Drie nieuwe winkels op Plein 3 II Wedstrijd The Bar: verzin een leuk thema en neem café over i\ EN 19 Een avondje een kroeg draaien en daarmee de kas van je vereniging spekken. Carnavals vereniging de Mutsen nam Bar de Klaroen in Kloosterzande over. Traplift 60 jaar! Profiteer nu van voordeel op een traplift van thyssenkrupp "Ik kom graag bij u thuis voor persoonlijk advies op maat" 'De Groese Polderwinkel' opende zaterdag zijn deuren aan het nieuwe Plein 3 in Groede. Het is een dependance van de 'Groene Polderwinkel' van de fa milie Dekker in Schoondijke. De uitbaatster is Hendrien Dekker (19), pas afgestudeerd aan de ak- kerbouwschool in Goes. Ze zal 'haar' polderwinkel op vrijdag en zaterdag open houden. Het terrein naast en rond de benzi nepomp van Groede wordt nu omgetoverd tot Plein 3. Er komen steeds meer jonge gezinnen in het dorp wonen. Groede leeft weer Straks zijn hier drie winkels ge vestigd die de leefbaarheid van Groede moeten bevorderen. Ini tiatiefnemer Eric van den He mel, en eigenaar van de eerste shop, vond nog twee jonge en thousiaste mensen die een zaak wilden beginnen. „Er komen meer jonge gezinnen in het dorp wonen, Groede leeft weer." Hendrien verkoopt in haar Groese Polderwinkel het assortiment van de zaak thuis; groente, fruit, sappen en op za terdag brood van eigen graan. De derde winkel op het plein, 'Studio P' van Petra Weimar wordt op het moment nog ver bouwd. Hier kunnen Groedena- ren straks terecht voor alle soor ten bloemstukken en leuke workshops. Petra opent haar Studio P op zaterdag 1 april: „Nee, het is geen grap", roept ze. „We zijn straks drie dagen per week open; donderdag, vrijdag en zaterdag." zv Niet de bekende gezichten van uitbaters Frank en Marion de Kort achter de toog, maar twee char mante dames, Saïdja 'Sawied' de Deckere en Marjolein 'Marjo' Boone, bijgestaan door Nick en Niels. Alle vier zijn ze lid van de carnavalsvereniging De Mutsen. In het kader van de wedstrijd The Bar wordt de Klaroen vier avonden gedraaid door verenigingen die met een thema de bezoekers een spetterende avond voorschotelen. „Als carnavalsvereniging pakken we zo net na het leutfeest uit met een after-carnavalsparty", vertelt Mandy Everaert van De Mutsen. „Een petit comité uit ons bestand van 39 leden heeft de organisatie op zich genomen. De leut staat bij ons hoog in het vaandel en door deze avond onder de aandacht te brengen van regionale carnavals verenigingen moet het een klap per worden." En een klapper is het zeker. Een uur na de openingstijd is het al volle bak. De meeste be zoekers hebben hun carnavalsout fit nog maar eens aangetrokken en gaan weer flink uit hun dak. Uitbater Frank de Kort bekijkt de pret vanaf een strategisch hoekje, ditmaal voor de bar. De Kort: „Door deze wedstrijd snijdt het mes aan twee kanten. Een stukje reclame voor de Klaroen en de verenigingen krijgen een afge sproken percentage van de op brengst. De club die na vier avon den de hoogste opbrengst draait, krijgt daar nog een bonus bo venop." De vier Mutsen achter de tap hebben niet veel tijd om te genie ten van het sfeertje. De tapkraan moet lopen, want dat brengt geld in het laatje. Op de vraag of ze nu als uitbaters in spé een pilsje gratis weggeven antwoordt Saïdja(23) re soluut: „Nee, ons kent ons hier, zelfs mijn eigen vader die hier ook is, moet zijn portemonnee maar trekken." Een bar draaien is geen De club die na vier avonden de hoogste opbrengst draait, krijgt daar nog een bonus bovenop sinecure. Saïdja is de enige met horeca ervaring. Zij stuurt haar team goed aan. Zelf verzorgen ze ook de passende muziek en voor de inwendige mens verkopen ze broodjes. Volgens de Kort zijn de Mutsen achter de bar echte toppers. „Ze doen hartstikke goed hun best en de pilsjes worden deskundig ge tapt. Gewoon doen en toch plezier uitstralen, dat was min of meer de korte afspraak vooraf." Plezier is er zeker maar dat de Mutsen geregeld een zak confetti over de feestgan gers uitstrooien is waarschijnlijk niet vooraf kortgesloten. „Dan hebben de eigenaars ook iets te doen", lacht de als prins carnaval verklede voorzitter Teun 'Feun' Kindt van de Mutsen. „Want hoe laat het ook wordtvolgens goede afspraak is de schoonmaak mor gen wel voor Marion en Frank." vi/ U&] Voor meer informatie 0800-5003 (gratis) trapliften.nl maandag 13 maart 2017 Wilma Valk Groede - Eric van den Hemel Bar de Klaroen even gekaapt Edy de Witte Kloosterzande Carnavalsvereniging De Mutsen achter de bar van café De Klaroen, foto peter nicolai - Frank de Kort, uitbater Maarten Adriaanse Adviseur Zeeland Actie loopt van 1 t/m 31 maart 2017 en is alleen geldig bij aanschaf van een nieuwe Swing traplift. Niet geldig i.c.m. andere aanbiedingen. thyssenkrupp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 65