Hollandse kunst Stijlwijzer Kopen vanaf de catwalk Mo Anwar (30: Museum stukken 3 Mode-item van het seizoen: de 'aangeklede' ballerina 3 VRAGEN AAN... COLOFON Coördinatie Koos de Wilt Project- en eindredactie Annet de Groot Modeadvies Xaviera Aubri Regiocoördinatie Susanne den Boer, Bert van den Hoogen, Tom Kuiper, Anouk Mommer, Lizette van Neer, Conny Taheij, Rob Wissink Vormgeving Annemarie Gorissen, Mariska Schotman Deze bijlage is een uitgave van ADR Nieuwsmedia. Directeur journalistiek Erik van Gruijthuijsen Zakelijk directeur Bart Verkade. de Persgroep Nederland. is moderedacteur voor Vogue Arabia en voor Vogue Man Nederland. Zijn magie met volume en bor duursels is legen darisch en veel gekopieerd door anderen. Na een sla perige periode bracht ont werper Nicolas Ghesquière het modehuis weer aan de top, en werd de 'city' een van de meest gewilde tassen ter wereld. Een overzichtstentoon stelling in het Londense Victo ria &Albert Museum laat met honderd uitzonderlijke kleding stukken van de couturier en van zijn voormalige leerlingen André Courreges en Emanuel Ungaro zien hoe sterk Balenciaga's invloed is op de hedendaagse mode. Ga eens naar Londen! Mia Farrow, Elizabeth Taylor en Audrey Hepburn, ze droegen stuk voor stuk couture van de Spaanse ontwerper Cristobal Balenciaga. PRODUCTIE XAVIERAAUBRI maandag 13 maart 2017 Dat Nederlandse vormgeving en kunst geliefd zijn in de modewe reld is geen geheim. Voor een tweede keer gaat het Italiaanse modehuis Marni een samenwer king aan met een Nederlander, dit maal kunstenares Ruth van Beek (de eerste keer was met illustrator Rop van Mierlo). Deze limited edi tion T-shirts, tops, jassen en shop pers is versierd met collages van beelden uit fotoboeken die op nieuw zijn vormgegeven door vou wen, knippen en het toevoegen van beschilderd papier. Tas verkrijgbaar via marni.com, €330 Hoe vind je dat wat bij je persoon lijke stijl past? Hoe ontwikkel je die stijl, en hoe creëer je een unieke garderobe? Deze en meer vragen worden beantwoord in The Art of Dressing door Tziporah Salamon. Het boek staat vol 50-plus vrou wen die zich trends eigen hebben gemaakt, alle faux-pas al eens hebben begaan en nu beschikken over een sterke stijlpersoonlijk heid. Vol inspiratie en doe-het- zelfvoorbeelden. The Art of Dressing - Tziporah Salamon, Rizzoli, €35, vanaf april 2017. FOTO OMSLAG: JACQUELINE DE HAAS Itoze satijn, Zara, €29,95 De modewereld verandert en ook het aanschafmecha- nisme. See now, buy now-mo deshows bieden shoppers de kans om gelijk te kopen wat de catwalk afloopt. Zo ook bij H&M Studio, dat het groots aanpakte met een interac tieve pop-upstore en een op treden van The Weeknd. De collectie vol met spannende ontwerpen zoals ibuprofen- IWat valt op deze zomer? „Wat je veel ziet, is dat ontwer pers je meenemen in het pro ces van maken; hoe een collectie ontstaat. Alles is geïnspireerd op de moodboards waarmee ze wer ken. Dit seizoen zie je prints, veel strepen, veel roze... En steeds meer designers kijken naar street- style en niet alleen de catwalk. Alles zit ook losser. Volume is het nieuwe strak." 2 Vogue Arabia: vertel! „Had er allang moeten zijn. Die markt telt 150 miljoen vrouwen. Elk groot merk heeft een winkel in de Arabische wereld, of dat nou in Dubai, Saoedi-Arabië of Koeweit is. Het blad vertegenwoor digt 22 landen, waaronder Ma rokko, Egypte en Qatar. De vrou wen voor wie Vogue Arabia be stemd is, reizen in Europa en de VS. Daarom is deze Vogue tweeta lig: Engels en Arabisch. Als Marok kaanse Nederlander ben ik trots daar onderdeel van te zijn. „De lancering werd uitgesteld van wege Arabische tradities die bot sen met het Westen, maar de ti ming is perfect: er is nu een geslui erd model dat shows loopt, Halima. De Saoedische prinses Deena Ab- dulaziz is hoofdredactrice en Gigi Hadid is de eerste cover. Kregen we het verwijt: waarom geen Ara bisch model? Maar veel mensen weten niet dat Gigi van Palestijns- Nederlandse afkomst is." 3 Wat is de toekomst? „Mode ligt onder loep. Het moet weer uniek worden. Ex clusieve salonshows, een verbod op mobieltjes. Nieuw is dat je gelijk na de show de stukken al kunt kopen. Het opval lendst: binnen één modeshow komen zowel mannen als vrou wen de catwalk op." De klassieke ballet schoen krijgt een make over met studs, linten en gespen. Miu Miu was de pionier van de deco ratieve balle rina en bracht een vleugje rock- 'n-roll in het simpele ontwerp. Maar ook an dere merken weten de schoen wat pit te geven met linten, pompons en zelfs laserillustraties. Met geruite linten, Miu Miu via netaporter.com, €565 roze windjacks, gestreepte pyjamapakken en witte maxirokken is inmiddels ook te koop in de winkel. C hm.com O Balenciaga: Shaping Fashion, vanaf 27 mei in het V&A. vam.ac.uk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28