C9 Honden lusten er geen brood van I Blankenburgh 457 zakken vol troep ■UUJJJJJJJJJ Receptie 16 ZE Vanaf morgen geopend! Het ziekenhuis in Goes moet er mooi uit gaan zien en goed gaan voelen. Kunstenaar William Verstraeten moet daarvoor zorgen. ZIEKENHUIS GOES OP DE SCHOP ONZE NIEUWE WINKEL. ClLDEWEG 21 VLISSINGEN Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl hoteldeal.nl I voor meer informatie I C088-0331506 Commentaar Als Recep Erdogan de stem aller Turken is, dan staat Turkije er niet best voor. Dat de l\irkse president even flink tekeergaat na een staatsgreep, is te begrijpen. Maar van de huidige hou ding van zijn regering ten aanzien van Nederland lusten de honden geen brood. De scheldpartijen en dreigementen naar aanleiding van het weren van Turkse ministers bij Turkse campagnebijeen komsten in Nederland zijn ver beneden de maat van de internatio nale diplomatie. Het zal wel iets te maken hebben met het profiel dat Erdogan zich in eigen land wenst: de machtige man die dwarse Nederlanders kan laten boeten. Dat valt nog te bezien. Erdogans tegenstander Mark Rutte is ook niet helemaal vrij van de verdenking van politieke motieven. Dat geldt overigens ook voor alle andere lijsttrekkers die het kabinet in deze kwestie steunen. Het is interessant om te volgen hoe lang deze plotselinge eensgezindheid duurt. Zou het mogelijk zijn dit vast te houden tot en met een regeer akkoord? Achteraf kun je gemakkelijk vraagtekens zetten bij de keu zes van de Nederlandse overheid. Niet alleen omdat andere landen veel soepeler omgaan met Turkse campagnebezoeken, maar ook om dat tegenhouden van de Turkse ministers misschien nog wel een gro ter risicio opleverde voor de openbare orde dan hen toelaten. Hoewel je ook kunt constateren dat de Turkse consul-generaal in Rotterdam het zelf gevaarlijk maakte door burgemeester Ahmed Aboutaleb niet goed te informeren. Maar het ging niet alleen om de openbare orde. Wat premier Rutte vertelt over het diplomatiek overleg duidt erop dat de Turken op enig moment niet meer voor rede vatbaar waren en dat zij gingen dreigen. Dan kun je als soevereine staat nog maar één ding doen: laten voelen wie in Nederland de baas is. Dan wordt het al of niet faciliteren van de Turkse referendumcampagne bijzaak. Achteraf kun je gemakkelijk vraagtekens zetten bij keuzes van de Nederlandse overheid www.blankenburghwonen.nl ALMANAK De agenda van de medewerker marketing stond vol met afspra ken. Ze werkte op een bedrijf waar zaad voor uien en bloembollen wordt veredeld. Met regelmaat kwamen er leveranciers langs om producten te tonen waarvoor reclame gemaakt moet worden. Die middag stond er een me vrouw bij de receptie die ver schillende monsters van haar producten had meegenomen. De receptioniste van dienst belde naar de medewerker om de gast aan te kondigen: „Er staat hier een mevrouw aan de balie met een doos vol zaad." Hond op cursus na doodbijten schaap Luchtdrukgeweer in beslag genomen Agent betrapt winkeldieven DEN HAAG Henk Krol door de lucht op campagne Zullen we eens gezellig naar het ziekenhuis gaan? Niemand zal dat ooit z'n vrouw, man of kinderen vragen. Maar als je er móet zijn, wil je je welkom voelen. En die indruk krijg je niet bepaald bij het gebouw van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis in Goes. Maar dat gaat drastisch veranderen. De Zeeuwse kunstenaar William Verstraeten maakt een plan om het ziekenhuis gastvrijer te maken. De verbou wing duurt drie jaar. Een kunstenaar en geen archi tect? Het is om-denken. Verstraeten maakte eerder de onooglijke opslag voor radio-actief afval in Vlissingen spannend. De 0,03 millimeter dunne laag oranje verf - die steeds lichter wordt naarmate het kernaf val minder radioactief is - en de let ters E=mc2 maakten van de Covra een icoon. En het likje verf deed nog véél meer: het veranderde de We hebben behoefte om gastvrijheid en betrouwbaarheid uit te stralen beeldvorming positief en de mede werkers werden weer trots op hün Covra. Precies dat moet Verstraeten voor elkaar boksen bij het ADRZ in Goes. Dus het ziekenhuis wordt ook knal oranje? „Nee hoor", verzekert hij met een glimlach. „De kleur blijft hetzelfde. Al komt er iets op vallends." Maar wat verklapt hij nog niet. Al rondlopend wijst hij naar het parkeerterrein. „Kijk hoe rommelig het is. Er staan overal fietsen, men sen staan te roken, er wordt overal geparkeerd en het parkeerterrein is niet eens overal verhard. En zie je hoe de bosjes tegen het gebouw aan geplant zijn?" Niet een toonbeeld van een warm welkom, vindt hij. Binnen is het volgens Verstraeten niet anders. „Het is er krap. Er is een wirwar aan balies, de cafetaria is verre van ge zellig en de bewegwijzering is on duidelijk. En als je de donkere gan gen in gaat, ben je snel de weg kwijt." Is dat erg? Ja, zegt Verstraeten. „Als het buiten rommelig is, de be wegwijzering onduidelijk, het pand donker en je moet wachten op gammele stoelen, wat voor indruk krijg je dan van de zorg? Dan vraag je je toch af of die ook zo is? Terwijl daar geen enkele reden toe is. Wil je het vertrouwen van patiënten win nen, moet je over alles tot in detail hebben nagedacht." Waar zit het 'm in? „Er is in de loop der tijd veel bijgebouwd. Toen dat gebeurde, is alleen over dat stukje nagedacht en niet over het geheel. Ga je naar dit ziekenhuis, dan krijg je een aaneenschakeling van stressvolle momenten, vanaf VLISSINGEN Niet minder dan 457 vuilniszakken vol rommel zijn za terdag weggevist langs de oevers van de Wester- en Oosterschelde. Dat zijn er ruim 100 meer dan bij de actie Schone Schelde van vorig jaar. In twee uur tijd hebben meer dan 450 mensen troep geraapt. Behalve veel plastic, zijn ook gekke dingen gevonden, vertelt Astrid Meijer van het Milieu Educatie Centrum De Bevelanden. „Zo hebben we een autobumper gevonden, heel veel scheepstouw en vislijnen, een bar becue, afwasrek, snoeischaar en be tonijzer." 3 dagen genieten in het Zuid-Limburgse heuvelland maandag 13 maart 2017 li Tip? redactie@pzc.nl 'S-HEER ARENDSKERKE Een hond heeft dinsdag in 's-Heer Arendskerke een schaap doodgebe ten. De hondenbezitter was zijn hond kwijtge raakt bij het Poelbos en ontdekte later wol in de ontlasting van het dier. Hij heeft daarop contact op genomen met de eige naar van de schaaps kudde. De schade is on derling geregeld. Via de dierenpolitie is het baasje doorverwezen naar een hondenopleiding. AXEL Een man is zaterdag avond bij het Axelse bos aangehouden omdat hij een luchtdrukgeweer bij zich had. De jachtopzichter had hem met het geweer, dat op een jachtgeweer lijkt, zien lopen. Het is niet verboden een luchtdrukgeweer te heb ben, maar het mag niet zonder deugdelijke ver pakking op de openbare weg meegenomen wor den. TERNEUZEN Een agent heeft gisteren in zijn vrije tijd twee win keldieven betrapt in een supermarkt in Terneuzen. Hij zag dat twee klanten spullen in hun kleding verstopten. Hij sprak hen aan en zei dat de goede ren wel afgerekend moesten worden. Toen ze dat bij de kassa niet deden, werden dienst doende agenten gebeld. Beide verdachten ont vangen binnenkort een boete van 259 euro. 50Plus-lijsttrekker Henk Krol vliegt vandaag per helikopter in negen uur tijd naar alle provincies. Om 12.13 uur komt hij aan op vliegveld Mid den-Zeeland; hij blijft daar tot 12.37 uur. Krol krijgt er een speciale wens. De wensen uit alle provincies worden over handigd aan de nieuwe Tweede Kamerfractie. Facelift Jeffrey Kutterink Goes -Lisette te Velde, lid raad van bestuur slechts Hotel op de Beek 2 overnachtingen incl. ontbijt Ontvangst met koffie/thee en vlaai Gratis gebruik van Wi-Fi en parkeren Bezoek Valkenburg, Maastricht of Aken Hoteldeal.nl/K03131

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52