f! Tips van de week Foute directeur QUIZ ABZAG'T STEFAN OP REPEAT voice. My voice will help you to get into Europa.' Von Sydow gaat de kijker onder hypnose brengen door tot tien te tellen: 1,2,3 Het is de ultieme overgave waarop regisseurs hopen: een publiek dat zich helemaal wil loos overgeeft. Een niet representatieve enquête in mijn omgeving naar de mooiste filmopening aller tijden levert een andere winnaar op: de eer ste zes minuten uit Once Upon a Time in the West, de western van Sergio Leone. Niemand zal de beelden van dat verlaten, bouwvallige treinstationnetje vergeten waar drie gevaarlijke types rondhangen. Geen woord wordt er gesproken, totdat de trein arriveert en Charles Bronson uitstapt en voor het eerst playbackt op zijn mond harmonica. Familieachtergrond Terug naar Midnight Sun, dat zich afspeelt in een regio waar de zon in de zomer dag en nacht schijnt. Na het overdonderende begin stelt de serie geen moment teleur. Vooral het personage van de Franse detective (een voortreffelijke rol van Leila Bekhtionthoud die naam) is fascinerend, mede door haar ingewikkelde familieachtergrond. Het ver haal moet de kijker zelf maar ontdekken. Er zitten elementen in van antropologische aard (het lot van het Sami-volk in het noor den van Zweden) en veel heel originele mis daden. Een aanrader dus. 41 Mooi concert, topserie, prachtig album inde spotlight magazine 27 Don't Breathe Blinde personages lijken op het eerste gezicht willige slachtoffers in thrillers. Soms zijn zij inventiever dan hun belagers. In Don't Breath krijgt een blinde oorlogsveteraan te maken met drie jongeren die zijn huis binnendringen. Thijs Boontjes Roxeanne Hazes - Ballade van de moord Een murderballad uit de polder. Heerlijk vette smartlap over een onvervalste crime passionel. Op een slepend drumritme vertelt het liefdeskoppel hoe hun romance in niets anders dan de dood kon eindigen. Moordteam In de serie werken Zweden en Frankrijk samen bij het oplossen van moorden. Met Leila Bekhti (boven en links) als Franse speurder. Midnight Sun Het geheim van Nielson schuilt in het schijn baar eenvoudige. Maar liedjes als Hoe, Sexy als ik dans en Hotelsuite zitten zo vernuftig in elkaar dat een bezoekje aan eigen concert avond, vanavond in de voormalige Heineken Music Hall, zeker de moeite waard is. Een van de beste thrillerseries van de laatste jaren is de BBC-reeks The Night Manager die sinds kort in Nederland is te zien, geba seerd op een boek van John Le Carré. Met Tom Hiddleston in de titelrol. Spannend tot de laatste minuut. Zie uitzendinggemist.net. Alison Krauss maakte met Robert Plant al het fenomenale album Raising Sand (2008) en heeft nu het album gemaakt dat haar solo groot succes kan bezorgen. Wind City is een verrukkelijke cocktail van vrolijke country, fijnbesnaarde bluegrass en melodieuze folk. De Deense familie Mikkelsen bulkt van het talent. Mads (51) is wereldvermaard door rol len in films als Jagten, A Royal Affair en als schurk in de James Bond-film Casino Royale. Zijn oudere broer, Lars Mikkelsen (52), is minstens zo imponerend. Hij werd bekend door de series The Killing en House of Cards. Lars toont zijn sinistere kant in de Deense speelfilm The Day Will Come (vanaf deze week in de bioscoop), waarin hij een foute directeur van een jongensinternaat vertolkt. Vrijdag begint de vijfde serie van de Holland Zingt Hazes-concerten in de Ziggo Dome. Van welke artiest nam André Hazes géén lied in Ne derlandse versie op? a. Tom Petty b. Gloria Gaynor c. Peter Maffay d. Kenny Rogers B PJOOMIUV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84