M Turkse minister komt toch naar Nederland Tot €100 Van Nóord- tot Zuid-Anierika 3 Duitser koos 9-jarig slachtoffer willekeurig korting p.p.! zaterdag 11 maart 2017 Met veel plezier steekt koningin Maxima de handen uit de mouwen in de Buurttuin Breda. Samen met koning Willem- Alexander kwam ze in actie in het kader van NLDoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Het koninklijk paar hielp bij het opknappen van de tuin na het winterseizoen. De Buurttuin wordt beheerd door vrijwilligers, foto robin utrecht Eigenlijk wilde H. zelfmoord plegen, vertelde hij tijdens het verhoor na zijn arrestatie. Toen dat niet lukte, kreeg hij het plan een moord te plegen om in de gevangenis terecht te komen. Adrianne de Koning Herne Hij bedenkt: wie opendoet bij de buren, wordt zijn slachtoffer. Het is de 9-jarige Jaden, die hij met een smoesje meelokt naar zijn kelder. Daarna steekt hij de jongen, 52 keer. Via Whatsapp houdt hij een be kende op de hoogte. Hij pocht tegen zijn chat-partner over de moord. Vraagt hem de foto's online te zet ten. „Het was makkelijk", schrijft hij. „Ik maak gerust van één moord twee moorden." Nog voor de politie en de familie Jaden vinden, staat de chat online op 4Chan, een anoniem deel van het internet. H. vlucht ondertussen naar een vage bekende, met wie hij vroeger op dezelfde school zat en met wie hij soms chat tijdens het spelen van het computerspel Yu- Gi-Ho. Terwijl de politiehelikopter boven Herne - naast Gelsenkirchen - cirkelt in jacht op de verdachte, eten de twee samen. En spelen tot ver in de nacht op de computer. Toegetakeld Als de bekende 's morgens op Face- book ziet dat de politie H. zoekt, maakt hij zijn gast wakker. Het wordt zijn dood. Met 68 messteken komt de 22-jarige bewoner om het leven. Naast de toegetakelde man legt H. een briefje met de datum. Opnieuw maakt hij een reeks foto's, die op 4Chan terechtkomen. Zijn woorden: „Ik heb mij in de hand ge sneden, toen ik met dat beest van 120 kilo vocht." De politie neemt de foto's se rieus, maar kan er niets mee. Ook niet met de foto die H. een dag later Hij was doelloos. Tijdens het verhoor was hij ijskoud. Zonder enige emotie maakt, waarop hij grijzend met een mes voor een poster staat. Ze heb ben geen idee waar ze zijn gemaakt of wie ze heeft gepost. Ze hebben geen idee waar de gevaarlijke ver dachte zich ophoudt. Er komen in drie dagen 1.700 tips binnen van mensen die menen H., een opvallende verschijning met legerkleding aan en een kaal hoofd, te hebben gezien. Een ziekenhuis net over de grens van Roermond wordt doorzocht, een school in Wuppertal, een groot stuk bos. Te vergeefs. Valse berichten op 4Chan zetten de politie op het verkeerde spoor. „Die hebben ons onderzoek gestoord", zegt Klaus-Peter Lipp- haus, onderzoeksleider van de po litie Bochum. Maar wie dit op zijn geweten heeft? Op 4Chan laten ge bruikers geen sporen achter. Bijna twee dagen verstopt H. zich in het huis, waar de dode bewoner nog ligt. Tot hij opeens besluit zich bij de politie te melden. De 19-jarige jongen stapt donderdagavond een Griekse snackbar binnen. Hij wil de politie bellen, vertelt H.. „Ik ben de man die wordt gezocht." Per telefoon vertelt hij de politie dat er in de buurt een huis in brand staat. Hier vinden brandweerlieden het 22-jarige slachtoffer. Direct in het eerste verhoor vertelt H. hon derduit over wat hij heeft gedaan. Hij wilde zelfmoord plegen, omdat hij was afgewezen voor het leger en geen werk kon vinden, maar ook omdat hij geen internet meer had om computerspelletjes te spelen. „Hij lijkt niet dom, maar relatief intelligent", vertelt onderzoekslei der Lipphausen. „Maar was doel loos. Tijdens het verhoor is hij ijs koud. Zonder enige emotie. Maar hij lijkt de waarheid te vertellen." ROTTERDAM De Turkse minis ter van Buitenlandse Zaken Mevlüt Cavusoglu komt, ondanks een dringende oproep van zijn Nederlandse collega Koenders, vandaag toch hier spreken over het referendum in Turkije. Koenders liet de Turkse minis ter gisteren nog telefonisch weten dat hij 'niet welkom' is om in Ne derland campagne te voeren. Maar Cavusoglu komt toch, zegt het Nederlandse campagneteam van zijn AK-partij. „Hij wil laten zien dat hij zich niet laat tegenhou den", zegt Mustafa Asian van het campagneteam. De locatie blijft vooralsnog on duidelijk: de organisatie heeft de naar eigen zeggen tientallen gele genheden benaderd, maar nie mand bereid gevonden om de bij eenkomst te huisvesten. „Als het niet lukt, doen we het gewoon op een privélocatie", aldusAslan De Turkse kieswet van 2008 ver biedt expliciet het campagne voe ren voor verkiezingen in het bui tenland of vanuit Turkse ambassa des en consulaten in het buiten land. Wat de AK partij doet, en ook de tegenstanders van de grondwetswijziging om Erdogan meer macht te geven, druist in te gen wetsartikel 94/A. P17 A Het onderzoeksteam zamelt bewijs in. fotoap Kras.nl/amerika-actie of bel 0900-9697 70cPg Moordenaar wilde de cel in —Onderzoeksleider Lipphausen Costa Rica Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen excl. res.kosten en Calamiteitenfonds. Zie: kras.nl/actievoorwaarden Nu tot€ 100 korting p.p. op alle rondreizen naar Noord-, Midden- en Zuid-Amerika. Canada Colombia Costa Rica Cuba Ecuador Suriname USA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3