4 Psyche De 'zwevende kiezer' staat niet alleen in het stemhokje, maar ook voor het schap in de supermarkt, bij de koffieautomaat en hangt thuis op de bank. Hoe zet je twijfels om in daden? oe lekker zou het zijn als Mark Rutte een keer zou zeggen: 'Ik weet het gewoon effe niet'?", zegt Kirsten van Teijn (27). De cabaretier toert momenteel door het land met haar voorstelling Zalf, die in recensies werd bejubeld als een 'ode aan de twijfel'. Voor alle duidelijkheid: twijfelen is zeker niet altijd fijn, zegt Van Teijn uit eigen ervaring. „Ik dacht lange tijd dat ik dom was. Ik had namelijk niet direct overal een antwoord op. Ik wil graag na denken voordat ik mijn mening geef, ook omdat het in mijn hoofd soms alle kan ten op gaat. Dan ga ik vandaag niet er gens over twitteren, want morgen denk ik er misschien toch anders over. Ik houd dus vaak mijn mond en denk na, zoek de nuance. Met het risico dat andere men sen denken dat je dom bent of vinden: nou zeg, dat mens weet het niet. Om die reden zou ik niet erg geschikt zijn als gast bij talkshows, waar je a la minute óveral een antwoord op moet hebben. Met mij aan tafel zouden er nogal wat stiltes vallen." Stilte. Daar zegt de cabaretier wat. Want voor mensen die veel twijfelen, is stilte van belang om een goede afweging te kunnen maken. Maar in het dagelijks leven ontbreekt stilte meestal. Daardoor lijkt het soms 'dodelijk' om te zeggen dat je worstelt, dat je wikt en weegt, dat je begrip hebt voor het standpunt van die ander. Of dat je de nuance zoekt. Van Teijn: „Na de voorstelling komen vaak mensen naar me toe die zeggen dat ze zich in mijn verhaal herkennen. Men sen die heus wel iets te zeggen hebben, maar alleen als ze een weloverwogen mening hebben gevormd. Begrijp me Blij dat ik twijfel Teksl LEOVANMARREWIJK Illustratie STUDIO VONQ 381 zaterdag 11 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 95