Mo-n Tl oodV/nz&n, tiMst de stedensp&aalisti VAN NOOD EUWS 11 22 miljoen tegoed van crimineel Chapters in horeca na sluiten clubhuizen ftxti bol.com* /jfg) ra Antwerpen 109,- Parijs 109,- Gent 109,- Berlijn 129,- Kopenhagen 169,- Boek nu www.vannood.nl of bel 088 - 10 30 850 De overheid heeft de afgelo pen vijfjaar bijna 32 miljoen euro voorgeschoten aan slachtoffers van gewelds- en zedenmisdrijven. Dat was no dig omdat de dader de door de rechter opgelegde schadever goeding niet tijdig had be taald. Van een kleine 22 mil joen euro van het voorgescho ten bedrag is de kans klein dat die ooit wordt terugbetaald. Als uiterste dwangmiddel, dus als iemand na meerdere aanmaningen nog niet be taalt, kan de dader worden vastgezet in de gevangenis. Momenteel staat in totaal nog bijna 22 miljoen euro open van de bijna 32 miljoen die justitie de afgelopen jaren heeft voorgeschoten aan slachtoffers. De voorschotre geling is vijfjaar geleden in het leven geroepen om ervoor te zorgen dat slachtoffers voor uitbetaling niet meer afhan kelijk zijn van de dader. In vijf jaar tijd werd ruim 38.000 keer een schadevergoeding opgelegd bij gewelds- en ze denmisdrijven. In bijna 20.000 van deze gevallen be taalden daders niet op tijd. Ik ga vol overtuiging de Tweede Kamer in Onderzoek naar gefolterde Indonesiër De rechtbank in Den Haag laat de littekens onderzoeken van een Indonesiër die in 1947 zegt te zijn gefolterd door Nederlandse militairen. De inmiddels hoogbejaarde oudstrijder Yaseman zegt dat hij onder meer elektrische schokken kreeg toegediend met een veldtelefoon, nadat hij was gevangengenomen op het eiland Java. Tot die conclusie komt de Zwolse burgemeester Henk Jan Meijer (VVD), voorzitter van de landelijke strategische overleggroep die met gemeenten, politie, OM, FIOD en Belastingdienst motorbendes aan pakt. Het is voor het eerst dat over een landelijke toename wordt ge sproken. „Exacte cijfers zijn lastig aan te geven, maar de bendes mani festeren zich duidelijk in horecage legenheden." De afgelopen jaren richt de over heid zich op het tegengaan of slui ten van clubhuizen van de Hells Angels, Satudarah ofNo Surrender. Gemeenten doen met succes een beroep op de Horecawet of het be stemmingsplan om een motorhonk te weren. Maar het succes van die strijd kent een keerzijde. De lokale chap ters van motorbendes gaan vervol gens op zoek naar nieuwe plekken om samen te komen. „We zien dat chapters meer fluïde opereren", Ze zijn op zoek naar een tijdelijke locatie en komen dan uit bij horecagelegenheden zegt Meijer. „Ze zijn op zoek naar een tijdelijke locatie en komen dan uit bij horecagelegenheden." In verschillende gemeenten was de invloed van motorbendes in ca fés en clubs al voelbaar. Afgelopen maand waarschuwde burgemees ter Theo Schouten (PvdA) van 01- denzaal horecaondernemers al voor de komst van Satudarah of Hells Angels. In een brief gaf hij tips om een huisreglement op te stellen, waarin bijvoorbeeld groepsvor ming niet wordt getolereerd. Het gemeentebestuur van Den Bosch heeft in de horecaverorde- ning opgenomen dat motorbendes geen bijeenkomsten mogen hou den in cafés. In Tilburg is het in het centrum verboden in groepskle ding horecatenten te betreden. Handhaving in de horeca is één van de landelijke speerpunten ge worden in het beleid tegen crimi nele motorbendes. Ook zoekt de landelijke overleggroep van burge meester Meijer contact met Ko ninklijke Horeca Nederland „om te bekijken hoe horecaondernemers handvatten kunnen worden gebo den" om bendes te kunnen weren. Een meerderheid van de burge meesters heeft zich afgelopen jaar uitgesproken voor een verbod op criminele motorbendes. Het Open baar Ministerie is afgelopen no vember een zaak gestart om de Bandidos te verbieden. Die zaak wordt pas in oktober van dit jaar behandeld. Veel te laat, als het aan burgemeester Meijer ligt. „Dit laat zien dat de procedure van het ci viele verbod niet aansluit bij de problematiek." "Eczeem middel wereldwijd succes dankzij bouwvakker" HOLLAND ff BARRETT Leuke excursies en heerlijke diners voordelig bij te boeken! GRATIS steden inspiratie gids AL VANAF AL VANAF AL VANAF AL VANAF AL VANAF maandag 13 maart 2017 GO DEN HAAG De ernstig zieke Léonie Sazias staat op nummer twee bij 50Plus DEN HAAG Cafés kampen met motoraangs Infiltratie van criminele motor bendes in horecagelegenheden neemt landelijk toe. Dat is het gevolg van de sluiting van een flink aantal clubhuizen. Koen Voskuil Zwolle A Geen groepskleding in cafés in Tilburg, fotoanp —Henk Jan Meijer LENTE JW, Tijdens de Lammetjesdag in Loenen lopen de beestjes vrij tussen de marktbezoekers lopen. Een perfecte kans de lam metjes te aaien. Daar hoort een lentezon bij. foto kevin hagens advertentie Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eczeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 15 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff zelf staat te boek als één van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. "Ik zei tegen mijn vrouw: Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt. Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleek te helpen. Chemische producten (o.a. met hormonen) maakten de huid dunner, andere opties (o.a.. teerzalf, lichttherapie) hielpen hem niet. We zochten het dus in een andere hoek en begonnen met het uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product; het gaf prachtige resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff heeft het verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Ook in Nederland is Grahams al bij veel drogisterijen en gezondheidswinkels beschikbaar. "Dagelijks horen we nieuwe verhalen over eczeem, jeuk en droge huid. Het is fantastisch om hen nu Grahams te kunnen bieden. We begonnen ooit om onze zoon te helpen, helemaal niet met het idee om het op de markt te brengen. Voor ons geeft het enorme voldoening om van gebruikers te horen hoe speciaal Grahams voor ze is." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt Geoff: "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve producten voor bestaan". Grahams Eczeem Crème is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. Grahams is o.a. verkrijgbaar bij: Grahams skincare www.grahams.nl REIZEN 3 daagse busreis Vertrek in jut, aug 3/4/5 daagse busreis Vertrek in o.a. apr, mei, jun, jul, aug, sep, okt 3 daagse busreis Vertrek in apr, mei, jun, jul, aug, sep, okt 4/5 daagse busreis Vertrek in o.a. apr, mei, jun, jul, aug, sep, okt 4 daagse busreis Vertrek in apr, mei, jun, sep, okt, nov Alle fouten voorbehouden. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12