Op het pak genaaid 9 bloemen dit voor jaar op geheel eigen wijze in de mix worden mee genomen, bij voorkeur in een maxi-look. Denk: lange jurken, 'bohe- mian style' (boho) - of juist met Engelse charme zoals in het populaire Corn wall en Midsummer County met hun cottages en rozen- tuintjes. We zien wit als basis, strooipatronen van bloemen, offkiersjassen met ritsen en patchworkspijkerbroeken. Geen opeenstapeling meer van fluweel, kleur en boho franjetassen. De welbekende Ibiza-stijl van kaki tunieken, rieten manden met pompons en kelim enkellaarzen maakt plaats voor een met fijne zilve ren sieraden, tailleriemen en boots met uitsneden en grote gespen. Alle perfect voor de voorjaarsgarderobe. vooral pronkstillevens, met enorme tulpen en rozen. Maar nu is de wilde weidebloem weer aan de beurt. Dessins in de collectie van McQueen tonen korenbloemen, roze strandkruid ofwel Engels gras en bloemetjes van de aardap pelplant. Een betoverende mix die doet denken aan de rol van bloemen in de Zweedse mid- zomernachtfestiviteiten. Rozentuintjes De visuele vertaling van de Scandinavische midzomer nacht sluit aan bij de mys terieuze, natuurlijke trend. Veel groen, veel bloem, en vooral dromerig. Landelijke schoonheid brengt de nodige romantiek terug in de win kels. Een contrast met die andere trend, 'at leisure' - sportief ogende kledij voor overdag. Maar door de vele vertalingen van het landelijke schoonheid-thema kunnen Blouse €275 PATCHES De winkels liggen vol geborduurde patches, klaar om op je kleding te strijken Zeven trendkleuren voor 2017. The Greenery, een fris geelgroen (m), is dé kleur van het jaar. Ballerina's met gesp, Zara, €29,95 Jack met madeliefjes, Fabienne Chapot, €120 maandag 13 maart 2017 Zwarte laktop River Island, €33 Langejurk Marks&Spencer, €59 met ruches, Zara, €29,95 Tas Michael Michael Kors via Net-a-Porter.com, Minirokje NewLook, €29,90 Naaid en draad gaan dit seizoen even hard over de toonbank als leren ballerina's met studs en banden. Was het vroeger onderdeel van de opvoeding of gewoon tijdverdrijf, tegenwoordig is borduren 'haute fashion'. De borduurrevival is deels te danken aan Alessandro Michele van Gucci. De afgelo pen drie seizoenen stuurde Gucci name lijk geborduurde tas sen, sweaters, spijker broeken en jassen de catwalk op. En dan geen wollen kruis steekwerkjes in een ouderwets patroontje, maar chinoiserie, exo tische dieren en bloe men. Het gevolg is dat de winkels vol liggen met patches, klaar om op elk kledingstuk te strijken dat zich daar voor leent. Maar de echte en thousiastelingen gaan zelf aan de slag. En dat is te zien op Insta- gram en Facebook. Website Etsy, waar creatievelingen en ontwerpers hun waar rechtstreeks aan de mens kunnen bren gen, staat eveneens vol met huiselijke af beeldingen en tegel spreuken in de fijnste kleurcombinaties, maar met licht afwij kende teksten als 'rot op' en 'kak'. Ook hip pere varianten, geïn spireerd op bijvoor beeld David Bowie's Ziggy Stardust en Aladdin Sane, doen het goed op spijker- jassen, truien en zelfs pannenlappen. Het borduurwerk vindt zijn charme in de wat knullige 'hipster' afbeeldingen en im perfecte manier van toepassen. Een regenboogkleurige paddo op het niveau van Lesage - het be roemde borduuratelier in Parijs dat voor Cha nel de bewerkelijkste patronen realiseert - is niet nodig. James T. Merry, de maker van menig de coratief masker voor de IJslandse artiest Björk, heeft inmiddels een eigen schare aan hangers. Oude logo sweaters van merken als Nike, Umbro en Champion worden door hem voorzien van weidebloemen, paddenstoelen en woekerend onkruid. 'Uitverkocht', valt regelmatig op zijn website te lezen. De wachttijd voor een trui van zo'n 800 dollar kan enkele maanden in beslag nemen, want elk exemplaar wordt door Merry zelf met de hand geborduurd. Zelf aan de slag? Op YouTube staan instructievideo's en logosweaters vind je volop bij vintagewin kels of de kringloop. -Xaviera Aubri ©jtmerry.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33