Wegen Dumoulin en Mollema kruisen zich V €79,- SPECIAAL VOOR U ALS LEZER 30 SPORT P.p. 7 exool Hoe zijn nieuwe leven als ronde renner bevalt? „Nu even kut." Tom Dumoulin wil niets liever dan ver dwijnen in de crèmekleurige nep leren bank in de gedateerde lobby van hotel San Carlo. Net heeft hij nog gezegd dat het prima gaat. Dat was gelogen, want de podiumam bities van Dumoulin konden al na dag één van de Tirreno bij het oud vuil, na een slechte ploegentijdrit met een verlies van bijna een mi nuut op BMC. Zijn chagrijn hangt als een sluier over de eerste etappes. „Quintana en Pinot staan al drie kwart minuut voor me. Ik verwacht niet dat ik dat nog goed ga maken." De successen van Dumoulin zijn genoegzaam bekend. Etappezeges in alledrie de grote ronden en thuis ligt al een koffer vol met roze (Giro) en rode (Vuelta) leiderstruien. Toch is hij in zijn eigen ogen nog geen ronderenner. Afgelopen Tour, met twee ritzeges op zak, sprak hij met bewondering over Mollema, die tweede stond. Een goed klassement rijden of zelfs een ronde winnen, zo zei hij, dat is het allerhoogste doel. Daarvoor moest Dumoulin koers wijzigen. Letten op gewicht, eerder in het jaar op hoogtestage. Al gaat het op zijn Dumoulins. „Ik heb al zes weken niet meer op de weeg schaal gestaan. Ik word laks als ik weet dat ik licht ben. En als ik lich ter moet worden, baal ik als ik te zwaar ben." Bauke is heel stoïcijns, in en buiten de wedstrijd. Hij kan heel erg in zichzelf kruipen In een hotellobby drie kilometer verderop zit Bauke Mollema. Ook een slechte ploegentijdrit gereden op dag één, al lijkt het minder vat op zijn humeur te hebben. „Er zijn nog dagen te gaan. Ik ga het zeker proberen, al wordt het moeilijk." Negen keer al reed hij de Giro, Tour of Vuelta uit. Als het om grote ronden gaat, is Mollema de meest ervaren klassementsrenner van Nederland. „En de laatste jaren misschien ook wel de meest con stante. Ik ben sterker geworden en kan ook in kleinere koersen voor de overwinning meedoen. Hoe dat komt? Lastig, wielrennen is zo complex. Het is niet alleen dat ik harder bergop rijd. Betere training, meer ervaring en ik laat mezelf niet snel van slag brengen. Ik weet dat ik voor niemand bang hoef te zijn." Mollema twijfelt niet aan Du moulins toekomst als ronderenner. „Hij is echt een klasbak. Zijn tijdrit is een wapen en hij gaat steeds be ter bergop rijden. Dan ben je in po tentie een grote klassementsren ner. Bergop weet Tom heel slim hoe hij de schade moet beperken, zelfs als hij gelost wordt. Hij blijft tempo rijden en blaast zich niet op." Dumoulin op zijn beurt over de klasse van Mollema: „Bauke is heel stoïcijns, in en buiten de wedstrijd. Hij kan heel erg in zichzelf kruipen. Daar wordt hij niet vervelend van hoor, maar dan is hij gewoon lekker met zichzelf bezig. Ook in de wed strijd kan hij heel gefocust zijn. Soms zit ik een halfuur met hem te kletsen op de fiets, op andere mo menten merk ik dat hij daar geen zin in heeft." Maar Mollema's voor naamste wapen is toch vooral zijn mentaliteit. Dumoulin: „Bauke kraakt heel moeilijk. Je ziet wel eens renners uitsturen en er volle dig doorheen zakken. Dat heb ik bij Bauke écht nog nooit gezien." MontVentoux Het maakt dat Mollema inmiddels steeds dichterbij de formule komt om de dominantie van Froome en Quintana te doorbreken. „Dat kan zeker. Door te zorgen dat je zeifin topvorm bent en nergens iets laat liggen. In de Tour stond ik twee da gen voor het einde nog voor Nairo Quintana. Froome stak er bovenuit, maar ik bleef dicht bij hem in buurt. Zeker op de Mont Ventoux. Als ik dat niveau vaker haal, dan kan ik echt meedoen voor de zege." Quintana, Froome: dat niveau is voor Dumoulin als ronderenner in opleiding nog te hoog gegrepen. „Ik ben eerder bezig met de renners die dichterbij me staan." Lachend: „Niet Nairo Quintana, maar Bauke Mollema bij wijze van spreken." De wegen van Mollema en Du moulin zullen zich de komende ja ren steeds vaker kruisen. Deze da gen in de Tirreno en in mei op nieuw in de Giro. Mollema: „Daar zie ik Tom als een van de favorieten. In de Giro gaan we wel zien wie de beste ronderenner is." 3 dagen half pension plus in het Sauerland Gratis sieraad 3 dagen voor een stuntprijs zaterdag 11 maart 2017 GO Mollema. foto's belga/cor vos De een is ronderenner in wor ding, de ander is de meest erva ren klassementsrenner van Ne derland. Tom Dumoulin (26) en Bauke Mollema (30) over elkaar, hun slechte start in de Tirreno- Adriatico, waarin Peter Sagan gisteren de derde etappe won, en de komende Giro. Daan Hakkenberg Montalto di Castro —Tom Dumoulin (26) Meer informatie en boeken: Ga naar www.nuwegexclusief.nl/asten waar u direct online uw reservering kunt maken. Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl De naam zegt het al: Hotel Asten Village is geen hotel, maar opgezet als een klein dorp, waarin elke kamer een geheel eigen sfeer heeft. Voorzien van alle gemakken en comfort. 'Stay' en 'Relax' zijn de trefwoorden tijdens uw verblijf. Alles staat in het teken van pure ontspanning en het tomeloze genieten. Van de allereerste tot de laatste minuut. Voorwaarden Aankomst dagelijks t/m begin mei, daarna alleen aankomst op vrijdag voor de prijs van €85 p.p. Voor meerdere nachten, zie onze website. Kinderkorting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. 2 kinderen O t/m 5 jaar gratis en t/m ll jaar 50%. Toeslag 1-persoonskamer: €2,50 per nacht. Toeristenbelasting: €2,20 p.p.p.n., ter plaatse te voldoen (va 15 jaar). Boekingskosten: €15 per boeking. Tom Dumoulin (links) en Bauke Hotel Stay Relax Asten Village Hotel Asten Village ligt in het hart van het idyllische en romantische berglandschap van het Sauerland, vlakbij de 842 meter hoge berg de Kahler Asten, één van de hoogste bergen in de omgeving. De bekende wintersportplaats Winterberg ligt op 5 kilometer afstand. Een stad waar het ook zonder sneeuw buitengewoon aangenaam toeven is. Overal in de omgeving kunt u eindeloos wandelen door afwisselende landschappen, onbekommerd urenlang fietsen of een spannende tocht maken per mountainbike. De natuur om u heen is in één woord: adembenemend. Met een magnifiek uitzicht op de bergen. Over verwennen gesproken: Veel gasten verblijven urenlang in de Wellness. Neem een duik in het prachtige zwembad, uiterst compleet met waterval- en massagedouche. Zweet u zorgen weg in de Finse sauna, het stoombad of de klimasauna. Geniet van de ijs-fontein of de buitenruimte om verfrissend af te koelen. Voel de energie in uw lichaam stromen. 'Stay' en 'Relax' worden hier met hoofdletters geschreven. De verschillende huizen van Hotel Asten Village zijn met elkaar verbonden door een ondergrondse tunnel, zodat u vanuit de sauna of het zwembad altijd warm en droog uw kamer bereikt. Het spreekt welhaast voor zich dat het ontbijt en het diner tot in de puntjes zijn verzorgd. Uw maag en smaak zijn tenslotte ook op vakantie. Proef en geniet. En neem nog een drankje in de gezellige Stube of de bar, voordat u de ogen sluit voor de nieuwe dag van morgen. Arrangement 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2 x 3-gangenmenu of koud/warm buffet drankjes tijdens de diners zijn inclusief (frisdrank, bier en wijn) gratis gebruik zwembad en sauna gastenkaart met diverse kortingen op attracties en gratis openbaar vervoer in de regio per boeking een sieraad van Exoal cadeau hartje Sauerland, vlakbij Winterberg v' drankjes bij het diner inclusief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 29