ftft Dresden Leipzig Veel Belgen pendelen naar werk in Zeeland Vluchteling met open armen ontvangen in Tholen 4 Fadi Alali wist niet wat hij zag toen hij voor het eerst de apotheek in Tholen bezocht. Een automaat waar mensen met een pinpas hun medicijnen uit kunnen halen, die had hij niet in zijn eigen apotheek in Syrië. Conductrice krijgt kopstoot Een kleine drie jaar geleden vluchtte Fadi Alali (35) uit zijn geboorteland Syrië. Met pijn in het hart liet hij zijn gezin achter om de gevaarlijke overtocht naar Europa te maken. Inmiddels heeft hij zijn vrouw en drie jonge kinderen naar Nederland mogen halen. In Kapelle proberen ze iets van hun nieuwe leven te maken. Sinds een maand of drie is Fadi elke week twee keer in de apo theek in Tholen-stad te vinden. Hij is één van de vele hoogopge leide vluchtelingen, die veel moeite hebben om in ons land een baan op hun eigen niveau te vin den. Een project van het UWV, waarbij deze statushouders onder begeleiding van een mentor een soort stage lopen, moet hun kan sen vergroten. De Thoolse apotheker Koos Werkman heeft de Syriër met open armen ontvangen. „Het klikt geluk kig tussen ons", vertelt hij. „Er hing Er hing direct zo'n sfeertje van apothekers onder elkaar direct zo'n sfeertje van apothekers onder elkaar." Hoewel Fadi de ken nis bezit, denkt Werkman dat hij niet aan de bak zal komen zonder een stuk bijscholing over hoe het reilt en zeilt in Nederlandse apo theken. Zo worden veel medicijnen hier onder andere namen op de markt gebracht en moet de status houder leren voor welke medicij nen een doktersrecept nodig is. „Dat iemand een recept moet heb ben, kennen we in Syrië helemaal niet", vertelt Fadi. Maar de automatisering is verre weg de grootste valkuil. „Nu lopen wij daar in deze apotheek ook wel mee voorop, hoor", zegt Werkman. Hij haalde zo'n tien jaar geleden het landelijke nieuws toen zijn klanten hun medicijnen met een pinpas uit een automaat konden gaan halen. Het apparaat staat er nog steeds en is nog altijd even uniek. „Bij veel andere apotheken kunnen klanten hun medicijnen na sluitingstijd uit kluisjes halen, maar dat moeten ze vooraf aangeven", legt Werkman uit. „Hier is dat niet nodig. Het grappige is dat ik het bedoeld had als een service voor buiten de ope ningsuren, maar veel klanten halen hun medicijnen nu ook uit de auto maat als we gewoon open zijn." Fantastisch Fadi vindt het allemaal fantastisch. Hij kijkt zijn ogen uit. De inwoner van Kapelle is blij dat hij de kans krijgt om mee te kijken en te wer ken. Hij is realistisch over zijn toe komst en beseft dat het hebben van een eigen apotheek er waarschijn lijk niet inzit. Met een baan als tweede apotheker zou hij ook dol gelukkig zijn. Werkman duimt voor hem. „Wat zou het fantastisch zijn als deze man ook in Nederland kan doen waar hij goed in is." Kras.nl/39531 of bel 0900-96977ocM Bijna 2.000 Belgen pendelen dage lijks naar Zeeuws-Vlaanderen om te werken. Dat blijkt uit een geza menlijke studie van het Centraal Bureau voor de Statistiek en het Vlaamse Steunpunt Werk naar de arbeidsmarkten in de diverse grensregio's. Het aantal grenspen- delaars is het grootst in Zeeuws- Vlaanderen en Zuid-Limburg. De onderzoekers spreken van 'een factor van betekenis'. Belgen werken beduidend va ker in Nederland dan omgekeerd: 31.000 tegen 9.000 mensen. Dat betreft niet alleen pendelaars, maar ook mensen die naar de an dere kant van de grens zijn ver huisd. Inmiddels heeft bijna 6 procent van de inwoners van Zeeuws-Vlaanderen een Belgisch paspoort. De arbeidsmarkt aan weerszij den van de grens verschilt wel. De Nederlandse grensregio kent veel meer jongeren. Ook ligt het aantal mensen dat in deeltijd werkt, be duidend hoger. In Nederland wer ken veel jonge mensen naast school of studie, terwijl dat in Bel gië minder gebruikelijk is. Het aantal zelfstandigen in de beide grensregio's is wel vergelijkbaar. 112 NIEUWS Banden lek van twintig auto's Drugsdealer aangehouden zaterdag 11 maart 2017 Fadi uit Syrië kijkt zijn ogen uit in apotheek Rob Paardekam Tholen Fadi Alali (r) en Koos Werkman in de apotheek in Tholen-stad. fotoanthonyverolme -Koos Werkman, apotheker Populaire stedentrip! Ontdek o.l.v. NL'se stadsgidsen de mooiste plekjes van deze prachtige cultuursteden. Natuurlijk is er ook volop tijd om te winkelen en terrasjes te pikken. Verblijf in hotel in het centrum van Dresden. Vele vertrekdata met 100% vertrekgarantie Incl. Comfort Class busreis, 4 x ontbijt en diner en 2 x stadstour 3fÜ Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en CalamiteitenFonds Rolf Bosboom Terneuzen HULST Bij autogarage Casteels in Hulst zijn woensdagochtend de ban den van zeker twintig auto's lekgestoken. De ei genaar heeft de vernieling gemeld bij de politie. Het gaat om auto's die bedoeld waren voor de verkoop en auto's van klanten. Ze ston den geparkeerd voor de showroom en op twee af gerasterde terreinen op de Australiëweg. Medewer kers zijn nog volop bezig met het onderzoeken wie de dader kan zijn. Ook de politie doet onder zoek. VLISSINGEN Twee bewo ners en drie bezoekers van een woning aan de Bou wen Ewoutstraat in Vlissin- gen zijn donderdagmiddag aangehouden bij een drugsactie van de politie. Eén van de bezoekers bleek een bolletje hard drugs bij zich te hebben. Van een bewoner is bijna duizend euro aan contan ten in beslag genomen. Op zijn kamer zijn dealershoe- veelheden cocaïne, heroïne en hasj gevonden. De vijf zijn voor verhoor naar het politiecellencomplex in To- rentijd gebracht. De hoofd verdachte zit nog vast. De rest mocht naar huis. De bezoeker met harddrugs krijgt een proces-verbaal. GOES Een 26-jarige man uit Dordrecht is gisteroch tend op het station in Goes aangehouden nadat hij een conductrice een kopstoot had gegeven. De vrouw vroeg in de trein van Vlissingen richting Goes rond 08.45 uur om het plaatsbewijs van de man. Daarop gaf hij haar een kopstoot. De man is door enkele reizigers in be dwang gehouden, terwijl de politie werd gebeld. Agenten hebben de man in de trein aangehouden en naar het politiebureau in Goes gebracht. De man uit Dordrecht staat bij de poli tie bekend om vele over- lastmeldingen. De conductrice heeft aan gifte gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39