II Stem en Win Israël geklopt na felle toespraak Meulens 24 Het heeft geen zin een doodlopende weg te bewandelen recteur Jacco Swart van de Eredivi sie NV. „Het perspectief verschilt per club, dat weten we, en het heeft geen zin een doodlopende weg te behandelen. Maar tegelijk gooien we ook niet gelijk alle deuren dicht. Als we zaken samen willen veran deren, moeten we ook bekijken hoe we aan de juiste knoppen kunnen draaien om tot een haalbare oplos sing te komen." Het succes van het Belgische play-offmodel is inmiddels een soort leidraad geworden in de dis cussie. Daar werd de hoogste klasse in 2009 teruggebracht tot zestien clubs, met daarbij een kampioens poule van zes clubs, die in een play- Doel is om een gezamenlijk stand punt te formuleren over de toe komst van de Nederlandse prof competities. Daarbij is een eredivi siemodel met mogelijk zestien clubs het meest heikele thema: de verdeeldheid daarover is groot. Ook worden mogelijke play-offs, de pro motie-degradatieregeling en aan verwante zaken besproken. De Eredivisie NV, de KNVB, spe lersvakbonden en alle profclubs zijn al maanden in conclaaf over een nieuwe competitie-opzet. Aan leiding is de algehele staat van het Nederlandse voetbal, waarbij clubs steeds verder afzakken op de UEFA-coëfficiëntenlijst. Marke teers, journalisten, supporters, we tenschappers, trainers, spelers en clubbestuurders worden in die ge sprekken betrokken, maar algehele consensus is nog ver weg. „Bedoeling is vooral om nu een goed beeld te krijgen van wat haal baar is, en wat zeker niet", aldus di- off uitmaken wie de landstitel wint. Sindsdien presteerden Belgische clubs steeds beter in Europa, terwijl de televisie-inkomsten significant stegen. Kritiek is er ook: de reguliere competitie zou in België juist aan aantrekkingskracht hebben verlo ren. Bovendien zijn er méér facto ren aan te wijzen voor de opmars van het Belgische voetbal dan al leen de competitie-opzet, terwijl het Belgische model vaak als 'spor tief oneerlijk' wordt bestempeld. De Nederlandse clubs uit de mid denmoot en degradatiezone zijn bevreesd voor hun positie. Slechts met een lucratieve vergoedingsre geling en een grondige lobby heeft een eredivisie met zestien clubs enige kans van slagen. Mogelijk blijkt vandaag al dat de weerstand dusdanig groot is, dat een democra tisch akkoord op voorhand al on mogelijk is. Een andere optie is dat er twee potentiële modellen - een tje met achttien en eentje met zes tien clubs - worden uitgewerkt en becijferd. Cruciaal wordt daarbij de financiële compensatie voor clubs die de dupe kunnen worden van een nieuwe opzet. In mei moet een beslissing worden genomen. Als dank maakt u kans op fantastische prijzen: O mï i-jj jaar lang gratis Ga naar pzc.nl/uitje Het verwijt van Meulens dat er meer resultaat gehaald moest worden wanneer er mensen op de honken stonden, had zijn uit werking in de wedstrijd tegen Is raël (12-2). Wil Nederland de laatste vier halen bij de World Baseball Classic, dan zal dat ook morgen tegen Cuba zo moeten zijn. Manager Meulens haalde met zijn ploeg revanche voor de ne derlaag, die in de eerste ronde in Zuid-Korea tegen Israël was gele den. Het werd nu duidelijk dat er groot verschil in kwaliteit is tus sen de spelersgroepen, zoals die voor een belangrijk deel uit het Amerikaanse honkbal afkomstig zijn. Nederland heeft een groep toppers van nu, Israël put uit voormalige Major League-spelers en uit het opleidingscircuit. Gisteren werd er op los geknald tegen welke werper Jerry Wein- stein, de coach van Israël, ook op de heuvel zette. De schijnwer pers stonden in de richting van Coco Balentien (met 3 uit 4) en Didi Gregorius (met 2 uit 4, waaronder een homerun), een productie die in totaal vijf pun ten opleverde. Door de impact van de aanval kon startende werper Jair Jurr- jens zijn deel van de glorie op pakken. Hij werd in zes innings slechts éénmaal, door een home run, gedwongen tot buigen, maar met vijf keer drieslag, nul keer vier wijd en vijf hits tegen le verde hij efficiënt werk. Boven dien maakte hij het zo mogelijk dat een groot deel van de werpers rustig aan de kant kon blijven. Daardoor zijn zij morgen uitge rust beschikbaar tegen Cuba. Aangenaam was het daarom ook dat de wedstrijd al na acht in nings op slot was, omdat het ver schil tien punten bedroeg. Israël boog. Ook weer niet tot verrassing van manager Wein- stein. „Ik ken het Nederlandse honkbal erg goed. Ik heb clinics gegeven zowel in Nederland als op Curasao. Belangrijker nog, ik weet wat deze groep spelers kan. Zo gek is het resultaat dus ook weer niet." dinsdag 14 maart 2017 Topoverleg over opzet van competitie belooft vuurwerk Jacco Swart, Eredivisie NV Wageningen Go Ahead en ADO zijn nu de nummers 17 en 18. De eredivisie gaat mogelijk in 2018 terug naar zestien ploegen, foto proshots De eredivisieclubs vergaderen vandaag over de veelbesproken nieuwe competitie-opzet, in te voeren vanaf het seizoen 2018/19. In Wageningen komen zowel de eredivisieclubs als de clubs uit de Jupiler League bij een voor het beladen overleg. Sjoerd Mossou BESTE UITJE VAN NEDERLAND De PZC is op zoek naar het beste uitje van Nederland. Als lezer kunt u uw dagje uit hiervoor nomineren. Alle soorten uitjes zijn welkom, ook dat ene park bij u in de buurt! Stem op het uitje dat volgens u de beste service biedt, het meest gastvrij is of gewoon het gezelligst is. 1 —bil ii* 1 A Om 38**. s' r.ltt jfrcofendon&ftVyr nURACAO V°0R tE/VW Wanneer Hensley Meulens praat, klinkt dat rustig, zacht jes, vriendelijk en beslist. Maar zijn woorden, gericht tot de spelers van het Nederlands honkbalteam, waren gisteren voor de wedstrijd ook scherp en confronterend. Theo Reitsma Tokio

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24