NYNKE DE JONG Roeiers kansloos na raken duwbak corendon 6 ^ijed^mSgWlcn^mbjedingeji t/ VirirfikahapriUimëiï^jMi) Gelofglt/mBamaarH corendon.nl/opruiming 023 75106 06 Column De afgelopen weken was er een interessant programma te zien op de donderdag avond: What The Hague?!, waarin Myrthe Hilkens op zoek ging naar alle systemen rondom onze ver kiezingen. Hoe is de relatie tussen journalistiek en politiek? Hoe pro beren politieke partijen hun kie zer in het vizier te krijgen? Wat hebben we precies aan peilingen? Afgelopen donderdag was de laatste afleve ring en ging het onder andere over talkshows. René van Dammen, de kijkcijferexpert van Ne derland - legde Myrthe uit hoe je als lijsttrekker het maximale uit je tv- optreden kunt halen. Kort gezegd: pas het on derwerp waar je over spreekt aan op het pu bliek van de talkshow. Dus bij Omroep Max praten over ouderenzorg, en bij De Wereld Draait Door praten over onderwer pen voor jongeren. En niet praten over duurzaam heid. Dat bleek duidelijk: zodra het in talkshows over duurzaam heid gaat, zappen de mensen weg. Het is ook niet sexy, duurzaam heid. Het heeft die muffe geur om zich heen hangen van een groene container die te lang in de zon heeft gestaan. Je moet er moeite voor doen, voor duurzaamheid: het vliegtuig laten staan, de thermostaat wat lager. En het resultaat van die inspannin gen zie je pas over tientallen jaren. Dat is geen lekker on derwerp wanneer de kie zer vooral bezig is met het nu. En daarom pra ten we liever over zaken die ook heel be langrijk zijn, en urgenter lijken. Ouderenzorg, immigratie. Omdat we het urgente van het klimaat niet inzien. Kinderen wel. Want bij het Jeugd journaaldebat ging het er ineens wél over. Want de jeugd heeft de toekomst en weet door Freek Vonk precies hoe mooi en divers onze wereld is. En die kinderen willen de rest van hun leven ook nog naar Freek Vonk en de koraalriffen kij ken. Die willen genoeg ijs voor de ijsberen en geen natte voeten ach ter de dijken. Ik had dit stukje krant ook kun nen vullen met een column over de clash tussen de Turkse en de Nederlandse regering. Want dat is urgent. Maar ik ga voor deze keer graag met de kinderen van het Jeugdjournaal mee. Opdat wij niet vergeten ook over het klimaat te praten. Duurzaamheid is geen lekker onderwerp voor de kiezer die bezig is met nu Pontbaas Sjaak Eggenhuizen kan maar niet bevatten hoe de eerste echte lentedag van het jaar opeens koud en inktzwart wordt. Hij ziet hoe op het snelstromende water van de Nederrijn rond 09.30 uur een roeiboot met vier roeiers en een stuurman stroomafwaarts voorbijglijden. En hoe het meteen na het passeren van het veer tus sen Huissen en Loo misgaat. „Ze kwamen in de problemen door golven van een passerend vrachtschip. De boot dreef snel richting twee grote duwbakken die daar bij een betoncentrale la gen. Dan moet je ingrijpen, iets doen. Maar ze deden niets." De schipper van de vrachtboot probeert de roeiers met ge schreeuw nog te waarschuwen, aldus de pontbaas, maar dat lukt niet. De roeiboot komt tegen de voorste, metershoge duwbak aan en slaat om. „Je kunt je niet afzet ten tegen de duwbak, die loopt schuin af. De stroming en golven zijn krachtig; de roeiers en boot werden onder de met zand gela den bak gezogen, de diepte in. Ik heb direct 112 gebeld", aldus Eg genhuizen. De stuurman en de enige vrou welijke roeier slagen erin uit het water te komen, gealarmeerde hulpdiensten halen een derde drenkeling uit het water. Maar de twee Arnhemmers komen niet boven. Er wordt urenlang met bo ten, helikopters, duikers en hulp honden gezocht, maar pas als de Tweetal pas gevonden na urenlange zoektocht op Nederrijn duwbakken worden geleegd en hoger op het water komen te lig gen, worden de mannen gevon den. Bij hun roeivereniging Jason is de verbijstering enorm. Zo'n honderd leden zochten gisteren troost bij elkaar. „Dit is een ramp", vat bestuurslid Erik Metz de gevoelens samen. „Ze waren zulke ervaren roeiers. Voor zover ik weet hadden ze allemaal red dingsvesten aan. En hoewel het water best snel stroomt, waren de omstandigheden zeker niet ex treem. Het weer was ook prima." Ja, ja... bij Corendon houden we dé grote voorjaarsschoonmaak! We hebben iedere dag waanzinnige aanbiedingen tegen bodemprijzen, voor iedereen die wil genieten van een zonovergoten vakantie in het voorjaar. Sunny maandag 13 maart 2017 GO @Nynke Uraen Althans, ouderen zien dat niet. Bij een roeiongeluk op de Nederrijn bij Huissen zijn zaterdag twee Arnhemmers van 71 en 60 jaar verdronken. Een derde slachtoffer is er slecht aan toe. Pim Roelofs Harm Graat Huissen/Arnhem 8 DAGEN v a. 10 DAGEN v a. Sri Lanka 8 DAGEN v a Paradise Holiday Village All Inclusive George Dawn Logies *-*-*- KunukuAqua Resort All Inclusive Porto Village All Inclusive v Ki^k voor ojle (XiXvobieclivtfjevo op Palm Wings Didim All Inclusive IcKK'Kk Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6