OZCAN AKYOL Getouwtrek om bloedstaal van chauffeur Inruilvoordeel op je nieuwe Auping matras auping 6 plaza BUSRAMP ZWITSERLAND Column Gisteren lanceerde Lodewijk Asscher een veel te lange brief, waarin hij zijn eigen wapenfeiten prees, met de mede deling dat sommige beslissingen weliswaar impopulair waren, maar dat hij ons land daarmee wel van een failliet had gered. Een gevoel van medelijden maakte zich van me meester. Hier sprak een man die radeloos was. op de gigantische bijeenkomst van Groenlinks, die georgani seerd werd in de AFAS Live, voor heen de Heineken Music Hall. Daar hadden vijfduizend mensen zich verzameld - vooral blank, jong, Randstedelijk en I vermoedelijk hoogop geleid - om te luiste ren naar Jesse Klaver. Er werden een hoop beloftes gedaan, holle frasen uitgesproken en feelgood- retoriek verspreid, maar in de kern voelde je dat de show klopte. Iedereen ging uit van optimisme, een gevoel dat zorgvuldig door het campagneteam over het hele land is uitgeborsteld, ondanks de scepsis van politieke tegenstan ders. Die eendracht zal Groen- Links vermoedelijk de grootste partij op links maken. met deze hoofdstedelijke bakfietsyuppen gemeen heeft, is er toch een grote overeenkomst: ook hij appelleert aan een breed gedragen gevoel, in zijn geval ne- gativiteit. De saamhorigheid bij de achterban van GroenLinks is minstens zo sterk als bij die van de PW. Ergens is het ook wel opmerke lijk. Niet alleen programmapun ten en idealen wegen deze cam pagne zwaar, veel meer lijkt het te gaan om wat de lijsttrekkers emotioneel bij het electoraat we ten los te maken. Hoe groot het verschil tussen Klaver en Wilders ook is, ze zijn meesters in het te vreden stellen én houden van hun supporters. In het geval van Lodewijk As scher, die eerder al opriep tot 'progressief patriottisme' en het kansloze initiatief 'Wij zijn Ne derland' uit de grond stampte, spat vooral de wanhoop en ideo logische armoede er vanaf. Het is geen loveable karakter. En als Job Cohen dan ook nog eens kritiek op zijn debatten gaat leveren, Ella Vogelaar openlijk flirt met een andere partij en de oud-burge meester (PvdA) van Haarlem in de lokale krant een WD'er aan raadt, is de rekensom snel ge maakt. Een groot verkiezingsfi asco wacht de PvdA. Een cliché uit de voetballerij vat het goed sa men: Als het gevoel weg is bij een club, dan houdt het vanzelf op. Als het gevoel weg is bij een club, dan houdt het vanzelf op De Belgische minister van justitie Koen Geens zegt dat de bloedmon sters al vernietigd zijn, maar het ministerie van Buitenlandse Zaken in Nederland weerspreekt dat. Nabestaanden van de slachtoffers van de busramp, waarbij 28 doden vielen onder wie zes kinderen, den ken dat de Belgische chauffeur de bus opzettelijk tegen de tunnel- wand reed omdat hij door antide pressiva suïcidaal zou zijn. Een bloedmonster kan daar meer dui delijkheid over geven. De nabestaanden hebben zeker twee keer een verzoek ingediend om aanvullend dna-onderzoek. De rechters in Zwitserland hebben in 2015 verzoeken om extra onderzoek steeds afgewezen. Daarmee is het onderzoek officieel afgesloten, stelt de Belgische justitieminister Geens. Hij acht de poging van de Nederlandse regering om via juri dische stappen alsnog bloedmon sters op te eisen kansloos. Het af staan van een bloedstaal aan derden voor onderzoek is namelijk in strijd met de Zwitserse en Belgische wet geving. Omdat het onderzoek ge sloten is, zijn ook de bloedmonsters vernietigd, zegt Geens. Olivier Elsig, de Zwitserse offi cier van justitie die het onderzoek naar de ramp leidde, zegt dat de Ne derlandse regering het bloedmon ster niet kan opvragen, omdat ze geen direct betrokkene is. Ook is hij niet bekend met een officieel ver zoek van Nederland. „Maar als het verzoek komt, zal ik dat weigeren." Buitenlandse Zaken zegt wel de gelijk om het bloedmonster te heb ben gevraagd. en laatje oude matras recyclen tot judomat Poortvliet: Paasdijkweg 33 (Woonboulevard) Je oude N matrassen zijn tot waard >cf>, "coopqo - zaterdag 11 maart 2017 GO @ÖzcanAkyol Fiasco PvdA Een dag eerder begaf me ik vanuit antropologisch oogpunt Hoewel Geert Wilders weinig Het is onduidelijk of justitie in Zwitserland nog beschikt over bloedstalen van de omgekomen chauffeur van de busramp in Sierre (2012). Bob van Huet Tonny van der Mee Den Haag/Sion Wist je dat er in Nederland jaarlijks zo'n 1,2 miljoen matrassen worden weggegooid? En dat is zonde! Er zitten namelijk materialen in die prima hergebruikt kunnen worden tot bijvoorbeeld ondertapijt of judomat. Dat is niet alleen goed voor het milieu, maar ook voor je portemonnee. Ruil nu je oude matras(sen) in en ontvang tot wel 500,- voordeel bij aankoop van je nieuwe Auping matras(sen)*. Kom snel naar de Auping Plaza bij je in de buurt en kies de matras die perfect bij je past. *De actie geldt van 18 februari t/m 19 maart 2017. Kijk op auping.nl/matrassenactie voor de voorwaarden. Kijk voor onze koopzondagen op aupingplaza.nl Bij Auping Plaza: - Professioneel slaapadvies - Compleet assortiment - Snelle levertijd - Uitstekende service garantie '%o.o.o.o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6