'Hij heeft oog voor maar ik word soms gek van de zooi' Die van mij HIJ GEEFT ME WEL GELIJK, MAAR NIET MIJN ZIN Tekst PAM VAN DER VEEN Shirley (32) viel als een blok voor de gepassioneerde Jeroen (38). Maar bij dat ongebreidelde enthousiasme horen ook minder leuke kanten, ervaart zij. Shirley: „Jeroen is heel bevlo gen, heeft allerlei hobby's en kan daar gepassioneerd over praten. Dat is ook waar ik op viel, zijn enthousiasme, zijn openheid, dat makkelijke en gezellige kletsen. Ik ken niemand die Jeroen niet aardig vindt, zo'n jongen is hij. Ik was meteen ondersteboven van hem. Wat ik me pas later realiseerde, is dat bij al die hobby's ook allemaal spullen horen. Als kunstfreak koopt hij niet alleen steeds nieuwe schilderijen, zeef drukken en kleine sculpturen, terwijl we al muren tekort hebben, maar heeft hij ook stapels boeken en tijdschriften over kunstenaars die hij goed vindt. En als liefhebber én producent van acid en andere moeilijke elektronische muziek beschikt hij niet alleen over een enorme collectie platen, maar verzamelt hij ook vintage synthesizers. Van die bakbeesten uit de jaren 70. Uren zoekt hij ernaar op eBay, desnoods midden in de nacht zit hij erop te bieden. Hij laat ze verschepen vanuit Amerika en zet ze thuis in zijn werkkamer. Dat is wat Jeroen doet, waar hij hele maal voor gaat. Natuurlijk word ik soms gek van de zooi, maar hij heeft wel een oog voor goede kunst. Gelukkig ver koopt hij ook weer van alles, maar er komt wel meer binnen dan eruit gaat. Nu moet hij toch alles verhuizen, want ik ben hoogzwanger van ons tweede kind. Vorige keer heb ik mijn kamer ingeleverd, nu is Jeroen is aan de beurt. Hij heeft een studio buitenshuis gevonden en loopt nu te steunen en te kreunen dat hij alles moet verhuizen. Ik zit hem op zijn nek, want de hormonen gieren en ik wil alles op tijd klaar heb ben. Maar in het tempo dat Jeroen aan houdt, zie ik onze baby straks in z'n wiegje tussen de platen en de muziek- posters liggen. Elke avond reken ik Jeroen voor: 'Nog zo veel dagen tot de uitgerekende datum.' Dan gniffelt hij maar wat. Hij weet dat hij fout zit, maar probeert het weg te lachen. 'Komt goed, schatje.' Positief of laconiek? Ik vrees het laatste. Zijn verzameldrift beperkt zich niet tot spullen, maar strekt zich uit tot sociale contacten en gebeurtenissen. Als de term 'fomo', fear of missing out, op iemand van toe passing is, is het wel op Jeroen. Het zal eens een keer leuk zijn zónder hem; dat kan echt niet. Festivals, feestjes, concer ten, naar de kroeg - vroeger ging ik met hem mee, nu gaat hij meestal met zijn vrienden. Ook als ik liever niet heb dat hij gaat, bijvoorbeeld omdat ik bekken- pijn heb en ons zoontje druk is, of omdat ik wil dat hij aan de babykamer werkt. Dan krijg ik last minute te horen dat hij 'nog even een biertje gaat drin ken' en zet hij vervolgens snel z'n tele foon uit. Maak ik hem later duidelijk dat ik het niet cool vindt dat hij gaat stappen in plaats van klussen, dan zegt hij: 'Klopt, dat had ik niet moeten doen.' Om de volgende keer gewoon wéér te gaan. Zo geeft hij me dus wel gelijk, maar niet mijn zin. Laatst was-ie om 3 uur 's nachts nog niet thuis. Na zes keer bellen nam hij pas op en heb ik een tirade over hem uitge stort. Jeroen, duidelijk beschonken, be greep niet waar ik het over had. Hij zou er die ochtend toch gewoon voor me zijn? Inderdaad slooft hij zich de vol gende dag uit om de lieve, behulpzame vader en partner te zijn en mij op mijn wenken te bedienen. En ik? Ik doe een tijdje passief-agressief, maar ik ben heel slecht in boos blijven." 41 181 zaterdag 11 maart 2017 goede kunst CS Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75