A 'Ik heb lang gedacht: ik kan veel, maar geen relatie hebben' „Ik heb dat niet gezocht, maar ik krijg veel reacties van vrouwen die mij als voorbeeld zien. Dat vind ik heel ontroe rend. Veel jonge meiden en jongens zijn op zoek naar positieve voorbeelden. Je wordt bijna heilig verklaard. Maar dat ben ik absoluut niet. Ik ben ook maar een mens dat weieens fouten maakt of rare dingen zegt. En als dat gebeurt, ben ik bang dat dat afstraalt op de hele groep. Ik probeer er niet bij stil te staan, maar besef dat fouten mij zwaarder worden aangerekend. Dat geldt voor alle vrou wen. Of in elk geval heb ik dat gevoel: dat ik niet mag mislukken. Hier in de Tweede Kamer hangen in de rooksalon de portretten van alle oud-Kamervoor zitters. Daar ontvang ik groepen en dan denk ik: straks hang ik hier. En dan zien die meiden iemand die net als zij is: ie mand met een migrantenachtergrond, bij wie thuis geen boekenkast stond. Ik hoop dat hen dat vertrouwen en hoop geeft dat dat ook kan in Nederland. „Ik ben al mijn hele leven actief voor vrouwenrechten. Vanwege het onrecht dat ik om me heen zag. Marokkaanse vrouwen die een brief kregen waarin ijskoud werd meegedeeld dat hun man van hen gescheiden was. Of vrouwen hier in Nederland die mee teruggingen naar Marokko voor vakantie en daar werden achtergelaten. Mijn nicht over kwam het. Ze heeft zeventien jaar in een fabriek gewerkt in Apeldoorn. Mijn Activiste 'Ik ben absoluut geen heilige, maar een mens dat weieens fouten maakt of rare dingen zegt.' 121 zaterdag 11 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69