Kloetinge kruipt ondanks dipje dichterbij O O) CD O Nieuwe selectie werpt schaduw vooruit bij Hoek 11 hoofdklasser Hoek gaat als een nachtkaars uit. Zelfs van de hekkensluiter wordt niet gewonnen. Het seizoen van zv Goes Constansia Hij probeerde het van af stand en trof doel. De bal werd onderweg nog ge toucheerd en kreeg daar door net dat effect mee waardoor FC Breukelen-doelman Nick Turksma kansloos was. Koeltjes liep de doelpuntenmaker weg. Er was geen blijheid van het gezicht van Hoek-spits Josimar Pattinama af te le zen toen het scorebord van t-o naar r-r ging. De aanvaller kón namelijk niet oprecht blij zijn met zijn goal tegen de hekkensluiter, in een wedstrijd die ook in t-i zou eindigen. „Een ploeg als Breukelen moeten we gewoon oprollen, daarna snel de bus in en naar huis", baalde Patti nama. „Dat we ï-o achter kwamen en hier gelijkspelen, zegt genoeg over ons dit seizoen. Het ontbreekt ons op de juiste momenten aan creativiteit en geluk. Maar we moeten niet afhan kelijk willen zijn van geluk. Dat moet geen factor zijn." En juist daarom kon hij het niet opbrengen om te glunde ren na zijn treffer. „Als ik de 1-1 zou maken tegen de koploper, zou ik zes keer het veld rondrennen. Als ik de 1-1 scoor tegen Breukelen ben ik natuurlijk wel blij, maar wil ik ook de 2-1 en 3-1 maken. Dat is niet meer gelukt en daar mogen we natuurlijk absoluut niet blij mee zijn." Blij was dan ook niemand die de kleedkamer uitslofte. Maar lang over de wedstrijd ging het daarna niet meer. De nabeschouwing kon namelijk opnieuw in een paar woorden worden afgedaan: te laag tempo, te weinig ver rassend, ongelukkig. Het kon ook in één zin. Het heilige vuur mist. „We zijn er heus nog wel serieus mee be zig", stelde aanvoerder Reguillo Van- depitte. „Ook al kun je niet meer stij gen of ver afzakken op de ranglijst, dan speel je toch nog voor je eer, de club en je premie." Vandepitte vergat in dat rijtje nog 'de toekomst', want vijf van de elf ba sisspelers zijn nog in onzekerheid over waar ze komend seizoen spelen. Giovanni Siereveld heeft al aangege ven te vertrekken maar beslist pas la ter waar naartoe en voor Vandepitte, Pattinama, Fabian Wilson en Kyle Doesburg geldt dat zij nog wachten. Pattinama - die in de belangstelling staat van het Halsteren van Ruud Pen- nings - wacht op een gesprek bij Hoek. „Dat heb ik dinsdag (morgen). Ik ga dat gesprek blanco in, maar ik vind wel dat ze lang hebben gewacht." Vandepitte, Wilson en Doesburg wil len weten hoe zij in de markt liggen. „Ik ben 27 jaar oud, voel me nog fit, maar ben dus niet de jongste meer", beredeneerde Vandepitte. „Hoek is een mooie club, ik heb er mooie jaren gehad, maar er is meer dan Hoek al leen. Ik heb met Hoek in de topklasse gespeeld en kon mee op dat niveau, maar sinds de KNVB de indelingen heeft veranderd en er Tweede- en Derde Divisies zijn is alles minder. Li onel Fitsch maakt nu de stap naar Ba- rendrecht. Als ik ook zoiets wil, zal dat wel komend jaar of de komende jaren moeten gebeuren." Vandepitte sluit een langer verblijf bij Hoek niet uit, maar uit zijn woor den blijkt wel ongenoegen. De opvat ting bij Hoek was dat de sterkhouders toch wel wilden blijven. De laatste seizoenen gebeurde dat ook, maar het heeft er alle schijn van dat het dit jaar anders gaat lopen. De technische commissie wilde doorselecteren, maar heeft de onvrede bij een deel van de spelersgroep lang laten sudde ren. De club presenteerde gisteren wel drie nieuwe spelers: aanvaller Bram Leroy (Olsa Brakel), doelman Vin Ver- couteren (FC Mariekerke) en Ruben Besuyen (Jong FC Dordrecht). KARAKTERISTIEK LRC-Kloetinge O-O: Gescoord werd er niet in Leerdam, waardoor Kloetinge het met een puntje moest doen. Daar kon trainer Arie van der Zouwen best mee leven. „Het klinkt misschien een beetje raar, maar op basis van de wed strijd ben ik tevreden met een gelijk spel", zei hij. Volgens de oefenmeester maakte Kloetinge namelijk geen aanspraak op de zege. „De tweede helft was redelijk, maar voor rust was het niet best. Als we met 2-0 achter hadden gestaan halver wege, was dat gewoon terecht geweest. En dat had ook zomaar gekund." De remise betekende alweer het tweede puntverlies op rij voor Kloe tinge, na de nederlaag van vorige week tegen Heinenoord. „We zitten even in een mindere fase. De ene week wel voetballen, de andere niet; dat is niet prettig", aldus Van der Zouwen. „Maar ik weet zeker dat we er weer bovenop komen." Toch was er ook positief nieuws. Doordat koploper Rijsoord op eigen veld met 3-2 verloor van Oranje Wit is Kloetinge een puntje ingelopen op die ploeg. Het verschil bedraagt nu drie punten. Op 15 april staat het inhaalduel tussen beide ploegen gepland. SHO-MZC'11 4-1: De ploeg uit Zierik- zee trok alles uit de kast om de eerste zege van het seizoen te boeken, maar slaagde daar niet in. „We hebben echt aangevallen, wilden graag voetballen. We zitten even in een dip, maar ik weet zeker dat we daar weer bovenop komen Toen we op achterstand kwamen, zijn we met drie verdedigers en vier man voorop gaan spelen. Maar helaas heeft het niet geholpen", vertelde trainer Alexander van Keulen. Zijn ploeg kwam nog wel op voor sprong, door een goal van Rody Ver- mue. „We speelden ook een sterke eer ste helft, zetten goed druk en zaten er kort op. Ook Ramon Janson kreeg nog een aardige kans." Maar punten leverde het niet op. „Nog voor rust kwam SHO op 1-1 en op basis van de tweede helft hebben zij te recht gewonnen. Na rust waren zij de bovenliggende partij." William Gey- ahdarjii was met drie goals de grote plaaggeest van MZC'11. Ook Mark Vos- selman trof doel. Theoretisch gezien heeft de Zierik- zeese ploeg nog een waterkansje om directe degradatie te voorkomen. „Maar dat is natuurlijk niet realistisch. Over twee, drie wedstrijden zal het doek wel definitief vallen", conclu deerde Van Keulen. maandag 13 maart 2017 3 Steve Schalkwijk, Sherief Tawfik en aanvoerder Teun Rentmeester ver trekken na dit sei zoen bij Goes. Schalkwijk kon niet tot overeen stemming komen met de club. Met Daniel Wissel, die overkomt van Zee- landia Middelburg, heeft Goes al een vervanger in huis gehaald. Teun Rentmeester keert terug naar jeugdliefde Nieuw- dorp. Tawfik stopt na dit seizoen met voetballen van wege zijn drukke baan. Jonathan Con stansia (30 jaar) speelt volgend seizoen in het shirt van Halste ren. De aanvaller komt over van Ba ronie. In Breda is Constansia bezig aan zijn derde sei zoen. Dit jaar is hij al goed voor zeven goals. Bij Halsteren komt hij trainer Ruud Pen- nings tegen die hij nog kent uit hun gezamenlijke tijd bij Vlissingen. „De ambitie die Hal steren uitspreekt, dat ze mee willen doen richting van de derde divisie, spreekt me aan." Mitchell Minnaard Breukelen FC Breukelen - Hoek 1-1 (1-1). 32. Mark Simons 1-0, 39. Josimar Pattinama 1-1. Scheidsrechter: S. Shukrula (Alk maar). Gele kaart: Nourdin Bou- razma (FC Breukelen). Aantal toe schouwers: 250. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson (90. Alexander Emb- rechts), Lionel Fitsch, Giovanni Siereveld, Thomas van Renterg- hem; Reguillo Vandepitte, Guil- laume Clinckemaillie (86. Douwe Zeegers), Birgen Martens (73. Na than Lagrou); Nick de Groote, Jo simar Pattinama, Kyle Doesburg. Kloetinge kwam zaterdag weer niet tot winst. De Zeeuwse eersteklas ser bleef op bezoek bij LRC steken op 0-0. Toch liep het daardoor een puntje in op koploper Rijsoord. MZC'11 ging wederom onderuit. Bij SHO werd het 4-1. Daniel Vervelde Vlissingen -Arie van der Zouwen (Kloetinge) Het heilige vuur is nu nog enkel een waakvlammet je Gadeslagen door de vrouwelijke scheidsrechter Shukrula probeert Hoek-speler Guillaume Clinckemaillie zich zijn tegenstander van Breukelen van het lijf te houden, foto pieter platteel/orangepictures a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71