Sander de Kam beslist burenruzie Goes lijkt nu even klaar 12 DERBY AXEL-ZAAMSLAG David Destorme beslist Zeeuws-Vlaamse derby, die eigenlijk geen winnaar verdient, met een vermeende handsgoal in blessuretijd. m een slecht begin is dit toch een verdiende overwinning", vond Bruse Boys-trainer Marco Groe- neveld. Nieuwdorp begon scherp, maar via Dylan Adelaar - die stuitte op Ruud la Grand - had Bruse Boys dé kans op t-o. Martijn de Goffau kreeg aan de andere kant een grote kans op de o-i, voordat Marco Ketting in de 35ste minuut met het hoofd een verre inworp van Mats Willemse - en na doorkoppen van Michel Maas kant - met het hoofd tot doelpunt promoveerde. Nadat Adelaar een grote kans op de 2-0 had laten lig gen, kwam die stand er via Mats Willemse toch. Na rust kregen beide teams echte kansen meet, waardoor het bij 2-0 bleef. Serooskerke-Oostkapelle 0-1: „Dit komt dubbel zo hard aan. Die mannen hebben terecht gewon nen", oordeelde Serooskerke-lei- der Ruud Luteijn na de verloren derby tegen Oostkapelle. Seroos kerke oogde slap en verloor het op strijd en inzet van Oostkapelle. Al in de derde minuut maakte San- der de Kam de enige treffer van de middag. Luteijn: „In de rust zijn er harde woorden gevallen bij ons in de kleedkamer." Serooskerke had daarna wel iets meer grip op het duel, maar Oostkapelle bleef het gevaarlijkst. Verder dan een schot van Jeffrey Poppe, dat naast ging, kwam Seroos niet. De Meeuwen-FC Dauwendaele 1- 1: Voor de pauze kregen De Meeuwen-speler Menno de Nooi- jer en Dauwendaele-topscorer Maarten van Vooren de beste kan sen. Een donderspeech van trai ner Daan Eikenhout miste zijn uitwerking aanvankelijk niet, want in de eerste minuut na rust schoof De Nooijer de 1-0 binnen. Robin Davidse miste vervolgens een grote kans op 2-0. Dauwen daele bleef in een resultaat gelo ven, kreeg kansen en in de 77ste minuut maakte Maarten van Voo ren van buiten het strafschopge bied met een geplaatst schot de 1- 1. SSV'65-Den Bommel 1-2: SSV'65 gaf voor rust niet thuis. Ieder duel leverde winst op voor Den Bom mel, dat via Bryan Bouwens in de achttiende minuut op 0-1 kwam. Vijf minuten na de pauze scoorde Bouwens weer en zorgde hij dus Terneuzense Boys liet kansen liggen om Prinsenland de das om te doen voor 0-2. Bij SSV'65 viel Perry Bek uit met een ernstige knieblessure. Rick Mulder, juist terug van een blessure, verzorgde vervolgens na een vrije trap van Thomas Matt- heijer de 1-2. Na die goal was het SSV'65 wat de klok sloeg, maar Pro mise Goudswaard en Claude de Smit kregen de bal er niet in. De Smit kreeg in de slotfase ook nog een directe rode kaart. Terneuzense Boys-Prinsenland 1- 1: Bart van Fraeijenhove schoot Terneuzense Boys naar de 1-0 en verder kreeg de ploeg voor rust nog wat kleine kansen, maar nog eens scoren lukte niet. Naarmate het duel vorderde, werd Prinsen land dreigender. „Wij hadden op basis van de tweede helft kunnen winnen", liet Prinsenland-trainer Erwin van der Woerdt weten. In de tachtigste minuut maakte Sven Damen de 1-1. Doelman Dennis Rijnberg hield Prinsenland daarna bij een vrije trap van de 1-2 af en had het geluk dat de rebound van Dorus Bakker de paal raakte, waardoor het 1-1 bleef. Was de winnende treffer van David Destorme voor FC Axel zaterdag in de derby tegen Zaamslag om streden? Volgens Zaamslag-trainer Tom Nieuwelink hadden zijn spe lers gezien dat de aanvaller van Axel de bal met de hand contro leerde voordat hij de 2-1 binnen schoot. Destorme deed er wat la coniek over. „Uh, een handsbal? Nee", reageerde de hoofdrolspeler. „Het was de hand van God", lachte hij. Het was klip en klaar dat Des torme verwees naar het doelpunt dat Maradona voor Argentinië met de hand maakte op het WK 1986 te gen Engeland. Maradona sprak toen de legendarische woorden „Het was de hand van God." Scheidsrechter Harry Koster, die de derby goed leidde, was de (mo gelijke) handsbal in het drukke strafschopgebied ontgaan. „Ik zag dat Destorme zijn handen strak langs het lichaam hield en de bal even controleerde voordat hij schoot. Maar met welk lichaams deel? Het is de slimheid van zo'n HUBERT VAN DEN HEMEL speler met ervaring uit het prof voetbal." Voor Zaamslag kwam het doel punt in de extra tijd hard aan. „We hadden de beste kansen", meende Nieuwelink. Ook zijn assistent Mei vin Rijckaert, die voor de fusie Axel verruilde voor Zaamslag, was te leurgesteld. „Ik zit nu vier jaar bij Zaamslag. Eerst twee jaar als speler, daarna als assistent. Ik heb nog steeds niet gewonnen van Axel." Het winnen van de derby zou een extra tintje hebben gegeven. Mei vin stond namelijk met Zaamslag tegenover broer Bart (speler) en va der Eric Rijckaert (assistent-trai- ner), die de kleuren van Axel verde digden. Meivin heeft een relatie met dochter Randy van Zaamslag- voorzitter Jan Dees. Bart kreeg een berichtje van haar en kon dat best waarderen. „Ze wenste mij vooraf succes. Eentje met een valse knip oog." De familie Rijckaert ademt een en al voetbal. Ze mogen graag dis cussiëren. Na afloop werd er door Eric en Meivin teruggekeken op de derby. Meivin: „Wij hadden de be ste kansen. Als Peter Dieleman die kans afmaakt, dan staat het 2-0 voor ons. Dan winnen we." Eric was het - E SftsT daar niet helemaal mee eens. „We hebben ook genoeg kansen gehad. Ik geef toe dat Zaamslag in de slot fase had kunnen scoren. Zij spelen reactievoetbal." Meivin repliceerde. Een handsbal? Nee! Dat was 'de hand van God' „Reactievoetbal, omdat je weet dat Axel meer kwaliteit heeft met als extra Destorme." Verdediger Sherief Tawfik was na afloop teleurgesteld. „Hun op dracht was: met z'n allen verdedi gen en met de lange bal gokken op een foutje bij ons. Het is dan zaak om niet achter te komen." Dat ge beurde wel. Na vijf minuten ver keek het centrale duo zich op een bal achter de verdediging. Spits Alexander Haas verschalkte met een hooghal doelman Dennis Uyl: 0-1. Volgens Tawfik was het doelpunt te voorkomen. „We sloten niet snel genoeg aan, waardoor er geen druk op de bal was. Op zo'n moment moet je de pass eruit halen." Vanaf dat moment liep Brabantia alleen nog achteruit. „Toen parkeerden ze de bus definitief." Het balbezit was het gehele duel voor Goes, maar de laatste pass ont brak veelal. Na bijna een uur spelen was Teun Rentmeester met een kopbal uit een hoekschop dichtbij de gelijkmaker. Vijf minuten later was Francis Kabwe Manengela een stuk succesvoller met zijn hoofd. Hij knikte uit een voorzet van Er- win Franse de 1-1 tegen de touwen. Verder kwam de thuisploeg niet. Doordat Goes al een periodetitel op zak heeft en de achterstand op de koploper onoverbrugbaar lijkt, komen er vreemde maanden aan voor de Goesenaren. „Het kan zijn dat we voorlopig nergens om spe len", stelt Tawfik. „Toch moet ie dereen scherp blijven met het oog op de nacompetitie. En wellicht komt Baronie nog in een mindere fase terecht." maandag 13 maart 2017 In de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal liep Bruse Boys weer uit op de concurren tie in de strijd om de titel. Zelf won de koploper met 2-0 van Nieuwdorp en Serooskerke en Klundert gingen allebei onder uit. Serooskerke deed dat in de beladen dorpsderby tegen Oostkapelle. De enige treffer kwam op naam van Sander de Kam. FC Axel klopte Zaamslag met 2-1 in de Zeeuws-Vlaamse derby en is nu op negen punten Bruse Boys' naaste belager. Klaas Verspoor Vlissingen Bruse Boys-Nieuwdorp 2-0: „Na 'Hand van God' is de Aector Doorns Axel Hubert van den Hemel maakt als interim-trainer het seizoen af bij FC Axel. Hij is de opvolger van Fonnie Verstraeten, die op zijn beurt tussentijds Kees Wester- weele was opgevolgd. Wester- weele stopte vanwege drukke werkzaamheden in de winter stop. Verstraeten beschikt niet over het benodigde trainersdi ploma. Axel kreeg hiervoor dis pensatie, maar moest na vijf wedstrijden onder Verstraeten op zoek naar een trainer die wel bevoegd is voor de tweede klasse. Die werd gevonden in Van den Hemel. De Terneuzenaar was zaterdag aandachtig toeschouwer bij de derby tussen zijn voormalige club Zaamslag en FC Axel. Van den Hemel ging vorig seizoen weg bij Zaamslag en is dit sei zoen trainer van Breskens: de huidige koploper in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. - David Destorme, aanvaller FC Axel Eersteklasser Goes zag gisteren het verschil met lijstaanvoerder Baronie groeien tot zeven pun ten. De ploeg van John Karelse kwam thuis niet verder dan 1-1 tegen Brabantia. Het Zeeuws getinte Baronie versloeg Neme- laer met 0-2. Met de weten schap dat de Brabanders nog een wedstrijd tegoed hebben, lijkt de titel nu definitief uit zicht. Len Wolters Vlissingen A Francis Kabwe Manengela kopt de gelijkmaker binnen voor Goes tegen Brabantia. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72