Geld geluk Elise en Karin wonen met hun honden in een kaasboerderij in het Twentse Ambt-Delden. Wie zijn het? 0 - €2.000 €2.000 - €3.500 €3.500 - €5.000 GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „We hoeven niet zo veel te ver dienen. Als we de vaste lasten maar kunnen betalen en kunnen blijven wonen op onze prachtige plek op landgoed TWickel. Verder hoeven we al leen te eten." Karin: „En af en toe een leuke hond kopen. Meer hebben we niet nodig." Elise: „De pacht betalen we voor een heel jaar. Naast het woongedeelte, hebben we twee schuren en 6 hectare grond." Karin: „Ik heb op ons erf een praktijkruimte voor massages." Elise: „Met de opbrengst van de kaas betalen we de pacht. Dat is ï.ooo kilo kaas. We leven van Karins inkomen." Karin: „Ik werk bij een wellness- complex. Eerst 32 uur, nu nog 25, omdat ik tijd wil hebben om bier te maken. Ik vind het een uitdaging bier te brouwen met zoveel mogelijk eigen producten. We hopen er geld mee te ver dienen." Elise: „Ik verdien liever weinig geld met werk dat ik leuk vind, dan veel geld met werk dat ik niet leuk vind. We zijn zo blij met de plek waar we wonen. Als we niet meer kunnen wer ken en de pacht niet kunnen opbrengen, kopen we een cam per." Karin: „Ik heb daar nog niet zo'n beeld bij. Dat is zo ver weg. We zijn toch nooit ziek." Elise: „Ik neem aan dat ik tot mijn 80ste door ga met kaas maken. Pensioen heb ik niet." Karin: „De wellness kent ook geen pensioen. En geen cao. Ach, we zullen het wel red den." Elise: „Er is niets mis mee, om je hele leven door te werken." Karin: „We denken niet te veel na over geld. Dat hoeft niet, want we geven ook niet veel uit voor onszelf." Elise: „We hebben het goed met elkaar. Wat heb je dan nog meer nodig? We eten onze eigen kaas, drinken ons eigen bier. Karin houdt meer van bier dan ik, ik lig zo onder tafel." Karin: „Ik denk dat we zo'n 200 euro per maand aan boodschappen uitgeven." Elise: „Daar heb ik echt geen idee van. Ik doe nooit bood schappen. Alleen op de eerste zaterdag van de maand, als ik op de streekmarkt in Delden sta, haal ik het eten. Dan doe ik aan ruilhandel. Een kaasje voor een worst, of een stukje kipfilet" Elise: „Ruilhandel vind ik leuk. Kleding kopen we eigenlijk nooit." Karin: „We hebben altijd werkkleding aan." Elise: „Alleen als we eens naar een concert gaan, dragen we andere kleren. Karin is dol op concerten." Karin: „Ik probeer me in te 'KLEDING KOPEN WE EIGENLIJK NOOIT' houden met kaartjes bestellen." Elise: „Karin is voet balfan." Karin: „Ja ik heb een seizoen kaart van FC Twente. Wat is dat per jaar? 360 euro geloof ik." Elise: „Ik hou niet van voetbal." Karin: „Soms moet je iets voor jezelf doen wat je leuk vindt. Jij hebt de paarden, dat vind jij gaaf om te doen." Elise: „Maar dat kost niets, ik ga alleen mee om te kijken naar mijn nichtje die aan eventing met paarden doet. Als ik een weekendje meega, slaap ik in de auto. Mijn grootste passie is hardlopen met de honden. Soms betaal ik dan inschrijfgeld voor deelname, Niet veel, misschien 15 euro." Karin: „Dat is echt jouw ding." Elise: „Ja, dat is het allermooiste wat er is." Karin: „We zijn 29 jaar samen, ook heel erg mooi." 41 magazine 15 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto ERIC BRINKHORST Kaasjes ruilen Elise Elbert (55, links) Kaasmaker Karin van Veen (56) Masseur en bierbrouwer Gezamenlijk netto-inkomen: €5.000 of meer Elise: een boter karn - boter bleek niet leuk Karin: lounge-tuin- set - stond niet en zat niet lekker Elise: de honden: Dieke, Eddie en Duran - de duurste was €1.500 Karin: Kaartjes voor Diana Krall in Carré voor €100 per stuk Elise: Karin: „Of vis." H Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 72