broederliefde Primeur in de Kuip: 'We worden kampioen' 3 was vooral een signaal aan zijn me despelers en aan de tegenstander: deze wedstrijd is voor Feyenoord. De spits besloot ook iets uitbun diger te juichen dan normaliter het geval is. „Zag je het?", grinnikte de Ik moest heel snel zijn met doelpunt drie, ik voelde een wissel aankomen Deen. „Dat is omdat ik nu wat lan ger bij deze club speel. Dan krijg je het zelfvertrouwen om je iets meer te tonen. Waar ik de wedstrijdbal heb gelaten? Die gaat met mijn fa milie mee naar Denemarken." Jorgensen ging na de wedstrijd rustig een hapje eten met zijn gas ten. Op weg naar de uitgang geen spannende teksten over de titelrace. Net zo min stoere uitspraken over een eindtotaal qua doelpunten. „Ik heb altijd gezegd dat twintig in een debuutseizoen mooi zou zijn. Ik had een paar wedstrijden niet ge scoord. Daar denk je dan wel aan, dat is normaal toch?" grijpelijke misser. In kansrijke po sitie verzuimde De Jong de wed strijd al vroeg in het slot te gooien. Even daarvoor had hij zijn vierde gele kaart van het seizoen ontvan gen, wegens praten tegen de scheidsrechter. Het was de eerste keer dat De Jong en De Jong in hetzelfde duel scoorden, zag ook hun vader Geor ge op de tribune in de Adelaars- We scoren nu wat makkelijker dan voor de winterstop; een belangrijk verschil horst. Samen hadden ze de ambi tie om na zeven afzonderlijke kampioenschappen dit seizoen voor het eerst een titel écht met z'n tweeën te vieren. Ze lijken te laat op stoom te komen. De ene De Jong werd opnieuw gekweld door fysieke problemen, de andere stoempte door, maar was even geen schim van de eenmans-kop- en knokploeg van vorig seizoen. „We scoren nu wat makkelijker dan voor de winterstop en dat is een belangrijk verschil", aldus de captain. De goals leiden voorlopig weer tot zeges. Daarmee keert PSV te rug in het oude patroon. Winnen en wachten, dat is de komende weken het enige wat PSV te doen staat. Voor wat het waard is. maandag 13 maart 2017 GO Nicolai Jorgensen wordt na zijn derde doelpunt ge wisseld en door trainer Gio vanni van Bronckhorst be dankt voor bewezen dien sten. FOTO PRO SHOTS - Nicolai Jorgensen Feyenoord - AZ is 77 minuten oud, als de Kuip plots hevig begint te grommen, woest fluitend en tierend. Wegwerp gebaren rollen van de eerste rijen. Een orkaan van afkeur weerklinkt. Wie niet beter weet, zou denken dat er zojuist een onterechte strafschop is gegeven. Niets is minder waar: de weifelende grensrechter heeft het gewaagd een ingooi aan AZ te geven, ietsje voorbij de middellijn. Je voelt het weer aan alles, de Kuip is dit seizoen bijna letterlijk een onneembare vesting, waar geen enkele plek is voor relativering, verslapping, nuance of cadeau tjes. Dit elftal van Giovanni van Bronckhorst heeft in alles een ongekende wisselwerking met het Legioen. „We voelen ons hier ongelooflijk sterk", zegt uitblinker Nicolai Jorgensen na afloop. „Die steun is fantastisch." Nog geen wedstrijd verloor Feyenoord dit seizoen in eigen stadion. Als het tegen AZ 5-1 staat, stijgt vanaf de bovenste ring het liedje op dat nog niet te horen was dit seizoen: 'We worden kampioen!'. Zo snel als het gekomen is, zo snel sterft het ook weer weg. De Stadiontri bune overstemt het kampioens lied, in de wetenschap dat er weer een volgende horde is ge nomen. Niets meer, niets minder. - Luuk de Jong Voor het eerst scoorden Siem (I) en Luuk de Jong in hetzelfde duel. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41