20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO O, wat had ik er genoeg van, van de clown Erdogan, dat overblijfsel van het Ottomaanse Rijk, van de verslag gevers, de duiders, de peilers, de nieuws- j unksIk was er zelf ongemerkt ook één geworden. Al die nieuwe zakken, al die oude wijn, al die ego's, al die jij-bakken, al dat wij en zij, ik was ervan doordrenkt, ik was ervan verza digd. Toen hoorde ik op Radio 2 Jackie DeS- hannon zingen. „What the world needs now is love, sweet love." Ze zong het in 1965, het lied gaat al mijn hele leven mee. Ik had het al een tijd niet gehoord. Ik zong het mee, keihard en ik dacht: Hé, ja, dat is ook zo natuurlijk, wat zitten we nou de hele tijd te hakketakken, te jammeren, te miesmaggeren, te jengelen, te zeuren, te zaniken. „Love, sweet love, it's the only thing that there's just too little of." Het lied was zondagavond de openingstune van een vier uur durend themaprogramma op Radio 2. Leo Blokhuis, de popprofessor die zo ongeveer alles kent dat ooit door mu zikanten is opgenomen, heeft een paar we ken geleden een site geopend voor liedjes over hoop, liefde en optimisme. Hij schreef daarna een aantal Nederlandse muzikanten aan, die allemaal prachtige nummers inzon den. De politiek gleed van me af tijdens het luisteren. Wie zegt dat de protestsong dood is? Het engagement in de Nederlandse mu ziek is springlevend. Luister naar An Ordi nary Day van Helge. Dans op Trump Funk van Kasper van Kooten Broken Brass En semble. Krijg een brok in je keel bij Ballad Of The Quiet Citizen van VanWyck. Radio 2 was mijn oplaadpaal, afgelopen zondagavond. Na vier uur What The World Needs Nou) kon ik er weer tegen. Leo Blok huis, Henk van Steeg, bedankt. Luisteraars, bedankt, voor het aanvragen van Let Love Rule van Lenny Kravitz. Ik was weer even 24, Lubbers III was net gevallen op het reiskos tenforfait. Als je ook wilt worden opgeladen: Luister de uitzending terug op www.np0radi02.nl of ga naarwww.whattheworldneedsnow.nl, het platform voor muzikanten die met hun muziek een bijdrage willen leveren aan een respectvolle samenleving waarin ruimte is voor nuance en die zich verzetten tegen een cultuur van angst en uitsluiting. Quote van de dag INTERVIEW LOES LUCA Hoofdrol voorVan Dongen Hoe het met haar gaat? Houd toch op, Loes Luca ligt al lang niet meer wakker van het gezwel dat vorig jaar op haar eierstokken werd ontdekt. Ze wil dóór, zoals in de nieuwe voorstelling Pilp Fuction. „Met veel mannen. Mannen, ik ben gek op ze." Sheeran in Game of Thrones emoet er nog altijd onbedaarlijk om lachen. 'Loes Luca weer op het podium na gitzwarte peri ode...' heette het toen ze, na een afwe zigheid van enige maanden, terug keerde op de planken. Dat zat zo: in 2016 werd bij de co médienne een gezwel op een van haar eierstokken ontdekt. Ze moest haar glansrol in In de ban van Broad way tijdelijk afstaan, maar keerde na een periode van voorspoedig herstel terug in de musical. „Wat er dan vervolgens voor drama van wordt gemaakt... Houd toch op zeg. Ik denk er al lang niet meer aan. Ik heb een snee in mijn buik en word om de drie maanden gecontroleerd. De kans dat ik alsnog hieraan over lijd, lijkt me dus klein." „Laconiek? Je kunt je wel druk ma ken, maar dan heb je dubbel werk, hè? Zeg, laten we erover uitscheiden. Het is de moeite niet waard." Loes Luca (63) speelt een hoofdrol in Pilp Fuction van het cabareteske theatergezelschap De Ploeg. Het en semble, dat zich naar eigen zeggen 'al eerder vergreep aan legendarische Hollywoodfïlms als The Godfather IV en Ben Hur', jongleert in deze voor stelling opnieuw met filmthema's. Pilp Fuction heeft volgens Luca niets van doen met de film Pulp Fic tion van Quentin Tarantino uit 1994. „Ik run met mijn zus een familie bioscoop die voor de 60ste week Saturday Night Fever vertoont en hoopt op een nieuwe film. Dat wordt Pulp Fiction, maar bij het aanbrengen van de letters op de gevel worden de U en I verwisseld." Klassiekers De productie voert de toeschouwer langs fragmenten uit klassiekers als Casablanca, Once Upon a Time in the West, Scarfa ce en Thelma Louise. Be halve Luca spelen onder anderen Peter Heerschop, Viggo Waas, Titus Tiel Groenestege, Ria Marks en Han Römer in een show die je, aldus De Ploeg, 'normaal alleen in films ziet'. „Als ik ergens aan begin, kijk ik eerst met wie ik ga werken. Daarna pas naar het script. Ik wil met fijne mensen iets moois maken. Je bent maandenlang op elkaar aangewezen en vormt een hecht gezin." Voor een avondje praatte ik een meisje het bed in. Ik werd er ongelukkig van, kreeg 'm ook niet omhoog. dinsdag 14 maart 2017 Love Reageren? vincent@persgroep.nl 'Afhankelijkheid MUSICAL Cabaretière Le- nette van Don gen is een van de hoofdrolspe lers in de musi cal Vamos! De musicalco- medy is geba seerd op pro gramma's als Ik vertrek en Het roerom. Vamos! gaat op 1 okto ber in première. Arno Gelder TELEVISIE Ed Sheeran (26) speelt een gast rolletje in het zevende sei zoen van Game of Thrones. Vol gens de makers was het produc tieteam jaren bezig Sheeran in de serie te krijgen. Seizoen 7 begint zondag 16 juli. Giel Beelen wilde voordat hij zijn huidige vriendin kreeg, 'gebruik maken' van zijn bekend heid, zegt hij in de Linda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20