Ik trek dit echt niet lang meer 'Ik kwam hier voor mijn rust' 22 WWm HUISVESTINGSLEED BEWONERS VAKANTIEPARK WISSELEN IEDERE VIER MAANDEN VAN HUISJE Juridisch getouwtrek over Sunclass leidt inmiddels tot schrijnende |r situaties op jfe park. men. Ik was zo blij toen ik hier een huisje kreeg. Ik woon vlak bij m'n ex en onze kinderen. Totdat de gemeente ging controleren op perma nente bewoning. Sindsdien gaat het rap achteruit met mijn gezondheid. Ik slik slaappillen, heb last van hy perventilatie. Onlangs was ik zo over m'n toeren dat ik met de ambulance ben afgevoerd. Ik kwam hier voor m'n rust en die is me door die stomme stoelendans ontnomen." Pascal geeft vooral de Duitse huisjeseigenaren de schuld. Die hebben het via een rechtszaak voor elkaar ge kregen dat de gemeente moet handhaven op permanente huisvesting. „Wat winnen die Duitsers hier nu mee? Deze mensen zien we amper op het park, ze komen misschien vier weken per jaar vakantie vie ren. Maar ondertussen maken ze ons het leven zuur." De woning van Pascal Hage heeft een vrouwelijke inrich ting. Sierlijk behang aan de wand en de nodige tierlan- tijntjes. Dat komt doordat het huisje is ingericht door Pas cals buurvrouw Natasja. Want Pascal woont sinds kort in haar huis en Natasja in dat van hem. Zeer tegen hun zin, maar de gedwongen verhui zing is noodzakelijk om te voorkomen dat hun huurba zen tegen een boete van 15.000 euro oplopen wegens permanente bewoning. De gemeente Steenbergen heeft bepaald dat je niet lan ger dan vier maanden achter een in een Sunclasshuisje mag bivakkeren. Daarna moet je je biezen pakken. Dat doen de huidige Sunclass-bewoners ook, maar ze verhuizen op het park zelf. Om de vier maan den. Deze verhuiscarrousel leidt tot veel stress bij Pascal. Bijna twee jaar geleden kwam hij hier na zijn scheiding terecht. „Ik had en heb geen geld om een reguliere woning te huren. Daarnaast heb ik de nodige psychische proble- Natasja Dogge voelt zich niet thuis in het huis van buur man Pascal. Het is niet haar bank, het zijn niet haar keu kenkastjes. Het is kortom niet haar plek. „Ik trek dit echt niet lang meer", is ze openhartig. „Het is mensonterend wat we hier meemaken. Het is toch te gek voor woorden dat we om de vier maanden onze matrassen moeten verslepen? Sinds die paar Duitsers lopen te klagen over permanente bewoning en gelijk kregen van de rech ter is het mis. Maar wat lost die verhuiscarrousel in gods naam op? He-le-maal niets. Want de meesten blijven ge woon op het park wonen, maar ruilen dus een paar keer per jaar met de buren, zoals Pascal en ik. Hierdoor heeft niemand meer zijn eigen plek en dat betekent in de praktijk dat je ook niet meer investeert in de inrichting en de buiten kant van je huis. Als deze idi ote situatie nog lang voort duurt, gaat dit ten koste van de leefbaarheid. Het is hier ze ker geen Fort Oranje, maar mensen willen een eigen honk. Anders verloedert de boel." Natasja zou het liefste naar een gewoon huurhuis verhui zen, maar ook zij kan dit niet betalen. „Als je schulden hebt zoals ik, kom je niet in aan merking voor een sociale huurwoning. Laat staan voor particuliere huur. Ik kan dus niets anders krijgen. Maar wat als mijn zoon en ik weg moe ten? Moeten we dan maar op straat gaan leven?", vraagt ze zich vertwijfeld af. „De huren zijn de afgelopen jaren zo ge stegen dat het voor veel men sen die uit een crisissituatie komen geen doen is. We krij gen geen kans. Ja, hier had ik mijn plekje gevonden. Maar zie nu wat er gebeurt. Mijn zoon slaapt boven, ik beneden op de bank van Pascal. We gaan door een diep dal. Laat er snel duidelijkheid komen over de woonstatus van dit park, want anders gebeuren er echt ongelukken." v m' maandag 13 maart 2017 Pascal Hage: „Over m'n toeren." foto'stonnypresser/pix4profs 'Dit gaat echt niet goed' Natasja Dogge: „Dit is mensonterend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66