Scalda Naam: Richelle Fisser Leeftijd: 18 Woonplaats: Vlissingen School: HZ Officier van justitie eist drie en vier jaar cel tegen twee jonge mannen uit Goes en Oost-Sou burg die een 15-jarig meisje tot prostitutie hebben aangezet. Emile Calon Middelburg Ingeborg van Dorst, officier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31