4 Mary Borsato voor mij? Zelfs als ze een keuze ge maakt hebben, kijken ze niet naar het merk. Waar het ze om gaat, is of ze er prachtig uitzien. Wel vinden ze het leuk als het een model van mijzelf is. Vaak signeer ik de jurk dan aan de binnenkant, of ik zet er een leuk gedichtje in." „Sowieso werk ik alleen op afspraak, want ik wil de tijd kunnen nemen voor je. Dus we gaan eerst lekker een kopje koffie drinken en dan vraag ik wat je wilt en wat het budget is - ik vind het belangrijk om dat te respec teren. Vaak hebben de aanstaande bruiden zelf duidelijke ideeën of is er een thema voor de bruiloft. Of ze hebben een speciale maat. Het gebeurt vaak dat vrouwen bin nenkomen met hangende mond hoeken: 'Je zult wel niks voor mijn figuur hebben', zeggen ze dan. Maar van een heel moeilijk figuurtje kan ik iets beeldigs maken. Ik vind het heerlijk als ze stralend weer naar buiten lopen met een nieuw zelfbeeld: nooit geweten dat ik zo'n mooie hals heb, dat ik een taille heb, dat ik mooie schouders heb. Vrouwen met een maatje meer zijn vaak onzeker, wat totaal niet nodig is. Vaak is de eerste jurk die ik voor ze uitzoek al raak, dat gebeurt me heel vaak. Dan laat ik ze altijd nog een paar japonnen passen, voor het gevoel en voor de bevestiging: ja, het is toch die eerste." „Neem niet te veel mensen mee. Soms staan ze hier met zeven man: de moeder, zusjes, beste vriendin, beste vriendin van de buurvrouw van de moeder en daar weer de tante van. Heel gezellig, dan is het hier net een cafetaria, maar het werkt niet. Want ze bemoeien zich er allemaal mee. Dan staat het bruidje zelf te stralen in de paskamer: 'O, dit vind ik echt heel mooi.' Komt ze achter het gordijn vandaan, en dan begint het commentaar. 'Vind je dat achter kantje leuk?' Of: 'Dat kan jij niet hebben, joh.' Het gaat niet om wat zij ervan vinden. Belangrijk is of de bruid zichzelf mooi voelt. Neem een paar mensen mee bij het uitzoeken en weer andere voor het doorpassen. Zo kun je meerderen erbij betrekken en hoeft niemand zich buitengeslo ten te voelen." „Weinig. Eigenlijk ben ik daar ook niet zo'n voorstander van. Sowieso vind ik het veel leuker als het een verrassing blijft voor hem hoe zij eruitziet. Bovendien is het vaak het soort man dat zich er heel nadrukke- Trouwjurken en nog meer trouwjurken. Het is te verwachten in een bruidsmode zaak, maar De Witte Markies, de winkel met-atelier van Mary Borsato, puilt uit. Ze gaat voor in de zaak en houdt de ene na de andere prachtige japon omhoog: zijde, tule, kant met fijne kraaltjes, bloemetjes, steentjes en glittertjes. Bijna 72 jaar is Mary; al bijna veertig jaar runt ze haar Alkmaarse winkel met groot succes. En, héuit de speakers klinkt muziek van haar beroemde zoon. Toeval? Streng: „Schat, ik kan geen Gerard Joling opzetten hier, toch? Hoewel, die zit er ook tussen. De mensen vinden het leuk, en ik luister er graag naar. Nee, het gaat niet vervelen, natuurlijk niet. En de cd's rouleren, hoor." „Helemaal niet chic juist. Je ziet dat het knus is, toch? Als klanten bin nenkomen, is dat het eerste wat ze roepen: O! Wat is het hier gezéllig! Krijgen ze een kopje thee of een wijntje desnoods. Vooraf zeggen de mensen: 'Ga jij naar De Witte Markies? Nou, dan moet je echt je portemonnee trekken.' En dan durven ze niet. Zo jammer. Ik zeg het in elk interview, maar ik kom maar niet van dat exclusieve imago af." „Ja, maar zie je mij ooit op feestjes? Als ik wil, kan ik drie keer per week, de uitnodigingen liggen er. Je zal mij nóóit op een feestje zien, of het moet mijn eigen verjaardag zijn." „Er zijn japonnen in elke prijsklasse. De keuze is het grootst bij een budget tussen de 1.000 en 2.000 euro. Maar ik verkocht afgelopen weekend nog twee jurken die daaronder zitten: een van 598 euro en een van 800. Ga je voor couture, dan begin je vanaf zo'n 2100 euro." „De lage rug is nu aan de hand, soms tot bijna aan de bilnaad. Volledig open of met een doorzichtig nude tule zodat het wel bedekt is, maar visueel toch open aandoet. Sowieso zijn nude-kleuren heel erg gewild. Dat geldt ook voor cham pagne- en diamond-tinten. Het kraakheldere wit, daar is eigenlijk niet zoveel vraag naar. Wat je ook veel ziet, zijn japonnen die aan de voorkant kort en achter lang zijn." „Ja, dat een trend het ene seizoen in is en het andere seizoen weer uit, zie je in deze branche niet. Dat kan eigenlijk ook niet, want vaak koopt een bruid in januari een japon voor haar bruiloft in november. „De lage ruggen zijn al een paar jaar erg populair en dat zet ook nog wel even door. Wat er nu weer aan zit te komen, zijn wat ik de 'ruisende rokken' noem: wijde rokken met veel volume." „Vroeger had je dat meer, nu wordt daar eigenlijk niet zo op gelet. De vraag waarmee vrouwen binnen komen is: heb je een mooie japon Mary - moeder van Marco - Borsato runt al veertig jaar een boetiek in bruidsmode. Gevraagd naar de laatste trend voor bruidjes: 'De lage rug is nu aan de hand.' maandag 13 maart 2017 PASPOORT Geboren Heiloo, 1947. Groeide op in Alkmaar en woont nu in Stompetoren. Carrière Werkte als verpleegster en fitnessinstructeur en winkelmedewer ker met een neus voor bruidsmode. Begon in 1977 haar eigen zaak. Privé Was ge huwd met Roberto Borsato. Momen teel alleenstaand. Het stel heeft drie kinderen: Marco, Armando en Sylvana. ik wil... Hoe gaat u te werk als een aan staande bruid hier binnenstapt? Welke tip geeft u vrouwen die gaan shoppen voor een bruidsjurk? Krijgt u ook mannen in uw zaak? Tekst Caspar Pisters Foto's Shody Careman Uw winkel is minder opgeprikt en chic dan ik had verwacht. Wellicht omdat u als persoon een society-imago heeft? Wat is de vanaf-prijs voor een bruidsjurk? Welke trends zijn momenteel gaande in bruidsmode? Verlopen bruidsmodetrends meer geleidelijk dan reguliere mode? Zijn er bepaalde merken die zeer populair zijn? die jurk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29