1 Thierry Baudet is Zeeland goedgezind Ride for the Roses Zeeuws-Vlaanderen loopt beter dan Midden-Zeeland De inschrijvingen voor de eerste Delta Ride for the Roses in Zeeuws- Vlaanderen lopen als een tierelier. Al 1400 mensen hebben zich opgegeven voor het fietsevenement, tegenover zon 700 voor de editie Midden-Zeeland. Dat wekt her en der enige wrevel. maandag 13 maart 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl VERKIEZINGEN: NOG 2 DAGEN - De belangstelling voor de straö in Scharendijke was zaterdag groot. In colonne gingen ruiter en paard naar het strand. Het straöseizoen wordt komende zaterdag in het Schouwse Serooskerke afgesloten. Tijdens de straö worden de paardenvoeten in zee gewassen. Jeffrey Kutterink Vlissingen Het is dit jaar voor de allereerste keer dat de Delta Ride for the Roses ook een editie in Zeeuws-Vlaande- ren heeft. Op zondag li juni starten de deelnemers vanaf de Markt in Terneuzen. Dat is een dag na de in middels bekende editie op Midden- Zeeland, die vanuit de Zeelandhal len in Goes van start gaat. Hoewel het nog erg vroeg is, lijkt de editie Zeeuws-Vlaanderen po pulairder dan die boven de Wester- schelde. „De inschrijvingen voor Zeeuws-Vlaanderen lopen gewel dig", zegt Frits Bakker, coördinator voorde editie Zeeuws-Vlaanderen. „Het is de eerste editie voor Zeeuws-Vlaanderen en dus is het een sprong in het diepe. Maar het loopt boven verwachting." Op de Markt in Terneuzen zullen niet meer dan 2500 mensen kun nen starten, verwacht Bakker. Ruimte voor meer deelnemers is er eenvoudigweg niet. „We hopen niet dat het tot een inschrijfstop komt. Een feest wordt het zeker. Er is dan ook het jazzfestival, dus het wordt sowieso een geweldige sfeer." Bakker denkt dat er dit jaar wel eens een waterbedeffect kan optre den. „Er zullen zeker mensen zijn die na jaren fietsen door Midden- Zeeland, nu eens een rondje door Zeeuws-Vlaanderen willen fiet sen." En dat wekt volgens ingewij den her en der wat wrevel. „Er is wat bezorgdheid", bevestigt Bak ker. „Sommigen vragen zich toch af We hopen niet dat het tot een inschrijfstop moet komen -Frits Bakker, coördinator Ride op Zeeuws-Vlaanderen of de editie Zeeuws-Vlaanderen dit jaar populairder zal worden dan die in Goes." Voorzitter Eddie Bogaert van de Delta Ride for the Roses ziet het nog helemaal niet somber in. „Het is nog erg vroeg en dus lastig in te schatten hoeveel mensen meedoen in Midden-Zeeland. Sommigen zijn vroeg, anderen laat met in schrijven. Ook zijn er opvallend veel mensen die zowel op zaterdag als op zondag rijden." Bogaert ontkent dat hij zich zor gen maakt. „We hopen dit jaar - in clusief de Ladies night ride - boven de 5000 deelnemers uit te komen." De opbrengst van beide edities gaat naar KWF kankerbestrijding. „We verwachten meer geld op te halen dan vorig jaar", zegt Bogaert. Vorig jaar reden in totaal 4274 mensen de Delta Ride for the Ro ses: 629 dames bij de Ladies night ride en 3645 deelnemers bij de ver schillende toertochten. De deelne mers fietsten 115.276 euro bij elkaar voor KWF kankerbestrijding. It FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Zorgen over succes Ride

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16