1 Column De ene winkel trekt geen klanten meer, voor de andere staan mensen vol hoop en verwachting op de stoep. Monica komt ze op een mooie dag allebei tegen. et is zondag en er schijnt zowaar een lentezonnetje. Ik kijk op mijn horloge. Ja, dat half uurtje lopen naar de redactie haal ik precies. Om 12 uur begint mijn dienst. Ik stop mijn hakken in een rugzak en trek mijn wan dellaarzen aan; geef mijn meisjes een knuffel en roep dag tegen ex-Man. Naar je werk kunnen fietsen is heerlijk, maar naar je werk kunnen wandelen is pas echt luxe. De route loopt vlak langs het centrum door een winkelstraat tot bijna bij het station. Ik voel de zon op mijn gezicht. De eerste keer weer na de winter. Ik sluit mijn ogen even om het extra goed te voelen. Als ik verder loop, bots ik bijna op een aanhanger die op de stoep staat geparkeerd. Een vrouw en twee mannen lopen af en aan met dozen. Zo lang als ik me kan herinneren ligt hier de etalage vol zelfgemaakte truien, knuffels en bollen wol. Ik was de laatste jaren al verbaasd dat zo'n ouderwets wolwinkel tje nog standhield. Jammer, hebben ze het toch niet gered. Terwijl hier een werkend leven ein digt, staan aan de overkant van de straat groepjes dames vol hoop en verwach ting. Toekomstige bruiden en de uitver korenen die mogen meebeslissen over dé jurk. Achter minstens acht etalage ruiten schittert de ene witte creatie na de andere. Ze wachten tot de deuren om 12 uur opengaan. Ik kan het niet laten me af te vragen hoeveel van deze vrouwen echt voor altijd bij hun bruidegom zul len blijven. Pff, niet zo cynisch, spreek ik mezelf toe. Daar is deze dag te mooi voor. En trouwens, wat dan nog als die bruidjes over vijftien jaar ook bij hun man weggaan? Ben ik ongelukkig nu ik weer alleen ben? Ik kijk naar de fotograaf die schommelende kinderen in een stads speeltuintje vastlegt. Ik ben niet de enige die de lente heeft geroken. Ja, soms vind ik het (heel) moeilijk, die hele scheiding. Maar nee, ik ben niet ongelukkig. Ik ben géén veel te dure NIET ZO CYNISCH, SPREEK IK MEZELF TOE, DAAR IS DEZE DAG TE MOOI VOOR hypotheek aangegaan verleden week, heb een meer dan prima huurhuis. Twee meisjes waar ik trots op ben, een ex waarmee ik door één deur kan, leuk werk waar ik in het zonnetje naar toe kan wandelen, vrienden waarop ik kan bouwen en let op, ooit komt er weer een nieuwe liefde. Ik weet het zeker. Lentekriebels. <1 Kriebels Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. H Reageren? monica@ persgroep.nl 61 zaterdag 11 maart 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 63