We kennen elkaar, al zil jij in mama's huik en sla ik hier aan de buitenkant. „Arno is inderdaad een echo van Berry. Dat komt doordat ik zelf ook op die jongens leek toen ik zo oud was. Ze doen zich heel stoer voor, maar vanbinnen zijn ze vrij kwets baar." „Dat had ik nooit gedurfd als ik thuis geen 15-jarige dochter en 20-jarige zoon had rondlopen. Als een spion heb ik hun gesprekken afgeluisterd. En ik ben bij ze te rade gegaan: hoe zou je dit zeggen, klopt deze dialoog? Zo wist mijn zoon me te vertellen dat de Marokkaanse Milo in het verhaal nooit een nep-Gucci zou dragen, maar altijd een echte." „Ik vond de puberteit heel moeilijk. Al die verwachtingen en verplichtingen waar je elke dag weer aan moet vol doen. Net als Arno bezweek ik onder de druk. Ik ging spijbelen en heb school niet afgemaakt. Om mijn moeder te ple zieren heb ik nog wel mijn horecavak- diploma gehaald. Zodat ik haar café zou kunnen overnemen - waar ik helemaal geen zin in had. Na legio baantjes kwam ik in de journalistiek terecht en toen wist ik: dit is waar ik al die jaren naar heb gezocht. Genoeg tijd verspild." „We geven ze zo veel mogelijk ruimte om hun eigen pad te lopen. Natuurlijk voel ik die universele, ouderlijke angst wel, dat ze ontsporen of dat ik ze kwijt raak. Maar om erachter te komen wie ze zijn, moeten kinderen hun eigen initia tieven kunnen nemen. Ze verdienen ons vertrouwen." (I BESTE BOEKEN schrijver leest Ik lees nu... Als ik schrijf, lees ik... Een boek dat ik maar niet uit krijg... magazine 17 VERHOUDING Anuk Arudpra- GEHEIM Bibi en haar vrien I&5 i /JLy BUNDELING De eerste keer dat gasam portretteert dinnen gaan in j-ë ik mijn hoed verloor in Het verhaal van deze roman van is een zelfportret een kort huwelijk Wieke van Oordt STiS in verhalen van de een relatie. (De nog een keer hele 51 Franse sterauteur Bezige Bij, €20) maal los. (LS, €19) Colette. (€27) EERSTE ZIN Het licht achter de ogen, Tommi Kinnunen Kee. Zelfde milieu, zelfde hang naar status, allebei verklooien ze het. Je hebt de taal van de jongeren van nu geprobeerd te vangen. Hoe heb je dat aangepakt? Vlieg op de muur 'Als een spion heb ik de gesprekken van mijn kinderen afgeluisterd. Zo voorkwam ik missers in het taalgebruik van jongeren in mijn boek.' Rampzalige gevolgen Onder invloed van groepsdruk zet de 16-jarige Arno een selfie met een waaier van bankbiljet ten in de klassenchat. De gevol gen zijn niet te overzien. Zijn moeder, die bij Jeugdzorg werkt, heeft een gezin onder haar hoede waarvan het dochtertje verdwijnt. Een ware mediashit- storm valt haar ten deel. De wat eigenaardige Christian probeert intussen op zijn eigen manier weer grip op zijn leven te krijgen. Hun wegen kruisen elkaar in Kees van Beijnums Het mooie seizoen (De Bezige Bij, €20), een spannend verhaal over kleine beslissingen en rampza lige gevolgen. Pam van der Veen Je beschrijft de puberteit van Arno als de hel die die tijd kan zijn. Heb je daar zelf herinneringen aan? En je eigen pubers? Alle boeken op deze pagina's zijn te koop bij debesteboeken.nl. Van Carla de Jong verscheen zojuist De Johansons. De geheimzinnige tuin van Sarah Jio, omdat ik deze Amerikaanse auteur bin nenkort ga interviewen. geen andere boeken. Ik laat me dan vooral inspire ren door films en series, uit vrees dat ik anders onbewust de stijl van de auteur ga kopiëren. Wel spel ik elke dag de krant. Zuiverheid van Jonathan Franzen. Ik was sinds De correcties een grote fan van hem, maar met Zuiverheid vliegt hij wat mij betreft uit de bocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 74