Gedeputeerde zoekt nog ambassadeur voor 'Bedankt datje langzamer rijdt' Vooral minder forse overtredingen van de snelheidslimiet, blijkt uit een proef op vijf locaties in de provincie. Daarom krijgt de proef elders een vervolg. Daniel Wissel 'Bij Goes kan ik me verder ontwikkelen' Een eigen apotheek, zoals Fadi Alali (I) in eigen land had, zit er waar schijnlijk niet in, maar met een baan als tweede apotheker is hij ook te vreden. De Syrische vluchteling bouwt aan een nieuwe toekomst. Twee dagen per week loopt Alali stage in de Thoolse apotheek van Koos Werkman (m) en helpt hij klan ten als Noëlle Klaassens. De Zeeuwse campagne 'Bedankt dat je langzamer rijdt!' is succesvol gebleken. Vooral het aantal grove snelheidsovertredingen is er sterk door teruggelopen. Het proefpro ject krijgt daarom een vervolg. De campagne is in 2014 opgezet door het Regionaal Orgaan Ver keersveiligheid Zeeland (ROVZ). De bedoeling is dat wegbeheerders en bewoners samen kijken hoe au tomobilisten kunnen worden aan gemoedigd hun snelheid te mati gen. Op vijf locaties (bij Axel, in 's- Heerenhoek en Ovezande en twee in Terneuzen) zijn ervaringen op gedaan. Het gaat om 30- en 6o-kilo- meterwegen waarvan de inrichting afgestemd is op de maximumsnel heid. De uitkomsten, die gisteren in Middelburg werden gepresenteerd, zijn positief. Het streven was de ge middelde snelheid met zeker 5 ki lometer per uur te laten dalen. Daarnaast moest het aantal grove snelheidsovertredingen (meer dan 10 kilometer per uur) met zeker tien procent dalen. Dat doel is niet altijd gehaald. „Maar de gemiddelde snelheid nam overal af', zegt Jan d'Haens van bu reau Juust Daarom, dat de evaluatie uitvoerde. „En er is een duidelijk ef fect op de grove snelheidsovertre dingen. Die gaan flink naar bene den." Vooral de campagneborden (met 'het meisje met de grote ogen') en de 30-kilometerstickers voor kliko's blijken goed te werken, in combi natie met regelmatige snelheids controles door de politie. Er komt zeker een vervolg. Wij ken en buurten kunnen daarvoor samen met de betrokken gemeente of het waterschap het initiatief ne men. Er is een draaiboek gemaakt, zodat alle betrokkenen weten wat en wanneer er van hen wordt ver wacht. Het ROVZ stelt de materia len beschikbaar. Gedeputeerde Harry van der Maas, tevens voorzitter van het ROVZ, is blij met het resultaat. „Ik constateer dat het een succesvolle campagne is, dus die moeten we ze ker een vervolg geven. Voor het ROVZ is snelheid dit jaar een speerpunt, die we veel aandacht willen en moeten geven." Van der Maas hecht vooral belang aan het aanpakken van de mensen We willen onze kinderen in de wijken niet blootstellen aan snelheidsduivels die ruimschoots te hard rijden. „Dat topje moet echt naar beneden. Dat zijn de snelheidsduivels in onze wijken. Daar willen we onze kinderen en andere kwetsbare ver keersdeelnemers niet aan blootstel len." De kracht van de campagne is dat bewoners er actief bij betrokken zijn. „Die eigen inzet moet er ook zijn, want het eigen belang is ook groot. Mijn oproep is daarom dat ie dereen in zijn buurt of wijk kijkt waar er te hard wordt gereden. Daar kan deze campagne een oplossing zijn." „Laten we dus met elkaar de handschoen oppakken", zegt Van der Maas. „Het mooie vind ik ook dat het een positief gestemde actie is, in plaats van dat we de politie ge lijk laten bekeuren." De gedeputeerde is nog op zoek naar een wethouder die ambassa deur van 'Bedankt dat je langzamer rijdt! wil worden. „Diegene moet proberen de campagne goed onder de aandacht te brengen." Het uiteindelijke doel van de pro vincie blijft nul 'vermijdbare' ver keersslachtoffers in de provincie. „Deze pilot heeft daar absoluut aan bijgedragen." It ZEELAND 22 zaterdag 11 maart 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl FOTO ANTHONY VEROLME Snelheidscampagne slaat aan Rolf Bosboom Middelburg -Harry van der Maas, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36