Advies voor Traoré: 'Je 22 Trouwen Vorige maand werd Depay nog verguisd, nu is Zijn wondergoal tegen Toulouse onderstreepte het beeld van de laatste weken. Memphis Depay voelt zich bevrijd in Lyon. Mooi op tijd voor Oranje, maar ook een overwinning op zichzelf. „WADA is vos die kippenhok bewaakt." Memphis had zo'n goal ook bij 0-0 kunnen maken. Dat zit gewoon in hem Kort Froome steunt Brailsford Sky-renner Chris Froome heeft gisteren dan toch zijn steun uitgesproken voor zijn baas Dave Brailsford. De manager van de Britse wielerploeg bevindt zich in een lastig parket na betwijfelde verklaringen rond dubieuze medicatie binnen Sky. Froome: „Ik geloof in ons team en de manier waarop we werken. Dave Brailsford heeft een van de beste sportteams ter wereld gecreëerd. En zonder Dave is er geen Team Sky. Flet zal tijd kosten om het geloof te herstellen." Linssen mist twee duels De KNVB heeft Bryan Linssen voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voor waardelijk. De aanvaller van FC Groningen kreeg in het verloren duel met Roda JC (3-1) een rode kaart nadat hij in blessuretijd een trappende beweging richting Frederic Ana- nou maakte. Linssen mist de duels met Wil lem II en AZ. Meppelink weg bij ADO Hoofd jeugdopleidingen van ADO Den Haag Rob Meppelink vertrekt bij de club uit de hofstad. De 51-jarige oud-trainer was de afgelopen drie jaar verantwoordelijk voor de jeugdopleiding. „Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging. Ik ben meer een bouwer dan een bewaker en heb het gevoel dat ik een goede en complete opleiding achterlaat", aldus Meppelink. Hij was twee jaar hoofdtrainer van ADO Den Haag, van 1998 tot 2000. Bertens klaar in Indian Wells Voor tennisster Kiki Bertens zit het WTA- toernooi van Indian Wells er op. Enkele uren nadat de Westlandse in de derde ronde van het enkelspel was uitgeschakeld, verloor ze met haar Zweedse partner Johanna Lars- son ook in het dubbel van het koppel Betha- nie Mattek-Sands/Lucie Safarova: 1-6 5-7. In het enkelspel had Bertens ervoor drie matchpunten laten liggen tegen Timea Bac- sinszky uit Zwitserland: 6-3 5-7 7-6 (8). Quote van de dag J N r vindt Hoog Durban Het was zo'n dingetje dat gretig werd opge pikt, zowel in Neder land als in de Engelse media, dik een maand geleden. In de Franse sportkrant L'Équipe kreeg aanvaller Memphis Depay een 2 als rapportcijfer, na een beroerde competitiewedstrijd tegen Saint-Étienne. Hoongelach weerklonk, en ter illustratie bij het harde oordeel cir culeerde er een fragmentje van een totaal mislukte omhaal van de Nederlander, op diezelfde onge lukkige dag in Stade Geoffroy- Guichard. Maar kijk nu eens. De 23-jarige Memphis is het gesprek van de dag in Frankrijk, na zijn 'goal van het jaar' tegen Toulouse van zondag, een weergaloos schot van rond de middenlijn, nota bene half uit de draai. L'Équipe was deze keer een stuk enthousiaster over de aanval ler, met een 8, het (gedeeld) hoog ste cijfer van alle spelers van Olympique Lyon. „Het was een mooie dag", zei de voetballer er zelf over, na afloop S/ van de 4-0 overwinning, waarin hij twee keer scoorde. „Drie pun ten, en dan ook nog zo'n goal ma ken. Ik ben er heel blij mee." Zijn trainer Bruno Génésio over zijn laatste, zo veelbesproken doel punt: „Hem kennende had Mem phis zo'n goal ook bij 0-0 kunnen maken. Dat zit gewoon in hem." In het shirt van PSV probeerde de aanvaller het ook al eens op ver gelijkbare wijze, in een uitwed strijd tegen FC Utrecht. Memphis: „Die bal ging op de lat, gelukkig vloog-ie er nu wel in." Maar ook wie verder kijkt dan het schitterende schot over Tou- louse-keeper Alban Lafont heen, ziet in alles een herboren speler. Voor een definitief oordeel is het nog veel te vroeg, maar Memphis was in zijn laatste vier thuiswed strijden voor Olympique Lyon goed voor vijf goals en twee as sists. Uit de analyses van statistieken bureau Opta blijkt bovendien dat het geen toeval is: de Nederlander scoort al weken voortreffelijk als het om zijn acties, dribbels, pas sing en schotnauwkeurigheid gaat. Memphis speelt zichtbaar fris en met vertrouwen bovendien, vrij- Toen het bordje met rugnummer 9 zondag in de Amsterdam Arena omhoog ging, werd er gejuicht alsof Ajax scoorde. De werkelijkheid was dat Bertrand Traoré het veld verliet en Justin Kluivert in zijn plaats kwam. Het Amsterdamse publiek heeft er weer één: een ouderwetse pis paal, zoals in de historie van Ajax zo vaak spelers werden uitgefloten. Maar juist in het geval van Traoré schuilt er een extra dimensie ach ter. Ga maar na: Anwar El Ghazi ging een paar maanden terug uit zijn dak tijdens de training toen hij merkte dat Traoré wéér op 'zijn' plek zou staan. El Ghazi werd ge schorst en is, ontegenzeggelijk mede als gevolg van die aanvaring met Bosz, al niet eens Ajacied meer. Hoe zal hij bij zijn nieuwe club Lille kijken naar het gefluit voor Traoré? El Ghazi beet Bosz toen toe 'dat hij zijn vriendjes opstelde'. Doe lend op Traoré dus met wie Bosz bij Vitesse zo prettig samenwerkte. Juist in die opmerking van El Ghazi dinsdag 14 maart 2017 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL r/ TENNIS 1 j.- anti- - Travis Tygart, van de Amerikaanse anti-dopinginstantie, vindt de internationale dopingspeurders niet onafhankelijk genoeg. U De Canadees Adam Hadwin heeft zich met een zege in het Valspar Golf Championship geplaatst voor de Masters, van 7-10 april. Hadwin, die als winnaar liefst 1,2 miljoen euro ontving, won, moet daarom wel zijn trou werij verzetten. Hockeyster Ellen Hoog zet na dit seizoen een punt ach ter haar impo sante carrière. De 30-jarige aanvoerster van Amster dam voelt „dat het gewoon klaar is. Het oude lijf is op." Het Zuid- Afrikaanse Durban mag de Gemene- bestspelen van 2022 niet organiseren. Durban komt geld te kort om gastheer van het evenement te mogen zijn. O a Memphis vindt zijn draai bij familiair Lyon Sjoerd Mossou Lyon —Trainer Bruno Génési „kuncfai "olie 130 Hij is niet de eerste en zal ook niet de laatste Ajacied zijn. Het Amsterdamse publiek heeft weer eens een pispaal: Bertrand Traoré (21), huurling van Chel sea. Saillant omdat hij onder meer op voorspraak van trainer Peter Bosz naar Ajax kwam. Daniël Dwarswaard Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22